متفرقه

برند دیزل ، آخرین شرکتی که به پیمان جهانی زیست محیطی می پیوندد!

هر شرکت در هر صنعتی که مشغول فعالیت باشد و بخواهد دامنه فعالیت خود را به کشورهای دیگر جهان رسانده و خود را تبدیل به یک برند بین‌المللی کند، باید تابع یک سری قوانین جهانی و حتی برخی از معاهده‌هایی باشد که امنیت، سلامت و سودآوری همه را در نظر گرفته و در قالب یک تفاهم‌نامه، به امضا می‌رسد.

صنعت پرجنب‌وجوش و پیشتاز لباس و پوشاک نیز از این قانون، جدا نبوده و گاهی از اوقات، قراردادهای جهانی جذاب و مفیدی در این حوزه، بسته می‌شود. برند معروف دیزل (Diesel) نیز یکی از همین شرکت‌هایی است که اعلام کرده قرار است به یک معاهده مهم بین‌المللی، بپیوندد. درواقع این معاهده، یک تفاهم‌نامه جهانی در حوزه صنعت پوشاک بوده که اهداف زیست‌محیطی را دنبال می‌کند.

جزئیات این قرارداد

این قرارداد جدید که در ماه آگوست سال ۲۰۱۹ توسط مدیرعامل برند لوکس موسوم به کرینگ (Kering) رونمایی شد، قرار است موتور محرکه صنعت مد و پوشاک را به سمتی ببرد که تمرکزش بر روی سه هدف عمده قرار بگیرد: اول، جلوگیری از گرمای روزافزون جهانی، دوم احیای تنوع زیست‌محیطی و مورد آخر نیز مراقبت از اقیانوس‌ها هستند.درواقع این برند ایتالیایی که لایه دار و به عنوانی، رهبر این گروه بزرگ محیط‌زیستی محسوب می‌شود، مسؤولیت آن را برعهده‌گرفته و در نمایشگاه مد و پوشاک میلان ایتالیا در روزهای اولیه سال ۲۰۲۰ نیز از استراتژی خود، رونمایی کرده بود تا بتواند در ماه‌های آتی، به پیشرفت‌های بزرگ‌تری در این زمینه و با کمک دیگر شرکت‌های فعال در این صنعت، برسد.

فهرست در حال رشد از برندهایی که تاکنون به این معاهده دوست دار محیط‌زیستی پیوسته‌اند شامل برندهایی مانند بِربِری (Burberry)، چانل (Chanel)، گالریس لافایت، اچ اند ام (H&M)، ایندیتکس، نایک، پوما و استلا مک کارتنی است.

آقای رنزو روسو (Renzo Rosso)، مؤسس برند دیزل و همچنین مدیرعامل شرکت مادر دیزل یعنی OTB در یک گزارشی، گفته است: «برای تغییر مسیری که ما به انجام مبادلات در آن مشغول هستیم، همکاری و تعامل یک نکته کلیدی محسوب می‌شود. به همین خاطر، ما نیز دغدغه‌ها و نگرانی‌های جهانی خود در مورد محیط‌زیست را داشته و به خاطر احترام به بزرگ‌ترین وظیفه انسانی خودمان، باید به چنین معاهده‌هایی پیوسته و به آن‌ها پایبند باشیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *