متفرقه

راهکار صنعت مد و پوشاک آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا چیست؟

درست است که برندهای مربوط به صنعت پوشاک می‌توانند در هرزمانی، جذابیت‌های خود و کالکشن های متنوع و متفاوت خود را با توجه به سلیقه مشتریان و انتخاب‌های طراحانشان انجام دهند اما بازهم دغدغه کمک به این صنعت از سوی برخی برندها در شرایط بحرانی و حساسی مانند اکنون‌که دنیا درگیر ویروس کرونا است، می‌تواند ستودنی باشد.

راهکاری مقابله با ویروس کرونا چیست؟

در راستای همین کمک‌ها، مجمع متشکل از برندهای طراح کشور آمریکا موسوم به CFDA و برند نام‌آشنای ووگ (Vogue)، طرح کمکی را به‌تازگی در نظر گرفته‌اند که می‌تواند به طراحان، افراد درگیر و همچنین برندهای کوچک و متوسط صنعت پوشاک و مد که به خاطر شیوع ویروس کرونا آسیب‌دیده‌اند، کمک کند. این کمک‌رسانی، بیشتر در راستای آگاهی بخشی به مردم سراسر دنیا و در کشورهای جهان بوده تا بیشتر با این ویروس همه‌گیر و مهمان ناخوانده، آشنا شوند.

اتحادیه بودجه‌ای طراحان آمریکا، به‌منظور پاسخ‌دهی و التیام درد مردم در حادثه ۱۱ سپتامبر، ایجادشده بود.

درواقع این برندها قصد دارند تا با ساخت یک ویدئو، مشکلات خود را و اینکه چگونه به‌واسطه covid-19 آسیب‌دیده و ضرر کرده‌اند را با مردم آمریکا در میان گذاشته تا بتوانند کمک‌های آن‌ها را جمع‌آوری کنند. خانم آن وینتور در این رابطه گفته است: «یکی از مواردی که می‌توانیم در چنین بحران‌های جهانی شاهد آن باشیم، همین درماندگی برندهای کوچک و متوسطی است که نه‌تنها آسیب بسیار زیادی را متحمل می‌شوند بلکه حتی ممکن است موجب تعطیل شدن کلی آن‌ها نیز شود. پس ما، با این طرح قصد داریم تا طراحان، افراد آسیب‌دیده فعال در این صنعت و برندهای کم‌توان‌تر را کمک‌رسانی کنیم تا از این بحران جهانی خارج شوند.»

ممکن است این کمک‌رسانی مردمی برای برندهای مد و پوشاک چندان نباشد که بخواهد باعث نجات شرکت‌های کوچک و افراد و طراحان این حوزه شود.اما می‌تواند یک پل قابل‌قبول و دارویی التیام‌بخش برای این افراد در دوره زمانی مقابله با covid-19 باشد.

بیشتر بخوانید : هفته مد و پوشاک شانگهای ۲۰۲۰ ، به دلیل ویروس کرونا لغو شد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *