متفرقه

معرفی کالکشن کفش اسپرت از روی مواد بازیافتی برند آسیکس ژاپن!

برند اسپرت ژاپنی موسوم به آسیکس (Asics) به‌تازگی و در همین نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی، کالکشن جدیدی از کفش‌های مخصوص دوندگی و با سبک و سیاق اسپرت را رونمایی کرده است. نکته جالب در مورد این کالکشن کفش آسیکس ، استفاده از پلی‌استر بازیافت شده حاصل از بطری‌های پلاستیکی بوده که می‌توانند به‌عنوان تعهد این برند برای محافظت از محیط‌زیست، تلقی شوند.

کالکشن موسوم به ایدو ارا تریبیوت پک (Edo Era Tribute Pack)، با این فلسفه و هدف طراحی و تولیدشده است که هم بتواند مقاومت و کیفیت این برند را به نمایش گذاشته و هم میزان تعهد آن برای حمایت ازآنچه که محیط‌زیست ما به آن نیاز دارد را به‌عنوان بخشی از این برند، در میان بگذارد.

در این کالکشن کفش آسیکس ، می‌توانیم شاهد ۶ کفش مخصوص دویدن و همچنین ۴ نمونه کفش اسپرت باشیم که برای ساخت آن‌ها در مقیاس بزرگ‌تر و تجاری، از فیبرهای پلی‌استر موجود در ۳۰۰,۰۰۰ بطری پلاستیکی استفاده‌شده است. درواقع این حرکت برند ژاپنی در سال ۲۰۲۰، شروعی برای هدف این شرکت است که می‌خواهد تا سال ۲۰۳۰ میلادی، تمامی محصولات تولیدی‌اش، به‌منظور مبارزه با تغییرات اقلیمی، از روی مواد بازیافتی تولید شوند.

همچنین جدای از طراحی و تولید کفش‌ها از روی مواد بازیافتی، جعبه‌های کفش‌ها نیز به‌صورت صددرصدی، از روی کاغذهای بازیافت شده ساخته‌شده‌اند. درواقع قرار است تا سال ۲۰۲۱، برند آسیکس، تمامی جعبه کفش‌های خود را به این شیوه و از روی مواد بازیافتی بسازد تا از این طریق بتواند مقدار حدودی ۱,۲۰۰ متریک تُن، از آلاینده‌های کربن دی‌اکسید تولیدشده را کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *