متفرقه

آیا عطر و ادکلن جایگزین خوبی برای ضدعفونی‌کننده‌ها هستند؟

ادکلن

استفاده از عطر و ادکلن ممکن روشی مناسب برای مقابله با ویروس جدید کرونا باشد. با اتمام ذخیره ضدعفونی‌کننده‌ها در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها، گزینه‌های جایگزین دست‌ساز و خانگی در اینترنت و فضای مجازی سر برآورده‌اند. در حالی که متخصصین در مورد تولید ضدعفونی‌کننده‌های دست‌ساز هشدار داده‌اند، محصولات دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند ویروس‌ها و باکتری‌ها را از بین ببرند. طبق گزارش کانسومر ریپورتز (Consumer Reports) محلول‌های حاوی حداقل ۷۰ درصد الکل، در برابر کروناویروس مؤثر هستند. اما آیا می‌دانستید که می‌توان از عطر به عنوان ضدعفونی‌کننده دست استفاده کرد؟

ادکلن و عطر جایگزینی برای ضدعفونی‌کننده دست

مخلوط کردن و ساختن ضدعفونی‌کننده خانگی شاید نتایج دلخواه را نداشته باشد. برخی از محلول‌ها الکل کافی برای از بین بردن باکتری‌ها و ویروس‌ها را ندارند در حالی که برخی دیگر بیش از حد قوی هستند و می‌توانند به پوست شما آسیب برسانند. بهتر است به جای آن‌که خودتان مواد را مخلوط کنید از برخی از عطرها یا ادکلن ها استفاده کنید که درست مانند مواد ضدعفونی‌کننده ایمن و مؤثر هستند. برای آگاهی از میزان محتوای الکلی ادکلن یا عطر بهتر است غلظت عطر و ادکلن مورد نظر را بدانید.

کدام عطر یا ادکلن را می‌توان به عنوان جایگزین ضدعفونی‌کننده‌ها استفاده کرد؟

ادوتویلت‌ها و ادکلن‌ها معمولاً حاوی حداقل ۷۰ درصد الکل هستند. با این میزان غلظت، کمترین مقدار این محلول‌ها می‌تواند قابلیت پاک‌کنندگی بالایی داشته باشد. تنها یک یا دو بار اسپری روی هر دست کافی است. محض احتیاط می‌توانید از رایحه‌ای استفاده کنید که بر پایه نوت‌های آرامش بخش تولید شده است.

 ایمن و خوشبو بمانید

اگرچه اسپری کردن عطر و ادکلن بهترین راه‌حل برای جلوگیری شیوع کروناویروس نیست ولی این محلول‌ها می‌توانند در مواقع ضروری علاوه بر بوی خوش، پاکیزگی را نیز به همراه داشته باشد. البته باید بدانید که طبق گفته مرکز کنترل بیماری‌های سازمان بهداشت جهانی، شستن کامل دست‌ها با آب و صابون بهترین گزینه است. اما در مواقعی که شستن دست‌ها برای شما میسر نباشد و ضدعفونی‌کننده‌های دست نیز از دسترس خارج است می‌توان از عطر و ادکلن به عنوان ضدعفونی‌کننده استفاده کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *