اخبار, برندها

Paula’s Ibiza از برند loewe، رایحه انجیر گمراه کننده

وقتی خبر جدیدترین عطر برند لِوِ(Loewe) به نام پائولاز ایبیزا(Paula’s Ibiza) منتشر شد، همه علاقه مندان عطر بسیار مشتاق شدند تا این جادوی جدید را امتحان کنند. همه چیز خارق العاده به نظر می رسید، از طراحی بطری گرفته تا طراحی و رنگ های روی شیشه و حتی های نت های رایحه. من انتظار داشتم این عطر یک رایحه ساحلی، چون آب دریا شور و به نرمی گل خامه باشد، با رنگ های سبز و جزئیات برگرفته شده از دنیای حیوانات. این عطر برای من عالی به نظر می رسید بنابراین صبر کردم تا دیروز که برای اولین بار آن را در یک فروشگاه عطر دیدم.

من حدس می زنم هر کسی که این کلمات را می خواند در شرایطی مانند این احساسات را پشت سر می گذارد، درخشش چشمانتان هنگام مشاهده بطری، برداشتن قدم های سریع به سمت قفسه ها، کاملا با هیجان و دست پاچگی شما بطری را انتخاب می کنید زیرا نمی توانید یک ثانیه دیگر صبر کنید، روی اصل رایحه تمرکز می کنید و همه احساسات شما پس از اسپری کردن یا به اوج می رسد و یا سقوط می کند.

بله، ناامیدی هم یک سوی ماجرا برای پایان یافتن آن است. پائولاز ایبیزا(Paula’s Ibiza) رایحه گرمسیری، چوبی، کمی آلوده، غنی و یا عمیق نبود، در حالی که همانطور که تصور می کردم آفتابی و ساحلی است. این فقط برای من رایحه ای از انجیر بود. من به شدیدا از رایحه انجیر خوشم نمی آید. بعلاوه، من متوجه شدم که این رایحه بسیار متفاوت تر از آن چیزی است که برند توصیف کرده است. تنها چیزی که به مشامم می رسید، یک شروع بسیار انتزاعی و پر سر و صدا بود که راه را برای رایحه اصلی انجیر یعنی انجیر شیری از بین می برد و فقط چوب انجیر را به هواداران ارائه می داد، چیزی که من حس کردم یک نت کالبدی نارگیل است که بیشتر از آنکه میوه ای باشد آب محور است. رایحه انجیر چوبی توسط عصاره سایر چوبها مانند نت هایی که معمولاً توسط (Iso E Super) داده می شود تقویت شده. من انتظار داشتم که نعنا هندی و گالبانوم نقش بیشتری داشته باشند اما اصلاً نمی توانم بوی گالبانوم را بشنوم و نعنا هندی استفاده شده آنقدر قوی نیست که در رایحه و استشمام بسیار منطقی باشد، اما یکی از آن مواد شیمیایی نعنا هندی تغییر یافته است است که بوی خشک و شفافی دارد، نه خاکی و مرطوب. رد بوبرای ساعت های بسیاری ماندگاری عمیقی دارد.

اگر عاشق رایحه انجیر هستید، ممکن است از این موضوع لذت ببرید، اما احساس کلی این است که این یک خوشبو کننده هوا یا عطر روزمره و معمولی است اما یک عطر لوکس نیست. این عطر رایحه بسیار پر هیاهو و پر زرق و برقی دارد. یک دسته کوچک موسیقی جاز با بوی سبز چوب و میوه است که می توانید در فروشگاه های تابستانی اسپانیا آن را بیابید. من به دنبال نت گل یاسمن بودم ، اما اصلا چنین چیزی وجود نداشت.

بعد از گذشت حدود چهار یا پنج ساعت، عطر کمی تغییر می کند و رایحه میوه کمتری پیدا می کند. رایحه انجیر محو می شود و پایه ای از رایحه چوب به وجود می آید که من را به یاد آکوا موتو (Aqua Motu) می اندازد، یک نت بد و بر پایه آب. به طور کلی درباره این عطر بدین صورت می توان توضیح داد: دلپذیر، اما کمی کسل کننده، به خصوص پس از پیشرفت های چشمگیر قبلی برند.

در کل، پائولاز ایبیزا(Paula’s Ibiza) عطر بدی نیست اما اگر توضیحات و یادداشت های برند را بخوانید بسیار گمراه کننده است. با این وجود، اگر عاشق انجیر هستید، باید آن را امتحان کنید. شاید این برای شما تنها یک ایبیزا باشد، نه پائولا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *