اخبار

ادوپرفیوم «شالیمار گورلین ۲۰۲۰»، روایتی از یک داستان عاشقانه هندی!

در سال جاری میلادی که باوجود شیوع ویروس کرونا، برندهای مختلف فعال درزمینهٔ پوشاک و مُد، محصولات تازه‌وارد خود را به‌صورت های گوناگون و متنوعی، رونمایی کردند، زیبایی و تکاپوی کالکشن های جدید و رایحه‌های خوشبو، بیش‌ازپیش به سمت تکامل پیش رفته است. به همین منظور، کالکشن نمادین و دوست‌داشتنی موسوم به شالیمار (Shalimar) از برند نام‌آشنای فرانسوی گورلین (Guerlain)، رایحه جدیدی را به خود دیده است.

درباره ی عطر شالیمار گورلین

چهار قرن پیش در کشور هند، جادوی مربوط به یک داستان بدون زمان و عاشقانه که در این کشور اتفاق افتاد، جرقه‌ای در ذهن جکز گورلین (Jacques Guerlain) ایجاد کرد تا بتواند شالیمار را در سال ۱۹۲۵ میلادی، طراحی و تولید کند. نسخه اورجینال و ابتدایی این نسخه از عطر، از روی داستان عاشقانه هندی بانام «شاه جهان» و همسرش «ممتاز مهال» که به معنای «جواهر قصر» است، الهام گرفته بود. همسر شاه جهان، علاقه بسیار زیادی به باغ‌های شالیمار که به روایتی به «باغ‌های عشق» نیز شناخته می‌شوند، داشت. نام این رایحه نیز از روی همین باغ‌ها، گرفته‌شده است.

شالیمار گورلین

پس از ازواج، شاهزاده و ممتاز خانم تبدیل به دو مهره عاشق جدانشدنی شده بودند. آن‌ها صاحب ۱۳ فرزند شده بودند و ممتاز در سال ۱۶۳۱ میلادی، هنگامی‌که فرزند چهاردهم آن‌ها در حال متولد شدن بود، در سن ۳۹ سالگی، از دنیا می‌رود. فرزند چهاردهم آن‌ها، یک دختر به نام «گوهر آرا بِگُم»(Guhar Ara Begum)، بود. مرگ ممتاز، تأثیر روحی بسیار بدی بر روی شاه جهان، گذاشت. به همین منظور، او «تاج‌محل» را به‌عنوان یک مقبره یادبود برای همسرش، ساخت. مقبره‌ای که به‌عنوان یک عشق تمام ناشدنی و پایسته شناخته‌شده و در تمام دنیا، زبان زد عام و خاص است.

شالیمار گورلین در ۲۰۲۰

اکنون نیز در قرن بیست و یکم و در چهارمین ماه از سال ۲۰۲۰، به‌پاس گرامیداشت چنین داستانی و الهام گرفتن از روی باغ‌های شالیمار، نسخه جدید رایحه شالیمار، با مرکبات رنگارنگ، گل‌های خوشبو و برگ‌های معطر، مزین شده که در کنار طراحی منحصربه‌فرد بطری این ادوپرفیوم، یک نسخه استثنائی را متولد کرده است.همان‌گونه که برند گورلین نیز اعلام کرده است، نت‌های اصلی و کلیدی در این رایحه، ترنج، گل زنبق و وانیل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *