اخبار

متفاوت شدن تفکر عرضه و فروش محصولات برندها پس از ویروس کرونا

در این چند ماه گذشته که کل دنیا درگیر پاندمی گسترده ویروس کرونا بوده است، نه‌تنها تصور و دید مشتریان نسبت به محصولات و نوع خرید کردنشان تغییر کرده است بلکه صاحبان برندها و کسب‌وکارها نیز اکنون به فکر افتاده‌اند تا نه‌تنها بتوانند پاسخ گسترده مشتریان را پس از فروکش کردن این بحران پاسخ دهند بلکه به‌نوعی، پوست‌اندازی کرده و خود را برای چالش‌های عملی مانند همین COVID-19 و دیگر بحران‌هایی که ممکن است در آینده برایشان رخ دهند، آماده کنند.

برای جلو رفتن و بقا در صنعت مُد و پوشاک و یا هر صنعت دیگری، برندها دیگر نمی‌توانند با روش‌های قدیمی کسب‌وکار، به فروش خودشان ادامه دهند و برای باقی ماندن در حوزه تخصصی خود، باید روش‌هایشان را نیز تغییر دهند. این کار نیز از ارزیابی مجدد ساختار سازمانی و بهینه کردن منابع محدودشان حاصل خواهد شد.

درواقع همان‌گونه که برندها در پی یافتن سیستم‌های جدید منعطف‌تر برای فروش محصولات خود بوده تا بتوانند پاسخ گوی تقاضا باشند، زنجیره فروش خود را تغییر داده و شیوه‌های ارتباطی خود با مشتریان را بازنگری کنند.

به همین خاطر، تمرکز اصلی برای برندها و کسب‌وکارهای مختلف، می‌تواند حرکت به سمت رویکردهای دیجیتالی در چنین زمان‌هایی باشد. درواقع ارتباط مستقیم با مشتری، همان چیزی است که اکنون اکثر شرکت‌ها در مورد آن صحبت کرده و حتی حسرت این را می‌خورند که چرا از مدت‌ها قبل، چنین شیوه‌هایی را اجرا نمی‌کردند. سرمایه‌گذاری گسترده‌تر در پلتفرم‌های آنلاین و بازبینی در معرفی فیزیکی و فروشگاهی محصولات، از مهم‌ترین این رویکردها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *