اخبار

رایحه وانیل کافی ؛ طعم جذاب و منحصربه فرد قهوه و وانیل در یک ترکیب!

رایحه‌های متفاوتی که توسط هر یک از برندهای مطرح و حتی تازه‌وارد دنیا، طراحی و تولید می‌شوند، می‌توانند جذابیت و خاصیت خود را داشته باشند. درواقع درست مانند یک سمفونی منحصربه‌فرد و قابل‌توجه که در آن انواع و اقسام سازهای مختلف را با نوازندگان ماهر، مشاهده می‌کنیم، این رایحه‌ها نیز درون خود از نت‌های اصلی تشکیل‌شده‌اند که درست مانند همین سمفونی‌های موسیقی، از مواد اولیه و آکوردهای خوشبو تشکیل‌شده‌اند. درواقع همین ترکیب آکوردها و تشکیل شدن هرم نت‌های اصلی است که می‌تواند باعث خاص بودن و متفاوت بودن یک عطر نسبت به دیگر رایحه‌ها شود.

اما مواد اولیه تشکیل‌دهنده هر یک از این عطرها متناسب با تفکر طراح و فلسفه تولیدی برند مربوطه، می‌توانند در شاخه‌های متفاوتی مانند مرکبات، ادویه‌جات، انواع و اقسام گل‌ها، مواد شیمیایی تولیدشده در آزمایشگاه، چرم و چوب باشند.

در مورد خانواده عطرهایی که درون‌نت‌های اصلی آن‌ها از مواد اولیه زیادی تشکیل‌شده‌اند، دو نظریه متفاوت وجود دارد. اول اینکه، طراح حوزه عطر، مارک باکستون (Mark Buxton)، زمانی گفته بود، هنگامی‌که او در مدرسه آموزش عطر، آموزش می‌دید و توسط مربی‌اش، به این نکته رسیده بود که نت‌های موسوم به کارامل اتیل مالتول (Caramellic ethyl maltol)، اگرچه آکوردهایی نسبتاً پایین رده و ارزان‌قیمت محسوب می‌شوند اما او عاشق این آکورد شده بود.

دومین نظریه در مورد این نوع از نت‌ها نیز توسط آقای اِرنست بیوکس (Ernest Beaux) بیان‌شده که با مورد اول متفاوت است.

رایحه وانیل کافی

درواقع می‌توان گفت که به‌صورت مطلق، هیچ نت یا آکورد بد یا خوبی برای طراحی و ساخت عطرها وجود ندارد. خانواده هر یک از این نت‌ها می‌توانند توسط یک طراح خبره که نقش همان رهبر گروه موسیقی را دارد، به‌گونه‌ای ترکیب شوند که بهترین نتیجه را از چندین نُت متفاوت حتی با رایحه‌های نه‌چندان خوشایند، بگیرد.

عطر های ضد افسردگی را میشناسید ؟ اگر نمیشناسید حتما مقاله “با این رایحه‌ها بر افسردگی غلبه کنید” را مطالعه کنید.

رایحه وانیل کافی سود پسیفیک

رایحه جدید موسوم به رایحه وانیل کافی سود پسیفیک (Vanille Cafe Comptoir Sud Pacifique)، یک رایحه‌ای است که می‌توانیم به‌عنوان یک مثال از ترکیب همین آکوردهای فراوان و متنوع در یک عطر، از آن نام ببریم. عاشقان واقعی قهوه‌های تلخ سیاه بدون شکر شاید با رایحه وانیل کافی ، کمی ناامید شوند. رایحه‌ای که درون خود، از مزه تلخ دانه‌های طبیعی قهوه تشکیل نشده است.

البته این را نیز باید گفت که آکوردهای قهوه، مانند وانیل و بنزوین (benzoin) برای طراحی عطرها، از طرف طراحان، چندان رایج و معمول نیستند. بلکه همین خاص بودن و به‌نوعی، منحصربه‌فرد بودن رایحه وانیل کافی است که می‌تواند آن را از دیگر رایحه‌ها متمایز گرداند؛ اما نُت‌های اصلی تشکیل‌دهنده این رایحه کدام ها هستند؟

هرم نت‌های اصلی (Vanille Cafe Comptoir Sud Pacifique)

نت‌های بالایی: قهوه، بادام سبز

قلب نت‌ها یا نت‌های میانی: بنزوین تایلندی

نت‌های پایه: چوب سدر، وانیل ابسولوت، مُشک سفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *