اخبار

Mar Galliti: داون (Dawn) و داسک (Dusk)، دو شریک وفادار

مار گالیتی (Mar Galliti) یک برند کاملا گیاهی و ارگانیک مراقبت از پوست مجارستانی است. آنها به تازگی با توسعه خط تولید، تولید عطر های جدید را آغاز کردند و دو عطر زنانه و مردانه را با نام های داون (Dawn) و داسک (Dusk) را عرضه کردند.

خاطرات کودکی زیتا گوروکویچ (Zita Gyurokovics) خالق این عطر ها، الهام بخش این رایحه است که در  کودکی یک علفزار و حوضچه در نزدیکی خانه اش داشته است. هنگام بزرگ شدن، او در ماسه های نرم  اطراف دریاچه ای که در آن به وفور چمن ها ، گیاهان و سایر گیاهان رشد می کرده، زندگی، بازیو رشد کرده است.

اولین چیزی که نظر را مورد این عطرها جلب می کند بسته بندی نفیس آنها است. داون (Dawn) و داسک (Dusk) هر دو در بطری های سرامیکی و سبز زیبا عرضه میشوند که گویا خود شیشه ها علفی هستند که از زمین رشد کرده اند.این عطرهای دست ساز و منحصر به فرد با وجود یک لعاب درجه یک در لایه های داخلی عطر تضمین می کند که این عطر با مواد شوینده شسته نمی شود و تبخیر نیز نمی گردد. طراحی و توسعه شیشه ها با همکاری سرامیک ساز مجارستانی(Tunde Ruzicska) بیش از یک سال به طول انجامید، اما به صراحت باید گفت که ارزش صبر کردن را داشت زیرا این شیشه ها زیبا هستند و در بازاری که فروش عطرها تحت تسلط شیشه ها است با افتخار ایستاده اند.

این دو رایحه در بسیاری از نت ها مشترک هستند واین اشتراک از همان نت پایه شروع می شود. داون (Dawn) در ابتدا با انفجاری از رایحه شوید و در پشت آن رایحه لیمو، منتشر می شود. رایحه شوید بسیار قوی است و موجب می شود که بیشتر قسمت های فضای باز میان نت ها را با رایحه عجیب و غریب خود پر کند. با مانگاری نبیشترعطر روی پوست، داون (Dawn) خشک تر می شود و رایحه شوید به همراه رایحه مورد پسند چرمی و پر حرارت مریم گلی منتشر می شود. در پس زمینه نت های عطر یک ابهام جذاب وجود دارد، که اگرچه تا حدودی تحت الشعاع رایحه شوید است، اما در کل مجموعه این ابهام دوست داشتنی و جذاب است. به طور کلی ، نت های بالایی داون (Dawn) یادآور گیاهان تازه خرد شده است و برای لحظه ای ممکن است تعجب کنید که آیا باید آن را به پوستتان بزنید یا یک تکه تازه ماهی قزل آلا را در آن مزه دار کرده و آماده پخت و پز شد.

رایحه های تند وتیزی از ترکیب مرکبات و خانواده لیمو و آویشن باعث ایجاد درخشش خاصی در نت های داون (Dawn) می شود، اما در سراسر این عطر رایحه هایی وجود دارد که به شدت با گیاهان سبز مرتبط است و بسیار خوش طعم و مرطوب است. در ادامه رایحه ها، نت هایی گل آلود و تقریباً با پایه حیوانی به میان می آید و عطر کمی حال و هوای مالیخولیایی به خود می گیرد. نت ها حرکت خوبی را در ایجاد تصویر مناسبی از گیاهان در حال رشد در حاشیه های باتلاق دریاچه انجام دادند، اما به طور کلی شاید کمی بیش از حد به سمت انتشار مشستقیم رایحه مرطوب دریاچه گرایش پیدا کرده و آیا این رایحه ها فضای کافی برای ایجاد جوی شاعرانه باقی می گذارد؟ به گفته تولید کننده، این عطر برای کسانی که از فضای سبز گیاهان دارویی لذت می برند جذاب است زیرا افراد با استشمام آن خاطراتی را زنده میکنند

از همان ابتدا، داسک (Dusk) دارای عطر و بویی برجسته تر احساس می شود و در رسیدن به حس تعادل مسمم تر از شریک خود قد علم می کند. نت های پایه داسک (Dusk) دوباره با لیمو و شوید آغاز می شود، اما در ادامه قدرت آنها کاهش می یابد. دراینجا شوید بیشتر تحت تاثیر رایحه های گل های تازه قراردارد و رفته رفته لطیف و لطیف تر می شود.

درخت گل ابریشم، یاس و یلانگ یلانگ با ترکیب بابونه، چای و لیموترش به عنوان نت های میانی داسک (Dusk) به میان می آیند و یک نسیم ملایم و خنک کننده نعنایی در سراسر عطر وجود دارد. در بعضی مواقع، داسک (Dusk) مانند یک چای یخ زده و نوعی رایحه نعناع تازه و ارگانیک در آن احساس می شود. گلهای وحشی آن را به اندازه داون (Dawn) مبهم و جذاب جلوه می دهد و باعث می شود تا از زیبایی های این ترکیب به حساب بیاید. بابونه قابل توجه ترین عنصر در نت میانی است، اما یاس ارتباط کامل رایحه ها را نشان می دهد. همانطور که رایحه یاس از بین می رود، به رایحه علف تازه و شیرین تبدیل می شود که کمی با شبنم مرطوب و کمی مخمر در هم آمیخته است و در انتها جائیکه داون (Dawn) احساس خفگی و نا پدیدی می کند، داسک (Dusk) ظهور می کند

داون (Dawn) و داسک (Dusk) هر دو نیم ساعت اول به عنوان رایحه های پر جنب و جوش و پرتحرک شروع می شوند، اما بعد از آن این حرارت به سرعت کاهش می یابد و بعد از استفاده روی پوست، تقریباً چهار ساعت دوام دارد.

داون (Dawn) و داسک (Dusk) با هم شریک هستند و تعدادی از عناصر مشترک را با هم به اشتراک می گذارند. آنها متفاوت هستند، اما این شباهت ها بین آنها قابل توجه است: نم دریاچه، مرطوب ، ریشه گل وگیاه و خاک مرطوب.

به طور کلی، مار گالیتی (Mar Galliti) در بازآفرینی رایحه گیاهان و جانوران حاشیه دریاچه، جهش نسبتاً خوبی داشته است و بدون شک عطرها دارای بسته بندی و شیشه های جذاب و پر زرق و برقی هستند که توجه های بسیاری را به خود جلب می کند. گفتنی است، این نکات ریز و ظریف بیشتر برای ایجاد تعادل و ظرافت بیشتر در رایحه هایی که کمی ساده اما پر از دلتنگی روستایی هستند، انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *