نت و رایحه

معرفی نت های گل ؛ نت‌های رمانتیک گل‌های خوشبو

یکی دیگر از نت‌های جذاب و خوش طعم و بویی که طراحان و سازندگان عطر و ادکلن از آن‌ها استفاده می‌کنند، نت های گل می باشد.همین گل‌های رنگارنگ و خوشبویی است که هم ظاهر شاداب و جذابی دارند و هم می‌توانند با رایحه خود، روحیه فرد را به کلی تغییر دهند. از نت‌های مرکبات مانند نارنگی و لیمو و ترنج گرفته تا نت‌های دیگری مانند بادام و خامه و فلفل و چوب و انواع و اقسام رایحه‌ها، هر یک وظیفه خود را برای به ثمر رساندن یک عطر خوشبو بر عهده می‌گیرند.اما گل‌ها از آن دسته عناصر و رایحه‌های خاصی هستند که بانشاط ذاتی که در طبیعت آن‌ها نهفته است، نه تنها می‌توانند موجودات ریزی مانند حشرات را نیز به سمت خود جذب کنند، بلکه انسآن‌ها نیز به واسطه رنگ و بو و زیبایی آن‌ها، همیشه و در طول تاریخ شیفته این رنگارنگ‌های زیبا بوده اند.

نت های گل

معرفی چند رایحه خوش عطر گل

بسیاری ازگل‌ها، به واسطه رشد ونمو در طبیعت به دست می آیند. برای مثال، گل‌هایی مانند رز و یاسمن از جمله رایحه‌هایی هستند که همیشه به واسطه عصاره جذابشان، شهره عام و خاص بوده اند. عصاره این گل‌ها باید طی فرایندهای خاص و بعضاً پیچیده‌ای گرفته‌شده تا طراحان بتوانند از آن‌ها در صنعت استفاده کنند. برای این کار، از روش هایی مانند عصاره گیری حل شونده، جذب ماده خوشبو از طریق روغن مالیدن و تقطیر و تکنیک هایی از این دست استفاده می‌گردد.

البته دیگر روش هایی نیز برای گل‌هایی مانند بنفشه، نیلوفر آبی یا لوتوس و سوسن آبی وجود دارند که هم پرهزینه بوده و هم نیاز به زمان بری بیشتری است؛ زیرا این گل‌ها، مقاومت بیشتری برای خارج کردن عصاره شان، از خود نشان می دهند.

نت های گل

دیگر گل‌هایی مانند سوسن کوهی، میموزا (mimosa)، پئونی، نارسیس، نسرین (نوعی گل نرگس که گل‌های کوچک زرد می‌دهد)، سنبل و موارد دیگر نیز می‌توانند به صورت مصنوعی و از طریق روش های شیمیایی متفاوت، بازتولید شده و مورد بهره‌برداری قرار بگیرند.همان گونه که می‌دانید، رایحه مربوط به نت های گل ، همیشه نشان از حالت رمانتیک و عاشقانه داشته اند که می‌توانند نشان گر زیبایی خاص طبیعت و رابطه بین طبیعت و انسان باشند. در واقع بهتر است بگوییم که گل‌ها نقش بسیار مهمی را در رایحه‌های این‌چنینی بازی کرده و در شکل ها و فرم های مختلفی در عطرهای متفاوت، راه پیدا می‌کنند. از سبک ترین ادکلن‌ها گرفته تا سنگین ترین عطرهای شرقی مجلل و حتی در بعضی از رایحه‌های مردانه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *