متفرقه

لغو هفته مد توکیو ژاپن ۲۰۲۰ به علت ویروس کرونا

ویروس کرونا که تا به اینجای کار توانسته، جان حدود ۳,۰۰۰ نفر را در سراسر دنیا گرفته و چندین کشور دنیا را درگیر خود کند، همچنین موفق به تعطیلی رویدادهای مهم و نمایشگاه‌های بین‌المللی، در بسیاری از حوزه‌ها شده است. صنعت پوشاک نیز بدون شک از گزند این ویروس در امان نمانده و پس از تعطیلی و تعویق چند رویداد جهان، اکنون نوبت به لغو هفته مد توکیو ژاپن رسیده است.

این رویداد مد و پوشاک یک‌هفته‌ای، قرار بوده از تاریخ ۱۶ مارس تا ۲۱ مارس ۲۰۲۰ یعنی از ۲۶ اسفندماه سال جاری در توکیو ژاپن برگزار شود.

هفته‌های مد و پوشاک، اکنون و در اوایل سال ۲۰۲۰، به‌واسطه همه‌گیر شدن این ویروس، در پکن و شانگهای چین به دنباله لغو هفته مد توکیو ژاپن نیز تعلیق شده‌اند. درواقع، رویدادهای مد چین، اولین مکان‌هایی بودند که با این تعطیلی مواجه شده‌اند. همچنین در دیگر رویدادهایی مانند میلان ایتالیا و پاریس فرانسه که برگزار شدند نیز، فقدان برندهای چینی و خریداران سال‌های گذشته و استقبال فراوان، به‌خوبی احساس می‌شد.

در همین راستا، یکی از مسئولان برگزارکننده این رویداد مد در ژاپن گفته است: «اولین و مهم‌ترین اولویت ما در این حوزه، امنیت و ایمنی شهروندان و بازدیدکنندگان است. ازآنجایی‌که روزبه‌روز، ویروس کرونا (COVID-19) در حال گسترش بیشتر بوده و کشورهای بیشتری را درگیر خود می‌کند، باید این تصمیم دردناک را گرفته و از برگزار شدن این رویداد، جلوگیری کنیم.»

همچنین، رویداد مد سئول کره جنوبی نیز که قرار بوده از ۱۷ تا ۲۱ مارس یعنی در همین ماه جاری، برگزار شود نیز لغو شده است. درواقع ازآنجایی‌که کره جنوبی، یکی از کشورهایی است که بیشترین درگیری را تاکنون با این ویروس ناخوانده داشته است، برندها و بازدیدکنندگان نیز ترس حضور در آن را داشته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *