برندها

Farouche محصولی اغوا کننده از Parfums de la Bastide

چرا برند ها دوست دارند برای عطر ها اسم انتخاب کنند، یا درمورد رایحه ها، نت های خاصی را بسازند تا وقتی سرانجام رایحه آن ها را استشمام می کنیم، به نا امیدی نظر خود را ابراز کنیم؟ این اتفاق دوباره با رایحه ای زیبا اما گمراه کننده در عطری به نام فاروش (Farouche) از خانه عطر فرانسوی پرفیومز د لا باستید (Parfums de la Bastide) اتفاق افتاد.

حالا، موضوع فاروش (Farouche) چیست؟ این برند، فاروش (Farouche) را به عنوان رایحه ای جاودانه از گل پایا معرفی کرده است و هنگامی که سال گذشته از غرفه این برند تجاری در شهر کن  (Cannes) فرانسه دیدن کردم، وقتی این رایحه جاودانه به من معرفی شد به واسطه نو آوری و رایحه منحصر به فرد آن بسیار هیجان زده شدم و معتقدم دیگرهیچ برندی نمیتواند بدین صورت گل پایا را درون شیشه ریخته و به بازار عرضه کند. من غرق در این گل ها رشد کردم و بزرگ شدم و همین الان هم در جایی که زندگی میکنم این گل ها همه جا هستند و به خصوص جایی که تمام تعطیلاتم را از زمان به دنیا آمدن می گذرانم. اما وقتی فاروش (Farouche) را استشمام کردم، حتی نمی توانستم کمترین ضعفی در آن پیدا کنم.

فاروش (Farouche) یک عطر بسیار خوب از وِتیوِر (Vetiver) است. با رایحه ای بسیار طبیعی و غنی به همراه قوی ترین نتهای دریایی که عمدتاً کالون (calone) است خودنمایی می کند. این دو ماده در این ترکیب با هم بسیار خوب عمل می کنند و در نتیجه یک رایحه چوبی،آبی، ریشه دار، خاکی و معدنی به وجود می آید که بسیار رضایت بخش است. باقیمانده نتهای رسمی مثل نعناع فلفلی نیز در مقادیر کمتری وجود دارد. در هر رایحه ای هویت از پیچیدگی وجودی هر عنصرحاصل می شود و نه از بیان یا میزان مواد ترکیب شده. اما هنوز هم جاودانگی رایحه گل پایا کاملاً ستودنی است و در هیچ جا نمی توان چنین چیزی یافت. در واقع، یک رایحه منحصربه فرد تند وجود دارد و گل پایا سرشار از نت های تند است که طور عمده شباهتی به رایحه کاری دارد. شیرینی ملایم خاصی در فاروش (Farouche) نیز وجود دارد که آن نیز حس و حال عاشقانه ای را ایجاد می کند. اما با اینکه حتی ذهنم را درگیر این رایحه می کنم، نمی توانم بوی گل پایا بدهم.

بنابراین بله، من فاروش (Farouche) را دوست دارم، اما لطفاً به من نگویید که می خواهید چیزی را به من بدهید، مرا کاملا هیجان زده کنید و سپس آن را از من دور کنید. این خیلی بی رحمانه است، زیرا اگر به فاروش (Farouche) نزدیک شدید دیگر تا ابد باید در کنار آن بمانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *