اخبار

بازخوانی یک عطر کلاسیک، پتی فلور بلو !

عطر « پتی فلور بلو » به معنی گل کوچک آبی در سال ۱۹۲۱ ساخته شد، زمانی که برند گودت Godet  بعد از اینکه در سال ۱۹۰۱ تاسیس شده بود، دیگر نامش معروف شده بود. عطرهای برند گودت، معمولا در شیشه هایی لوکس به فروش می رفت و محبوبیت بسیاری در میان انسان های فرهیخته کولی مسلک داشت. بحران های اقتصادی دهه ۳۰ میلادی باعث شد که تجارت شرکت افت کند اما عطرهای کمی از این برند همچون پتی فلور بلو همچنان تا آغاز دهه ۵۰ تولید می‌شدند.

احیای دوباره

یکی از نوادگان گودت در سال ۲۰۱۷ این برند را دوباره احیا کرد و پتی فلور بلو یکی از اولین عطرهایی بود که مجددا توسط این خانه عطر تاریخی به بازار عرضه شد. البته اکنون هم فقط یک بوتیک عطرفروشی از این برند در شهر گرس  فرانسه وجود دارد اما عطرهای این برند به راحتی به صورت آنلاین به فروش می‌رسد.

پتی فلور بلو

نت ها و رایحه ها

متاسفانه فرمول های عطرهای کلاسیک این برند نگهداری و محافظت نشده بودند و هنگامی که خانواده ی گودت این برند را در میانه دهه پنجاه تعطیل کردند، به ذهن کسی نرسید که روزی ممکن است کسی دوباره بخواهد عطرهای آنها را تولید کند. به همین دلیل سونیا مجبور شد که نمونه هایی از محتوای عطرهای کلاسیک را که در دست مردم بود برای آنالیز به آزمایشگاه بفرستد تا بتواند مجددا این عطرها را تولید کند. ادیشن مدرن و تازه پتی فلور بلو شامل این نت ها است:

نت های بالایی: ترنج، گل فریزیا و گل رز

نت میانی: گل یاس شهر گرس

نت پایه: خزه بلوط، چوب سدار سفید و عود

نت های ورژن اصلی و کلاسیک این عطر هم این‌ها هستند:

نت های بالایی: آلدئید، گل فراموشم نکن، ترنج و آکورد گیاهان سبز

نت میانی: گل فراموشم نکن، گل رز، گل یاس و گل فریزیا

نت پایه: خزه بلوط، چوب سدار سفید و سیوتون

حال که از کلاسیک بودن صحبت کردیم ، درمورد ظهور یک عطر کلاسیک دیگر هم بیشتر بدانیم.ملاقات دوباره با یک عطر کلاسیک: رویال وینتیج!

راز نام عطر

این یک عطر مدرن و زیبا است که رمانتیک، مطبوع و باطراوت است. این ورژن جدید از پتی فلور بلو افسونی خاص دارد که ما را به گذشته می برد. اما این گذشته، گذشته خیلی دوری نیست حسی نزدیک به دهه نود میلادی. بنابراین برای ما رایحه ای آشنا و راضی‌کننده است. اما حتی شیشه هرمی شکل جدید این عطر جواب سوال ما را نمی دهد که منظور از گل آبی رنگ چیست؟ طبق آنچه از تاریخ خانوادگی برند گودت می آید موسس این کمپانی یعنی ژولین جوزف گودت به همسرش به خاطر رنگ آبی چشمانش “گل کوچک آبی” می‌گفته. البته که این قصه داستانی شخصی است و به کار تبلیغات یک عطر نمی آید. به نظر می آید که برای جذب مشتریان گسترده آنها داستانی کمتر شخصی و بیشتر مربوط به گل و گیاه داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *