متفرقه

ایرلند؛ بالاترین میزان بازیافت پوشاک در اروپا

شرکت بریتانیایی موسوم به سیوآن انرژی (SaveOnEnergy) که به مقایسه انرژی مصرف‌شده توسط شرکت‌ها و کشورهای مختلف در بخش‌های تولیدی و دیگر قسمت‌ها می‌پردازد، اکنون دریافته است که یک جنبه مثبت پاندمی فراگیر و همه‌جانبه ویروس COVID-19 این بوده است که دیدگاه سنتی و غالب گذشته را در مورد بازیافت لباس‌ها و پوشاک قدیمی، تغییر داده است.

در اولین ماه از سال ۲۰۰۲ میلادی یعنی ژانویه، کشورهای اروپایی توانستند از خود، بیشترین میزان توجه را نسبت به همین پوشاک بازیافتی نشان داده که ایتالیا پیشتاز این عرصه بین این کشورهای قاره سبز بوده و پس‌ازآن نیز کشورهای پرتغال و اتریش، به چشم می‌خورند.

درواقع شرکت SaveOnEnergy، اکنون دریافته است که مردم قاره اروپا، نسبت به وجدان محیط زیستی خود، بیدارتر شده و بیشتر به سمت مراکز بازیافت وسایلی که لازمشان نمی‌شود، توجه می‌کنند. جالب اینجاست که شرکت بازیافت و جمع‌آوری زباله بریتانیایی موسوم به سرویس تننسی کلینینگ (Service Tenancy Cleaning)، در جستجوی‌های گوگل، با ۵۰۰ درصد افزایش جستجو از طرف مردم مواجه شده و حتی افراد، سؤال «چه زمانی مراکز بازیافت دوباره بازمی شوند؟» را نیز به تعداد زیاد، پرسیده‌اند.

بر اساس تحقیقی که توسط سیوآن انرژی بریتانیای صورت گرفته است، در ۳۰ روز گذشته، چیزی حدود ۱۲,۶۷۰ نفر در کشور ایرلند، جستجوی «بازیافت لباس» را در گوگل، در سطح بالایی پرسیده‌اند تا باعث شوند که این کشور شمال اروپایی، از این لحاظ، با بالاترین آمار در قاره سبز مواجه شود. آلمان و هلند نیز در رتبه‌های بعدی با ۹,۳۹۰ و ۶,۸۴۰ جستجو، دیگر کشورهای رتبه دار قاره اروپا بوده‌اند.

همچنین بر اساس این تحقیق، مشخص‌شده است که انواع کفش‌ها و لباس‌های جین، بیشترین آیتم‌هایی بوده‌اند که در کشورهای اروپایی با درخواست بازیافت مواجه شده‌اند. حتی به‌طور دقیق‌تر می‌توان گفت که کفش‌ها، با ۷۰ درصد بازیافت در کشورهایی همچون اسپانیا، هلند، ایرلند و ۷ کشور دیگر اروپایی، بالاترین آمار بازیافت و لباس‌های جین نیز با ۳۰ درصد آمار بازیافت در کشورهای آلمان، فرانسه و ایتالیا مواجه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *