اخبار, برندها

معرفی یک رایحه معطر و ادکلن با رایحه گل سنبل توسط برند تام فورد

استوقدوس یا همان گل سنبل که یک عنصر حیاتی و معطر در طراحی رایحه‌های خوشبو از طرف طراحان و برندها است، می‌توان به‌واقع، طعم و مزه نهایی را به‌گونه‌ای تغییر دهد که از یک عطر ساده و شاید متناسب با دیگر رایحه‌ها، تبدیل به رایحه‌ای شود که متمایز و خاص بودن آن، به‌آسانی قابل‌تشخیص باشد.

درباره این رایحه

سال گذشته میلادی یعنی ۲۰۱۹ نیز، رایحه تازه‌وارد موسوم به «لوندر اکستریم»(Lavnder Extreme)، از برند معروف تام فورد که در کالکشن «پرایوت بلند»(Private Blend) به معنای ترکیب خصوصی، جای می‌گرفت، توانست جای خود را دل طرفداران به این نوع رایحه‌ها باز کند. عرضه یک ادکلن با رایحه گل سنبل در این کالکشن از طرف برند تام فورد در این تم خاص، به معنای آن بود که عطر «لوندر پالم»(Lavender Palm) این برند، در بحث تولید و عرضه، منقطع می‌شد. شرکت تام فورد، لوندر پالم را تنها در بوتیک خود در لس‌آنجلس آمریکا که در سال ۲۰۱۱، این رایحه را رونمایی کرده بود، به فروش رساند و در دیگر فروشگاه‌های خود، فروش این رایحه را متوقف کرد.

توصیف این رایحه توسط تام فورد

خود برند تام فورد در وصف ادکلن با رایحه گل سنبل لوندر پالم چنین گفته است: «رایحه‌ای از دل گیاهان معطر و طبیعی، پاک و خالص و دارای یک سبک ویژه. این ادوپرفیوم منحصربه‌فرد، همان خط‌مشی تام فورد به سمت مسیری آزادانه برای تولید رایحه‌هایی ظریف و منطبق با خصلت‌های گوناگون فردی است که می‌تواند کالیفرنیا را در ذهن فرد، به تصویر بکشد.»

ادکلن با رایحه گل سنبل

چرا گل سنبل ؟

اما شاید در ابتدا این سؤال برایتان پیش بیاید که چرا این برند، می‌خواهد کالیفرنیا را با رایحه‌ای به نمایش بگذارد که گل سنبل، اصلی‌ترین و کلیدی‌ترین عنصر تشکیل‌دهنده آن است؟ برای پاسخ باید بدانیم که این ایالت کشور آمریکا، یکی از معدود ایالت‌های این کشور است که براساس شرایط آب و هوایی، به این گل خوشبو اجازه می‌دهد تا بتواند رشد و نمو داشته باشد. آمریکایی‌های زیادی نیز هستند که مزرعه‌های تولید و پرورش استوقدوس داشته و حتی جشنواره‌هایی را همراه با موزیک و پای‌کوبی برای این گیاه، برگزار می‌کنند.

کالیفرنیا،مهد پرورش گل سنبل

سبک زندگی محبوب، ارگانیک و متفاوت در کالیفرنیا، این اجازه را به افراد می‌دهد تا بتوانند زیبایی‌های این گل را بیش‌ازپیش در آغوش بکشند. هر یک از مزرعه‌های مربوط به این گیاه در ایالت کالیفرنیا، محصولات جانبی همچون روغن‌های گل سنبل، صابون گل سنبل، عصاره مایع گل سنبل، محصولی از برگ‌های خشک‌شده استوقدوس و حتی اسباب‌بازی‌هایی که با این گل معطر و مزین شده‌اند را تولید و عرضه می‌کنند. البته بیشتر هدف تولید گل سنبل در کالیفرنیا، جنبه جهانی داشته که از کشورهای دیگر به‌خصوص کشور فرانسه، از این گیاه برای تولید عطرهای خود، استفاده کنند.

ادکلن با رایحه گل سنبل

رایحه لوندر پالم از برند تام فورد نیز یک مثال خارق‌العاده و منحصربه‌فرد از این گل خوشبو و خوش‌رنگ است که نشان می‌دهد متفاوت بودن تا چه اندازه می‌تواند، اثر نهایی خود را بر روی یک محصول داشته باشد.

هرم نت‌های اصلی رایحه لوندر پالم برند تام فورد

نت‌های گشایشی: گل سنبل ابسولوت، لیمو، ترنج، گل مریمی

نت‌های میانی: آلدئیدهای شیمیایی، فلفل قرمز، شکوفه‌های گیاه لیندن (linden)، برگ درخت خرما

نت‌های پایه: وتیور (vetiver)، سدر، بنزوین (benzoin)، دانه‌های تونکا، خزه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *