اخبار

ادوپرفیوم مردانه آروگانس ، بازمانده ای از دهه ۸۰ میلادی!

اگرچه روزها و سال‌ها مانند تیری که از کمان رهاشده باشد، سریع گذر می‌کند اما نمی‌توان خاطره‌های تاریخی آن را از یاد برد. دهه ۸۰ میلادی نیز از این قانون جدا نبوده و در آن می‌توانیم شاهد مواردی مانند جام جهانی فوتبال در اسپانیا، مکعب روبیک، نزاع در فالکلند، جنگ عراق-ایران، یک‌میلیاردی شدن جمعیت کشور چین، برنامه غذایی خاص در شوروی سابق و ده‌ها مورد ریزودرشت دیگر که هر یک تاریخ آن دهه و آن سال‌ها را تشکیل داده‌اند.

اکنون تقریباً چهل سال گذشته است و خبرها هنوز یکسان هستند. جنگ‌ها، تحریم‌ها، تروریسم، فاجعه‌های طبیعی، زلزله و موارد این‌چنینی که فاجعه می‌آفرینند؛ اما باید قبول کرد که همه‌چیز ثابت نمانده و خیلی چیزها در کنار همان موارد ثابت، تغییر کرده‌اند. اول‌ازهمه، این مردم جهان هستند که دچار تغییر شده‌اند. نوع بینش و نگاهشان به زندگی، محیط زندگی و نحوه کنش آن‌ها با مردم دیگر.ادوپرفیوم مردانه آروگانس مربوط به سال ۱۹۸۲ نیز به‌گونه‌ای و در سال‌هایی طراحی و تولیدشده بود که رایحه‌های ناخوشایند و خشن، بسیار تند و شاید حتی آزاردهنده، عطرهای شرم‌آوری محسوب نمی‌شدند. رایحه‌ها معمولاً با بطری‌های مشکی، زاویه‌دار و با دکوراسیون خیلی کم، طراحی و تولید می‌شدند.

ادوپرفیوم مردانه آروگانس

یک رایحه قرن بیستمی

همه‌چیز جدی است. این را می‌توان از روی این رایحه قرن بیستمی، به‌خوبی فهمید. حتی نام آروگانس (Arrogance) به معنای «تکبر و خودبینی» است نیز گویای این قضیه است که انگار برند و راحی این رایحه، خواسته‌اند تا فردی که از این رایحه مردانه استفاده می‌کند را بزرگ‌تر و برتر از دیگران بدانند.

ادوپرفیوم مردانه آروگانس (Arrogance Pour Homme)، در سال ۱۹۸۲ و توسط شرکت اصالتاً میلانی موسوم به RP Denis SpA که یک بخش از مجموعه شیاپارلی-پیکنز بود رونمایی و عرضه شد. درواقع می‌توان گفت که این رایحه، اولین ادوپارفوم مردانه در سطح بازارهای جهانی بوده است.

هم‌اکنون نیز برند آروگانس، به‌عنوان ستاره برند میلانی و جانشین آن از سال ۲۰۰۷ باقی‌مانده است و حتی رایحه آروگانس نیز، کماکان تولید می‌شود. اگرچه این رایحه، تمایل دارد تا همچنان، حس قدرت و شخصیت برتر خود را به نمایش بگذارد اما هرم نت‌های اصلی آن گویای مطلب دیگری هستند.

هرم نت‌های آروگانس مردانه ۱۹۸۲

نت‌های بالایی: ترنج، لیمو، نت‌های سبز، ادویه‌جات، گیاه درمنه (Artemisia)

نت‌های میانی: عسل، یاسمن، دارچین، رز، چوب صندل، درخت میخک

نت‌های پایه: عنبر، وتیور یا گل شاه‌پسند، پاچولی یا نعناع هندی، چرم، بنزوین (Benzoin)، مُشک، لابدانوم یا لادن (Labdanum)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *