برندها

تاریخچه برند هوگو باس به همراه محصولات و رایحه‌های جذاب!

هوگو باس

تاریخچه برند هوگو باس

هوگو باس (Hugo Boss) برندی آلمانی در زمینه مد و سبک زندگی است که در سال 1924 توسط هوگو باس تاسیس شده است. این برند از شهر متسینگن آلمان شروع شده و همچنان پایگاه اصلی‌اش در این شهر است. بعد از اینکه اولین بیزنسِ هوگو به خاطر شرایط اقتصادی جامعه آلمان پس از جنگ جهانی اول شکست خورد، شرکت او به عنوان تامین کننده رسمی یونیفورم های افسران آلمان نازی انتخاب شد و این موجب موفقیت گسترده او شد. او خود عضوی از حزب نازی شد و بعد از عضویتش در این حزب، فروشش از 38 هزار مارک آلمان در سال 1932 به 3 میلیون مارک در سال 1941 رسید.

تاریخچه هوگو باس

هوگو باس بعد از جنگ جهانی دوم

در طول جنگ جهانی دوم هوگو باس 140 نفر از نیروی کار اجباری را به کارگرفت که اکثریت آنان را زنان تشکیل می‌دادند. به جز این کارگران، 40 زندانی فرانسوی هم بین اکتبر 1940 تا آوریل 1941 در این شرکت مشغول به کار بودند. طبق نظر تاریخ دان آلمانی Henning Kober روسای این کمپانی، همه سوسیالیست هایی بودند که آدولف هیتلر را ستایش می‌کردند. عکسی از سال 1945 موجود است که هوگو باس را در آپارتمانش با هیتلر نشان می‌دهد.  به خاطر عضویتش در حزب نازی و پشتیبانی مالی از افسران SS و یونیفورم هایی که به آنها داده بود، پس از جنگ هوگو باس به عنوان فعال سیاسی و پشتیبان سوسیالیسم ملی به دادگاه رفت. در دادگاهی در سال 1946 به 100 هزار مارک آلمان جریمه محکوم شد، اما شرکتش همچنان زنده ماند و کارش را با تولید کت و شلوار مردانه ادامه داد.

هوگو باس

هوگو باس خودش در سال 1948 میلادی از دنیا رفت و قادر نبود موفقیت تجاری شرکتش را در دوران پس از جنگ ببیند. در این دوران صنعت مد مردانه در حال شکل گیری بود و برند هوگو باس به عنوان یکی از مهم ترین شرکت ها در این صنعت نقش داشت. در دهه 60 و 70 میلادی کت و شلوار های این برند معیار کیفیت و مد بودند. تحت هدایت نوه های او یعنی Uwe Holy و Jochen Holy ، برند هوگو باس خودش را به صورت یکی از قوی ترین شرکت‌های بین المللی صنعت مد درآورد .

زمینه های فعالیت

 این شرکت دو خط تولید عمده دارد که اولی محصولات مربوط به مد و دیگری محصولات مربوط به لوازم تزئینی است با دو نام تجاری هوگو و باس. برند باس به زیرمجموعه های زیر تقسیم می‌شود: «باس بلک» که لباس های مدرن و کلاسیک را در بر می‌گیرد. «باس اُرنج» استایل های خیلی خاص و کولی وار را پوشش می‌دهد. «باس سِلِکشن» به پوشاک مردانه لوکس اختصاص دارد. «باس گرین» روی لباس های ورزشی فوکوس می‌کند. برند هوگو هم به خاطر استایل‌های خاصش که تحت تاثیر کشورهای اروپایی دیگر است و نگاه آينده نگرش به صنعت مد مشهور است. محصولات پوشاک، کفش، عطر و لوازم تزیینی این برند در 103 کشور دنیا به فروش می‌رسد و در حدود 500 هزار مغازه خرده فروشی دارد. در سال 2015 شاخه هوگو باس انگلستان به خاطر مرگ کودکی در یکی از فروشگاه های این برند به 1.2 میلیون یورو غرامت محکوم شد. این کودک چهارساله وقتی در اتاق پرو بود آینه ای با وزن 120 کیلوگرم که فریم استیل داشت بر روی او افتاد و موجب آسیب منجر به فوت در سر او شد.

فعالیت در صنعت عطر

این شرکت عطرهای خود را به صورت محصول مشترکی با شرکت Proctor & Gamble Prestige عرضه می‌کند. عطرهای زنانه و مردانه این شرکت تحت نام هر دو برند هوگو و باس به بازار عرضه شده است. اولین عطر این برند «باس نامبر وان» Boss Number One مردانه بود که در سال 1985 عرضه شد. بعد از آن عطر «باس اِلِمنتز» Boss Elements در سال1993 برای جوان تر ها وارد بازار شد. «هوگو فور من» Hugo for Men  در سال 1995 و «هوگو فور ویمن» Hugo for Women در سال 1997 دو محصول دیگر این برند بودند. برخی از مهم‌ترین عطرهای زنانه این برند «فم بای باس» ‌femme by Boss، «باس اینتس» Boss Intense و «باس ویمِن» Boss Women هستند. عطرهای مردانه معروف این برند هم اکثرا ادکلن های باس هستند مثل «باس سول» Boss Soul، «باس این موشِن» Boss in Motion و «باس سِلِکشن» Boss Selection. عطرهایی هم که با نام تجاری هوگو به بازار عرضه شده اند بیشتر جوانان را هدف گرفته اند. تاکنون این برند 102 عطر به بازار عرضه کرده است که آخرین آن ها در همین سال 2020 عرضه شده است.

پنج محصول پرطرفدار برند هوگو باس به انتخاب کاربران سایت Fragrantica :

هوگو باس مردانه

Hugo Boss Boss Bottled مردانه  محصول 1998

نت های بالایی: آلو، خزه بلوط، سیب و گل شمعدانی

نت های میانی: چوب ماهوت و میخک قرنفلی

نت های پایه: درخت زیتون، وانیل، علف وتیور و چوب سدار

نت اصلی به انتخاب کاربران سایت: وانیل

آکوردهای اصلی: چوبی،وانیل، میوه ای

مناسب برای تمام فصول

میزان پخش بو: متوسط    میزان ماندن روی بدن: متوسط رو به بالا

هوگو باس زنانه

Hugo Boss Deep Red زنانه محصول 2001

نت های بالایی: نارنگی یافا، نارنج، گلابی، پرتقال خونی و انگور فرنگی سیاه

نت میانی: گل مریم، گل فریزیا، بذر گل ختمی و زنجبیل

نت های پایه: چوب سندل، مشک، وانیل و چوب سدار کالیفرنیا

نت اصلی به انتخاب کاربران سایت: پرتقال خونی

آکوردهای اصلی: مرکبات، میوه ای و چوبی

مناسب برای فصل های پاییز و زمستان

میزان پخش بو: متوسط رو به بالا  میزان ماندن روی بدن: متوسط رو به بالا 

هوگو باس زنانه

Hugo Boss Femme زنانه محصول 2006

نت های بالایی: انگور فرنگی سیاه، گل فریزیا و نارنگی

نت های میانی: زنبق، یاس و رز بلغاری

نت های پایه: زردآلو، کهربا و درخت لیمو

آکوردهای اصلی: گل های سفید و مرکبات

نت اصلی به انتخاب کاربران سایت: گل فریزیا

مناسب برای فصل بهار و تابستان

میزان پخش بو: کم تا متوسط     میزان ماندگاری: متوسط

هوگو باس مردانه

Hugo Boss Hugo  مردانه محصول 1995

نت های بالایی: سیب سبز، نعناع، گریپ فروت، اسطوخودوس و ریحان

نت های میانی:  مریم گلی، میخک صد پر، شمعدانی و یاس

نت های پایه: صنوبر، چوب سدار و نعناع هندی

آکوردهای اصلی: ادویه ای، آروماتیک و گیاهان سبز

نت اصلی به انتخاب کاربران سایت: سیب سبز

مناسب برای فصل بهار و تابستان

میزان پخش بو: متوسط     میزان ماندگاری: متوسط رو به بالا

هوگو باس زنانه

Hugo Boss Boss Orange  زنانه محصول 2009

نت های بالایی: سیب قرمز

نت های میانی:  گل های سفید، شکوفه پرتقال آفریقایی

نت های پایه: چوب سندل، درخت زیتون و وانیل

آکوردهای اصلی: گل های سفید، وانیل و شیرین

نت اصلی به انتخاب کاربران سایت: شکوفه پرتقال آفریقایی

مناسب برای فصل بهار و تابستان

میزان پخش بو: کم تا متوسط     میزان ماندگاری: متوسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *