اخبار, نت و رایحه

Hidalgo Myrurgia: یک ادکلن اسپانیایی با رایحه مرکبات

هیدالگو میرورگیا (Hidalgo Myrurgia) یک عطراسپانیایی با رایحه ای اصیل و اشرافی است. نام ادکلن به مصرف کنندگان خود پیشنهاد می کند که زندگی اشرفی تری داشته باشند، اصالتی پوشیده شده از طلا. این برند از ابتدا پیشگام عطرهای اشرفی نبود، همانند برند های خوش نامی چون لورد مولینوکس(Lord Molyneux) ،شوالیه اورسای(Chevalier d’Orsay) ، بارون ایوان (Baron Evyan) ، شوالیه نویت سیرو (Chevalier de la Nuit CIRO) و یا همانند برند هایی که برای شهرت و غرور آفرینی به ذکر نام های مشاهیر، شوالیه ها، فرماندهان، اربابان ، بزرگان، تزارها و پادشاهان متوسل می شوند. اخیراً در زمینه بازاریابی اهمیت عناوین اشرافی به عنوان راهی برای موفقیت به اثبات رسیده است؛ نام هایی همچون (۱Million Paco Rabanne) و (No Limit$ Philip Plein).

از طرفی کمپانی میدانست مردم عاشق لوگو های اساطیری یا آنطور که خودشان می گویند (heraldic motifs) هستند،در نتیجه در سال ۱۹۲۵ لوگویی با نام (Flor de Blason Myrurgia) طراحی کردند که در عرضه اولیه عطر در آمریکا بسیار خود را موفق نشان داد.

هیدالگو (Hidalgo) اشراف زاده ای است که به یک خانواده نجیب اسپانیایی یا پرتغالی تعلق دارد. این نام از ریشه اسپانیایی کلمه (hijo d’algo) به معنای پسرِ چیزی برگرفته شده است، که نام خود را از یک پادشاه به ارث برده.

اصطلاح هیدالگو (Hidalgo) در قرن دوازدهم ظاهر شد، و در قرن پانزدهم اصطلاح کابالرو (Caballero) را القا کرد. هیدالگو (Hidalgo) نجیب زاده را باید از رمان معروف میگوئل د سروانتس (Miguel de Cervantes) به خاطرداشته باشید، هیدالگو (Hidalgo) از حق حمل اسلحه و پرداخت نکردن مالیات در ازای خدمت سربازی برخوردار بود، دون کیشوت از لامانچا که یک شوالیه از نجیب و فقیر اسپانیایی بود دراین رمان نقش مهمی را ایفا می کرد.

علامت تجاری هیدالگو (Hidalgo) در سال ۱۹۷۱ توسط میرورگیا (Myrurgia) در اسپانیا و در سال ۱۹۷۳ در ایالات متحده آمریکا ثبت شد. ادکلن، اَفتِر شِیو، خمیر اصلاح، ژل ، پودر تالک و دئودورانت از محصولات تولید شده تحت این نام بودند. بنابراین این برند در اصل یک برند معمولی آرایشگری یا اصلاح برای مصرف روزمره بود، وجود بطری های تا حجم ۲۰۰ میلی لیتر، که به منظور ریختن در کف دست یا حوله برای مالش دادن روی صورت، گردن و بدن و موها اعمال می شود مهر تاییدی بر این مسئله است. این نسخه کلاسیک اسپانیایی ادکلن و مشتقات بود که توسط راجر و گالِت، موئولنس و فارینا فرموله شد.

در بین ادکلن های اسپانیایی با رایحه مرکبات، هیدالگو میرورگیا (Hidalgo Myrurgia) در سه ویژگی برجسته با سایرین متفاوت بودند. اول قدرت، دوام و ماندگاری طولانی که در وجود گل شاه پسند و لیموترش است که موجب شیرینی و دوام رایحه می شود. دوم قلب شفاف رایحه که با یاس شیرین و نیم نگاهی به (Eau Sauvage Christian Dior) ایجاد شده است. سوم، رایحه علف خشک و قوی که در نت پایه اعمال شده است. با این حال، تمامی این ها ویژگی های مشترک ادکلن های مرکبات دهه ۶۰ و ۷۰ است.

در ایجاد ویژگی های خشک و معطر ادکلن، شمعدانی، میخک و سپس خزه بلوط و به ویژه رایحه چوب سرو و صندل نقش ویژه ای را ایفا می کند. شما می توانید این عطر هیدالگو (Hidalgo) را به عنوان یک مرد لاغر، قوی، پرتحرک و سبیلو تصور کنید، که از بدو تولد با آبنبات های لیمو و گل شاه پسند برای تشویق، رشد کرده است و حالا آنها را همیشه در جیب خود دارد.

هیدالگو میرورگیا (Hidalgo Myrurgia)، به عنوان نماینده نمونه ادکلن مرکبات اروپا می تواند گزینه ای مقرون به صرفه تر در میان سادگی شفافیت و ظرافت عطر های (Eau Fraiche) و (Eau Sauvage) و رویکرد معطر پیچیده عطر ( Eau de Guerlain) باشد. بازه قیمت تمام شده  بر استحکام و مدت زمان دوام عطر تأثیر می گذارد اما بر ماهیت اصلی عطر هرگز.

بیشتر مردم آن زمان دراتحاد جماهیر شوروی دوست داشتند که اگر شرایط سیاسی غیر دوستانه ای که در اواسط قرن بیستم بین اسپانیای فرانسه محور و اتحاد جماهیر شوروی ایجاد شده بود وجود نداشت، از چنین عطری استفاده کنند. خب من هم فکر می کنم که نام هیدالگو (Hidalgo)می بایست با نام ساده تر و تهی تر از نظر اشرافیت جایگزین می شد، زیرا جایی برای عناوین اشرافی در اتحاد جماهیر شوروی وجود نداشت. دون کیشوت می توانست مناسب ترین اسم باشد.

نت های هیدالگو میرورگیا (Hidalgo Myrurgia)

نت های برتر: ترنج، لیمو، گل شاه پسند، نارنج و لیمو ترش.

نت های میانی: گل پامچال، ریحان، گل شمعدانی، یاس، اسطوخودوس، گل میخک صد پر و دارچین.

نت های پایه: خزه بلوط، مشک، عنبر، سدر، نعنا هندی، لوبیای تونکا و وانیل.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *