اخبار

۴ رایحه جذاب در عطرها به گفته موسس برند گولدآ

در این مطلب، عطرباز حرفه‌ای و همچنین سازنده برند بلغاری Goldea، آقای آلبرتو موریاس، می‌خواهد در مورد ۴ رایحه جذاب در عطرها و موردعلاقه‌اش بگوید که بیشتر از دیگر رایحه‌ها، او را مجذوب خودکرده‌اند.

پچولی یا نعناع هندی

4 رایحه جذاب در عطرها

پچولی یک گیاه بومی جنوب شرق آسیا است که در زمین‌های شیب‌دار آتش‌فشانی این مناطق روییده و بزرگ می‌شود؛ اما معجزه این گیاه آسیایی، زمانی خود را نشان می‌دهد که نعناع هندی، خشک شود. برگ‌های این گیاه به رنگ قهوه‌ای گرم متمایل شده و از خود یک رایحه جذاب چوبی مانند را بروز می‌دهد. از همین رایحه و برند گولدآ، عطر رومن نایت ابسولوت وجود دارد که رایحه خوش این گیاه را برایتان به ارمغان می‌آورد.

گل زنبق

4 رایحه جذاب در عطرها

پیاز گل زنبق، نیاز به ۶ سال زمان دارد تا بتواند به نهایت رایحه‌ای که می‌تواند از خود داشته باشد برسد. همچنین قبل از اینکه این گیاه، در بین ماه‌های جولای تا آگوست، مورد بهره‌برداری قرار بگیرد، سه سال زمان لازم است تا بتواند در خاک، به رشد و نمو خود ادامه بدهد. سپس قبل از آن‌که بخواهند اسانس خامه‌ای روغن گل زنبق را رقیق کرده و از ریشه‌های آن بگیرند، سه سال زمان‌برای خشک‌کردنش لازم است. این یعنی یک فرایند زمان‌بر و پیچیده که می‌تواند ارزش این عطر را بالا ببرد.

وانیل

4 رایحه جذاب در عطرها

وانیل پس از زعفران، گران‌ترین ادویه‌ای است که وجود دارد. قوم آزتک ها، این گل سیاه‌رنگ را پرستش می‌کردند. آن‌ها از این گل برای معطر ساختن کاکائو و همچنین فوایدی که برای سلامتی‌شان داشت، مورداستفاده قرار می‌دادند. این گل مشکی‌رنگ دارای عصاره‌های مختلفی است که می‌تواند با ترکیب شدن با دیگر رایحه‌ها، عطر دلپذیری را برای شما رقم بزند.

درخت تانکا

4 رایحه جذاب در عطرها

درخت تانکا یک درخت بومی در مناطق مرکزی و جنوبی آمریکا بوده که کشت آن‌ها مستلزم رفتن به اعماق جنگل آمازون است. از ماه فوریه تا آوریل، اگر شرایط آب‌وهوایی مساعد باشد، میوه‌های رسیده از روی این درخت به روی زمین می‌افتند.

۴ رایحه جذاب در عطرها را شناختیم و نحوه کاربرد آن ها را بررسی کردیم . مندلیف ارائه دهنده بهترین و اصیل ترین عطر ها با رایحه های جذاب و مشهور موجود در بازار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *