راهنمای خرید عطر

۳ ترفند آسان برای انتخاب عطر

همیشه شور و شوق بی نظیری در پیداکردن عطر و رایحه متناسب با سلیقه شما وجود دارد.اما این سختی درتشخیص وانتخاب، شاید به دلیل تعداد زیاد عطرهایی ست که انتخاب می کنید، یا شاید از ترس تکراری شدن آن عطر به دلیل زیاد بو کردن آن است، یا شاید، فقط شاید، به این دلیل است که نویسنده ها و مفسرین عطرها را همیشه به شیوه هایی شاعرانه معرفی می کنند که فقط تولید کننده و فروشنده از آن سر در میاورد.

صرف نظر از این دلایل، خرید عطر از دیر باز تا به امروز به صورت آزمون و خطا انجام گرفته است. از آنجا که من اخیرا به عطرهای بسیار شیک و خاص پاریسی مانند ماتهیلد لورنت (Mathilde Laurent)  و کارتیه (Cartier) عادت کرده ام، دقیقاً میدانم که چگونه باید عطر بعدی خود را بدون یک ماه سرگردانی انتخاب کنم. محصول جدید معرفی شده کارتیه (Cartier) به نام (Carat)، متشکل از یک رایحه پر جنب و جوش از گل های سفید است که با هدف و شعاری مشخص در ذهن عطرساز با الهام از الماس ساخته شده است. عطر ساز به این اندیشیده که الماس نور سفید را به رنگین کمان تبدیل می کند، پس حالا من با استفاده از رایحه یک گل سفید رنگین کمانی از رایحه ها را خواهم ساخت و پراکندگیی از بو راتشکیل خواهم داد.

دراینجا ۳ ترفند مهم درانتخاب عطر مورد نظرتان را به شما خواهم گفت:

۱.زبان عطرها را بیاموزید

اگر عدم تشخیص رایحه ها بزرگترین مانع بین شما و سفر به دنیای بی پایان عطر هاست، در مجله ما نت های تمامی عطرها ( نت برتر، وسط و پایین) وجود دارد. نت برتر قویترین رایحه ای است که هنگام اولین اسپری از عطر به مشام می رسد و در مدت زمان ۱۵ دقیقه محو می شود و جای خود را به نت میانی می دهد. نت میانی بدنه بیرونی عطر است زیرا که چند ساعت برجسته و جسورانه باقی می ماند. هنگامی که نت میانی از بین می رود، نت زیر را رها می کند، این همان رایحه غنی و سنگین است که تا آخر روز ماندگار می شود.

بنابراین اگر عطری را در قفسه می بینید که دارای نت برتر مورد علاقه شما است که عاشق آن هستید مثل وانیل یا اینکه با نت های میانی و پایه ای که از آنها متنفر هستید مانند گل رز، به احتمال زیاد این عطر بعد از چند ساعت ممکن است همان عطری باشد که شما از آن متنفر هستید. یا از سوی دیگر، اگر از نت برتر یک عطر متنفر باشید اما از باقی نت های آن خوشتان بیاید باید دوست داشتن آن عطر را در نهایت کنار بگذارید. در پایان، این ها همه درمورد یک نت به خصوص نیست، تمامی این گفته ها راجع به این است که تمامی نت ها در کنار هم چگونه عمل میکنند.

۲.فروشگاه ها را ترک کنید

هیچ گاه یک عطر را تنها در فروشگاه بو نکنید، رایحه عطر ها در فروشگاه ممکن است فریبنده باشند. منظورم این است که راجع به آن رایحه بیشتر فکر کنید، بهترین راه برای لمس حقیقی رایحه یک عطر این است که رایحه بماند تا نتهای میانی و زیرین خود را نشان دهد.

به جای اینکه بدن خود را با اسپری ها گلوله باران کنید، هرکدام را روی چوب های تستر مختلف اسپری کنید و قبل از اینکه دست پاچه شوید وعطری را انتخاب کنید، بهتر است هرچه سریعتر از فروشگاه خارج شوید و چند روز بعد باز گردید. زمانی که شما رایحه ای را در فضای آزاد استشمام می کنید، نه تنها بینی شما فرصتی برای تنظیم مجدد پیدا می کند، بلکه تصور بهتری از نوع رایحه در زندگی روزمره نیز خواهید داشت. نکته مهم دیگر این است که نگه داشتن تسترها به شما کمک می کند تا به جای اینکه سعی کنید به خاطر بیاورید کدام عطر را روی کدام قسمت از بدن اسپری کرده اید، گزینه ها رابشناسید و انتخاب بهتری را انجام دهید.

۳.با آن زندگی کنید

انتخاب هایتان محدود شده، اما نمی توانید تصمیم نهایی را بگیرید؟ آن تستر های تازه اسپری شده را بردارید، آنها را در جیب های جداگانه قرار دهید و روز خود را سپری کنید. بازار ها را بگردید، کارهایتان را انجام دهید، با دوستانتان وقت بگذرانید، یا تلویزیون تماشا کنید، به هر حال یک روز را سپری کنید. در طول روز کماکان عطرها را بو کنید، به این ترتیب شما می توانید تکامل و تغییر رایحه ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هنوز هم آنها را دوست دارید. قبل از هر انتخاب هیجانی یک روز صبر کنید.

اگر تقریباً مطمئن هستید که انتخاب نهایی را انجام داده اید، به مرکز خرید بروید، آخرین آزمایش پوستی را انجام دهید: عطر را روی نقاط نبض، گردن، مچ دست یا داخل آرنج اسپری کنید و برخلاف آنچه که احتمالاً همیشه انجام میدهید، آن را مالش ندهید. اصطکاک مایع عطر را گرم می کند و مواد شیمیایی رایحه را مختل می کند. قبل از گرفتن تصمیم نهایی و خرید حدود ۳۰ دقیقه پس از اسپری کردن روی پوست صبر کنید. در این مدت نه تنها نتهای برتر تبخیر می شوند، بلکه بقیه نت ها با رایحه طبیعی بدن شما مخلوط می شوند و به شما ایده بهتری می دهند که عطر چگونه روی پوست شما واکنش نشان می دهد.

پس از تمامی این مراحل اگر هنوز هم آن را دوست دارید ، به شما تبریک می گویم! بلاخره موفق شدید. سرانجام عطر بعدی خود را پیدا کردید یا حداقل، عطر جدیدی را که دوست دارید گاهی اوقات استفاده کنید. باشد که پس از آن زندگی شادی داشته باشید. اما اگر اینطور نیست، می توانید به جای آن یکی از این عطرهای فرقه کلاسیک را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *