نت و رایحه

معرفی نت‌ها؛ نت‌های میوه‌ای و مرکبات

همان گونه که میدانید، برای اینکه طراحان عطرها بتوانند جذاب ترین رایحه‌ها را برای افراد مختلف و باسلیقه‌های متفاوت، طراحی و تولید کنند، طیف گسترده‌ای از مواد اولیه و میوه‌ها، گل‌ها، ادویه‌ها و بسیاری از چیزهای دیگر را در اختیاردارند تا بتوانند درست مانند نت‌های یک موسیقی، بهترین و جذاب ترین نت‌ها را با یکدیگر ترکیب کرده و به یک آکورد و آهنگ ملایم، خوش طعم و خوش‌بو که همان محصول نهایی است برسند.رایحه‌های مربوط به نت‌های میوه‌ای و مرکبات نیز یکی از همین ترکیب‌هایی هستند که می‌توانند به عنوان یکی از رایج ترین ترکیبات مورد استفاده در این صنعت جذاب، مورد استفاده قرار بگیرند. در واقع این مرکبات و تمامی میوه‌هایی که در این خانواده جای میگریند، نام علمی هسپریدیک (hesperidic) به خودشان گرفته اند که نام آن‌ها از یک پری به نام هسپریدس (Hesperides) در افسانه‌های یونان باستان گرفته‌شده است.

نت‌های میوه‌ای و مرکبات

این هاهمان میوه‌های یا مرکبات به‌اصطلاح اسیدی و غالباً ترش هستند که در عطرهای باستانی که توسط طراحان تولید می شده است نیز در کنار صمغ‌های گیاهی، مورد استفاده و بهره‌برداری قرار می‌گرفتند. می‌توانیم مدرن ترین خانواده این دسته را شامل پوملو (Pomelo)، گریپ فروت، یوزو (yuzu) و هاساکا (hassaka) در نظر بگیریم که همین پیشرفت‌های اخیر در این حوزه، باعث شده اند تا از چنین مرکبات جدیدی نیز در عطر و ادکلن های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

عصاره‌های مرکبات، در بیشتر مواقع برای اینکه بتوانند شادابی و سرزندگی آن‌ها را حفظ کنند، تحت‌فشارهای سرد قرار می‌دهند.

چرا نت های میوه ای مرکبات؟

این نت‌های میوه‌ای و مرکبات ، می‌توانند تازگی و شادابی و کیفیت مناسب را به رایحه نهایی بخشیده و در قالب نت‌های بالایی که حس بویایی ما، بیشتر با این نت‌ها سروکار دارند و آن‌ها را استشمام می‌کنیم، به کار می روند. رایحه‌هایی که برای خوشبین بودن، تخلیه ذهن از استرس و فشار و احساس خوب سرحال بودن را درون فرد به وجود می آورند.

برای مثال، ترنج یک مثال خاص به عنوان یک جزء جداناپذیر از فرمول ادکلن های کلاسیک به شمار می‌رود. مرکبات در واقع، یک یار قدیمی و همراه کلاسیک برای بیشتر رایحه‌های گل بوده و حتی می‌توانند با نت‌های میوه‌ای دیگر نیز به خوبی ترکیب‌شده و رایحه نهایی فوق‌العاده‌ای را به وجود بیاورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *