متفرقه

برند رالف لائورن، کالکشن«پولو ارث» خود را با کمک به محیط زیست ، گسترش می‌دهد

برند نام‌آشنای آمریکایی فعال در حوزه پوشاک و صنعت مُد بانام رالف لائورن (Ralph Lauren) که به‌احتمال‌زیاد تاکنون یا نام آن را شنیده‌اید و یا از محصولات آن استفاده کرده‌اید، اکنون و در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام کرده است که می‌خواهد کالکشن پوشاک موسوم به ارث پولو (Earth Polo) خود را برای فصل بهار سال جاری، متنوع‌تر کرده و گسترش دهد.

طراحی با کمک به محیط زیست

جالب است بدانید که پولوهای موجود در این سری از پوشاک برند رالف لائورن، همگی از روی بطری‌های پلاستیکی بازیافت شده برای کمک به محیط زیست تولیدشده که در یک فرایند جالب‌توجه و ابداعی، رنگ رزی شده و به رنگ موردنظر درمی‌آیند. این فرایند ابداعی برند آمریکایی، از هیچ آبی برای بازیافت و رنگ زدن به پلاستیک‌های دوباره مصرف‌شده، استفاده نمی‌کند. هر پیراهن، از میانگین حدود ۱۲ بطری پلاستیکی تولید می‌شود.

به این طریق هم این برند به هدف خود برای تولید و استفاده از این روش خلاقانه می‌رسد و هم می‌تواند با مصرف صفر آب و استفاده از بطری‌های بازیافتی، به حفظ طبیعت کمک شایانی کند.این کالکشن جدید بهاره، اکنون با ۱۹ رنگ متفاوت برای آقایان،۷ رنگ متفاوت برای خانم‌ها،۹ رنگ مجزا برای کودکان و همچنین آپشن هایی برای طراحی‌های شخصی‌سازی‌شده و متنوع، توسط این برند، تولید و عرضه‌شده است. انواع مردانه کالکشن جدید، از نوع پولوشرت های یقه دار هستند.

کمک به محیط زیست- ارث پولو

نکته جالب در تولید این کالکشن، همکاری برند رالف لائورن با شرکت موسوم به فرست مایل (First Mile) است. سازمانی که با افراد کارآفرین همکاری کرده تا بتواند با ایجاد یک جامعه از افراد گوناگون، بطری‌های پلاستیکی را جمع‌آوری کند. بطری‌هایی که درنهایت و توسط این فرایند خلاقانه، به پارچه‌های این کالکشن تبدیل می‌شوند. این برند پوشاک، هدف خود را این گذاشته است که تا سال ۲۰۲۵ میلادی، بتواند تعداد ۱۷۰ میلیون بطری پلاستیکی را برای تولید این کالکشن خود، مورداستفاده قرار دهد.

نظر دیوید لائورن

در همین راستا، آقای دیوید لائورن، مدیر بخش ابداعات و خلاقیت این شرکت گفته است: «تغییر مسیر و راهی که بتوانیم در آن، نوع نگرش، طراحی و تولید محصولاتمان را تغییر داده و وارد فاز جدیدی نماییم، از اولین مرحله‌هایی محسوب می‌شود که این شرکت، می‌خواهد قدم در آن‌ها بگذارد. برای ما، این قدم بزرگ با مجموعه ارث پولو، شروع خواهد شد. زباله‌های پلاستیکی، اکنون به یکی از بزرگ‌ترین تهدیدات محیط زیستی در سراسر این کره خاکی تبدیل‌شده‌اند؛ بنابراین، ما می‌خواهیم تا عضوی از این خانواده‌ای باشیم که در پی حل مشکل و پیدا کردن راه‌حل‌های بدیع برای ساخت محصولاتی ارزشمند از آن‌ها هستند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *