متفرقه

آبی کلاسیک رنگ سال 2020 ؛ رنگ آرامش و سرزندگی!

بدون شک تاکنون و در اوایل سال‌های میلادی، با عبارت «رنگ سال» مواجه شده‌اید. درواقع انتخاب این رنگ‌برای هرسال جدید چیزی نیست که هرکسی به‌دلخواه خودش بخواهد آن را انجام داده و به همین خاطر، چندین رنگ متمایز و البته ناهمگون برای یک سال، ایجاد شود.انتخاب رنگ سال 2020 توسط یک موسسه‌ای به نام پنتون (Pantone) واقع در ایالت نیوجرسی کشور آمریکا انجام می‌شود تا همه بتوانند بر اساس همین رنگ واحد، کار خود را درزمینهٔ های طراحی و مد انجام دهند.

رنگ سال 2020

درواقع کار این موسسه،این‌گونه است که گروهی از رنگ‌های متفاوت را به‌عنوان رنگ‌های سال انتخاب کرده و پس‌ازآن یک رنگ خاص را با توجه به شرایط جهان و مجموعی از ترکیب‌های قومی و فرهنگی کشورها به‌عنوان رنگ شاخص یا همان رنگ سال، برمی‌گزیند.پس‌ازآن، این رنگ می‌تواند در صنایع چاپ، صنعت مد و پوشاک، طراحی، ساختمان و هرجایی که به‌نوعی ارتباطی با این رنگ‌های جذاب و چشمگیر دارند در سطح جهان استفاده شود. اکنون‌که در دومین ماه از سال 2020 به سر می‌بریم، احتمالاً تاکنون رنگ این سال جدید را نیز می‌دانید که کدام است.

چرا آبی کلاسیک؟

این موسسه آمریکایی، رنگ «آبی کلاسیک» را برای سال 2020 انتخاب کرده است و به گفته خودش، این رنگ با توجه به ذات خودش و حس خوبی که به شخص القا می‌کند، حس آرامش و اعتمادبه‌نفس را در افراد بالابرده و به‌عنوان رنگ شاخص سال جدید، انتخاب شود. همچنین بنا به گفته این موسسه، این رنگ‌بر خلاف بسیاری از رنگ‌های دیگر که نمی‌توانند در همه‌جا استفاده شوند، می‌تواند در بسیاری از جنبه‌های زندگی مانند وسایل منزل و رنگ لباس، توسط افراد مورداستفاده قرار بگیرد.

رنگ سال 2020

رنگ سال 2019 همان‌طور که میدانید، «رنگ مرجانی» بود که می‌تواند احساس شاد بودن و سرزنده بودن را در فرد القا کند. رنگ آبی سال 2020 نیز نمادی از آرامش و صلحی است که می‌تواند با خود به همراه بیاورد. این رنگ هم‌اکنون نیز که در اوایل سال 2020 به سر می‌بریم، در صنایع مختلفی مانند طراحی‌های داخلی ساختمان، صنایع رزین و پارچه سازی و حتی سالن‌های آرایش و زیبایی به‌کاررفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *