برندها

Tocade: رایحه ای گمنام از برند Rochas

توکاد (Tocade) یک عطر کلاسیک کمتر شناخته شده از برند روکاس (Rochas) است که در سال ۱۹۹۴ ارائه شد. کمتر کسی می داند که در واقع توکاد (Tocade) بود که در حقیقت با ترکیب دو نیروی غول آسای گل رز و وانیل، الهام بخش بسیاری از عطرسازان و طراحان فرمول های عطر بود تا کارهای یکسانی انجام دهند. قابل بحث است که آنها در این زمینه چقدر موفق بودند زیرا قدرت وانیل و گل رز به راحتی قابل کنترل نیست و نتیجه نهایی غالباً برای افرادی که چنین عطرهایی را استفاده می کنند وحشتناک است. این مورد در مورد شاهکاری که توسط موریس روسل (Maurice Roucel) ساخته شده است صادق نیست، به این دلیل است که توکاد (Tocade) توسط بانویی که علاقه به رایحه های معطر آسمانی، دلپذیر و دلربا ساخته استفاده می شود.

در زمان ارائه شدن در دهه نود قرن بیستم، توکاد (Tocade) رایحه خاصی محسوب نمیشد اما مد روز بود. بعد از عطرهای قدرتمندی که در دهه هشتاد سلطنت کردند، مانند اوپیوم (Opium) و کوروس(Kouros) هواداران عطر عطر یک دیتاکس معطر می خواستند. نت های معطر قوی و نافذ گلهای سفید و نتهای با منشاء حیوانات کنار گذاشته شدند. نقش برجسته به نت های مرکبات و نت های دریایی داده شد. کالوین کِلِین وان (CK One)، کولت (Cult) وایسِی میاک لو ایسِی (Issey Miyake L’Eau d’Issey) با توجه به کیفیتشان به ابر قهرمانان رایحه های زندگی روزمره تبدیل شدند مانند آنچه در مورد تیری مگلر آنجل (Thierry Mugler Angel) اتفاق افتاد، سالها طول کشید تا قفل رایحه مرکبات که جهان را در نوردیده بود شکسته کند.

می توان گفت زمان عرضه توکاد (Tocade) زمان مناسبی نبود، شانل ایگویست(Chanel Egoiste) یک عطر به همان اندازه با کیفیت بالا و قابل توجه که هرگز به دلیل نا معلومی به رسمیت شناخته نشد و هر دو عطر سرنوشتی تقریباً مشابه را تجربه کردند. اما این بدان معنا نیست که عاشقان عطر نمی توانند این رایحه های ارزشمند فراموش شده را کشف کنند، آنها را دوباره زنده کنند و سرنوشت جدیدی به آنها بدهند. به خصوص با توجه به قیمت پایین و مطلوب توکاد (Tocade) که در حال حاضر در دسترس است.

عطر توکاد (Tocade)متشکل از یک گل شرقی که به اصطلاح فلورنتیال(floriental) نامیده می شود است و سرشار از نت گل هایی همچون زنبق، گل ابریشم، رازقی و یاس و همچنین نت های چوبی از سرو و نعنا هندی با رزین های معطر و مشک. بازمهمترین بخش مربوط به نت های ضروری در این ترکیب است و آن رایحه ای که به تنهایی به ایفای نقش می پردازد، مثل هم خوانی فردی مرکوری (Freddie Mercury) و مونتسرات کابال (Montserrat Caballe)، وانیل و گل رز هستند که ذات آنها در میان هزاران رایحه دیگر قابل تشخیص است درست مثل صدای فردی و مونتسرات واضح هستند. در توکاد (Tocade) آنها در یک مجموعه هماهنگ قرار گرفتند که در آن هیچ چیز اضافی نیست و هیچ کمبودی وجود ندارد. یک مجموعه جدید که سادگی از قسمت های اصلی آن است اما در عین حال بوی بی نظیر و غیر قابل تکراری را ارائه می دهد که می توان هر مؤلفه را هم برای خودش و هم به عنوان بخشی از مجموعه شناخت و دوست داشت. توکاد (Tocade) به ما در مورد عشق و همبستگی درس هایی می آموزد، وقتی دو نفر یکی می شوند هرگز بخشی از وجود خود را از دست نمی دهند، خیلی ساده و بسیار استثنایی.

نت های رایحه

نت های برتر: ترنج،زنبق، مگنولیا

نت های میانی: زنبق، یاس، نیلوفر آبی، ارکیده، گل رز، شمعدانی

نت های پایه: کهربا، مشک، نعنا هندی، وانیل، سدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *