راهنمای خرید عطر

راهنمای انتخاب بهترین عطر برای هدیه دادن

بهترین عطر برای هدیه

تا به حال برایتان پیش آمده است که بویی آشنا به مشامتان بخورد و خاطرات گذشته، به واسطه آن بو در ذهنتان مرور شود؟ ما انسان ها را با عطر هایشان می شناسیم. همین ویژگی عطر را به بهترین گزینه برای هدیه دادن تبدیل می کند. سایت مندلیف خدمات فوق العاده ای مانند تست رایگان عطر در محل مورد نظر شما و باکس های هدیه ویژه مناسبتی دارد.

عطر خاطرات و ارتباطات شما و افراد نزدیکتان را یادآوری می کند. وقتی عطری را که مخصوص کسی انتخاب کرده اید به او هدیه می دهید، این یکی از شخصی ترین و متفکرانه ترین هدایایی است که می توانید انتخاب کنید. با این حال، انتخاب عطر می تواند یک کار بزرگ و کمی دلهره آور به نظر برسد. ما چند نکته مهم در زمینه انتخاب بهترین عطر برای هدیه دادن برای شما جمع آوری کرده ایم تا خرید عطر را به کاری آسان و سرگرم کننده تبدیل کنیم.

بهترین عطر برای هدیه

 1. عطر نوستالژی

فهمیدن این نکته که گیرنده هدیه، قبلاً از چه عطری استفاده کرده است، به شما درک بهتری از انواع بوها و مارک هایی را که او دوست دارد می دهد. به این ترتیب گزینه های شما محدود تر می شود. در نتیجه انتخاب بهترین عطر برای هدیه دادن راحت تر می شود، تا هیچ اشتباهی در مسیر خریدن عطر دلخواه نداشته باشید.

 1. رایحه های مشابه

بعد از فهمیدن عطر طرف مقابل، بهترین کار انتخاب کردن رایحه هایی مشابه به آن عطر است. اگر بوی خاصی، به عنوان مثال بوی گل رز در آن عطر وجود دارد، تمام عطر های دارای این بو را جدا کنید تا احتمال خطا را کاهش دهید. برای این کار می توانید از متخصصان یا فروشنده ها نیز کمک بگیرید. ولی اگر نمی خواهید با کسی مشورت کنید، در نهایت گوگل گزینه مناسبی برای شما است.

 1. جزئیات

به ویژگی هایی که دیگران توجه نمی کنند، شما توجه ‌کنید. برای مثال ماندگاری عطر بسیار مهم است. ببینید کسی که قرار است به او هدیه بدهید، از عطر هایی با ماندگاری بالا استفاده می کند یا خیر. توجه به غلطت و خنکی رایحه عطر نیز بسیار لازم و ضروری است.

 1. عجله نکنید

در انتخاب بهترین عطر برای هدیه دادن، وقت بگذارید. گاهی اوقات مسیر بهتر از رسیدن به مقصد است. هرگز عجله نکنید، زیرا عجله معمولاً به فاجعه ختم می شود. این کار ممکن است هفته ها، ماه ها یا بیشتر طول بکشد اما می تواند مطالب مهمی را به شما آموزش دهد.

بهترین عطر برای هدیه

 1. غریزه

 از غریزه خود غافل نشوید. عطر ها احساسات شما را به نمایش می‌گذارند. بیش از حد حساسیت به خرج ندهید و به حس خود اعتماد کنید. مراقب تجزیه و تحلیل بیش از حد باشید. غریزه ای که به درستی پرورش داده شده باشد، هرگز به شما خیانت نمی کند و بهترین ها را برایتان انتخاب می کند.

 1. فکرکن، تصور کن، تجزیه و تحلیل کن

شخصیت طرف مقابل را در نظر بگیرید. آیا عطر انتخابی شما برای این شخصیت مناسب است؟ در مورد سرنخ های حسی دیگر فکر کنید، به عنوان‌ مثال گیرنده از چه رنگ هایی خوشش می آید؟ رنگ مو و رنگ پوست او چیست؟ چه نوع لباسی می پوشد؟ سبک شخصیتی او چگونه است؟ چگونه راه می رود؟ چه نوع موسیقی گوش می دهد؟ غذای مورد علاقه اش چیست؟ ستاره سینمای مورد علاقه اش کیست؟ تجزیه و تحلیل کردن، پیوند عجیبی میان شما و شخصیت طرف مقابل ایجاد می کند که در نهایت موجب رسیدن به بهترین عطر برای هدیه دادن، می شود. پس قبل از هر خریدی، نه تنها عطر، به خوبی فکر کنید.

 1. هزینه

به دنبال تحت تاثیر قرار دادن فرد مقابل، بیش از حد برای چیزی که اصلا مناسب نیست و فقط بسته بندی زیبایی دارد، هزینه نکنید. حواستان باشد همه عطر های گران قیمت با کیفیت نیستند و شاید اصلا مناسب شخصیت گیرنده هدیه نیز نباشند. گاهی اوقات عطر های گران قیمت، فقط دارای ظاهر و برند معروفی هستند.

عطر های گران قیمت

 1. همدلی کنید

خودتان را جای گیرنده هدیه بگذارید. برای مثال اگر من هم سن او بودم و شخصیتم اینگونه بود، چه عطری را می پسندیدم؟ پاسخ به این سوال می تواند بهترین عطر برای هدیه دادن را مشخص کند.

 1. سعی نکنید متفاوت عمل کنید

گاهی اوقات، بهترین عطر برای هدیه دادن همان عطری است که گیرنده همیشه استفاده می کند. تصور کنید برای ایجاد شگفتی و نشان دادن سلیقه خود، عطری جدید برای او بخرید که هیچگاه از آن استفاده نکند و در کمد خود برای سال ها نگه دارد یا حتی هدیه شما را به کس دیگری بدهد. در نتیجه شما با خلاقیت بیش از اندازه، فقط پولتان را هدر داده اید و چیزی دستگیرتان نشده است. بسیاری از مردم هستند که عطرشان را امضای شخصی خود می دانند و هیچگاه آن را تغییر نمی دهند. پس به این نکته نیز در خریدن بهترین عطر برای هدیه دادن توجه کنید.

 1. آلرژی

آلرژی میتواند بسیار خطرناک و آزار دهنده باشد، در هنگام انتخاب بهترین عطر برای هدیه دادن، بهتر است به مواد تشکیل دهنده آن توجه ویژه ای داشته باشید. زیرا ممکن است گیرنده هدیه به یکی از آن‌ مواد آلرژی داشته باشد و او را ناخواسته به خطر بیندازید و مشکلاتی برایش ایجاد کنید.

 1. اصل یا غیر اصل بودن عطر

در آخر که به مرحله خرید عطر رسیدید، بهتر است از فروشگاهی معتبر خرید کنید، زیرا اصل بودن عطر بسیار مهم است. گاهی اوقات شما به اسم اصل، عطری را خریداری می کنید و پول کامل آن را می پردازید اما در نهایت آن عطر اصل نیست و گیرنده متوجه این موضوع می شود و به اشتباه فکر می کند که شما از قصد عطری غیر اصل برای او خریده اید. در نهایت، هدیه شما جلوه زیبای خود را پیش گیرنده هدیه از دست خواهد داد.

انتخاب بهترین عطر برای هدیه دادن

انتخاب بهترین عطر برای هدیه دادن

موارد زیادی هستند که هنگام خرید عطر باید به آن‌ها توجه کرد. انتخاب بهترین عطر برای هدیه دادن بسیار سخت است، اما یکی از به‌یاد ماندنی ترین کادو هایی است که می توانید به یک نفر هدیه بدهید زیرا در هرجای دنیا که باشد با بو کردن آن عطر شما را به خاطر خواهد آورد. پس با ذهنی باز و با توجه به نکات بالا بهترین عطر برای هدیه دادن را انتخاب کنید. فراموش نکنید، اعتماد به نفس داشتن کلید حل ماجراست، به خود و غریزه خود اعتماد کنید و انتخابی درست داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *