نقد و بررسی

چگونه ماندگاری بوی عطر را بیشتر کنیم؟

راهنمای تشدید بوی عطر

راهنمای تشدید بوی عطر این مهم را برای شما فراهم می‌کند که از عطر کمتری در مدت‌زمان بیشتری بهره بگیرید. اگر می‌خواهید عطرهای گران‌قیمتتان  مدت‌زمان بیشتری با شما همراه باشد به شما توصیه می‌کنیم به نکاتی که در ادامه به آن اشاره می‌شود ازاین‌پس بیشتر توجه کنید. شما هم باید ازاین‌پس با عبور کردن از یک مسیر بوی خوش خود را به یادگار باقی بگذارید و این عطر بو راهی برای شناسایی ساده‌تر شما در محل‌های گذر همیشگی‌تان باشد. این رازی است که بدون خرید یک عطر گران‌قیمت بین ما و شما باقی می‌ماند. از دست‌به‌جیب شدن برای خرید عطرهای اورجینال گران‌قیمت صرفه نظر کنید و به نکاتی که با شما به اشتراک می‌گذاریم توجه فرماید.

 • تشدید بوی عطر
 • عدم خرید عطرهای گران‌قیمت
 • راز خوش‌بو بودن همیشگی شما

 

راهنمای تشدید بوی عطر- بعد از حمام عطر بزنید

راهنمای تشدید بوی عطر- بعد از حمام عطر بزنید

شاید برایتان جالب باشد که بدانید عطر در فضاهای که مرطوب است ماندگاری بیشتری خواهد داشت. از همین رو به شما توصیه می‌کنیم یک‌بار روی پوست خشک و بار دیگر روی پوست تمیز و مرطوب خود عطری را اسپری کنید. این آزمایش به شما ثابت می‌کند که زدن عطر و ادکلن بعد از استحمام سبب ماندگاری بالاتر آن می‌شود.

شما می‌توانید بعد از استحمام و پس از خشک‌کردن بدن خود با حوله داخل حمام عطر و ادکلن را روی پوست بدن خود اسپری کنید. این امر سبب می‌شود یک روز تمام ماندگاری بوی عطر و ادکلن خود را تجربه کنید. زدن عطر بعد از دوش گرفتن روزانه شمارا در طی شبانه‌روز تا پیش از حمام دیگر خوش‌بو نگه خواهد داشت.

 • رطوبت و ماندگاری بیشتر عطر
 • زدن عطر بعد از حمام کردن
 • ماندگاری بالای عطر بعد از دوش گرفتن

 

راهنمای تشدید بوی عطر- استفاده از لوسیون بدن

راهنمای تشدید بوی عطر- استفاده از لوسیون بدن

اسانس‌های که برای عطرها و ادکلن ها استفاده می‌شود اکثراً روغنی هستند تا ماندگاری بوی عطر را بیشتر کنند. حال اگر شما می‌خواهید این عطر خوش ماندگارتر شود می‌توانید خود این مهم را تشدید کنید. کافی از لوسیون های بدون بو بعد از دوش گرفتن استفاده کنید. این امر سبب مرطوب شدن بیشتر بدن شما می‌شود و رایحه خوش عطر را بیشتر در فضا منتشر می‌کند.

البته به شما توصیه می‌کنیم از لوسیون های بدون بو استفاده کنید زیرا ترکیب دو رایحه شاید بوی خوشی را از شما به یادگار باقی نگذارد. اگر به لوسیون دسترسی ندارید می‌توانید از مرطوب‌کننده های بی‌بو یا کم بو در این راستا بهره بگیرید. این امر دوام و ماندگاری بوی خوش عطر و ادکلن شمارا چندین برابر خواهد کرد.

 • زدن لوسیون بدن
 • مرطوب کردن و چرب شدن بدن
 • ماندگاری بیشتر عطر روی پوست چرب

 

بالا بردن پخش بوی عطر – نقاط نبض را در نظر بگیرید

بالا بردن پخش بوی عطر - نقاط نبض را در نظر بگیریدهمیشه در زمان تست کردن عطر و ادکلن افراد عطر محبوب خود را روی مچ دستشان اسپری می‌کنند. آیا می‌دانید دلیل این کار چیست؟ اصلی‌ترین بخش بدن برای اسپری کردن عطر مچ، گردن، پشت آرنج و یا هر قسمت دیگری از بدن که نبض آن را احساس می‌کنید است. این امر سبب می‌شود عطر با هر بار زدن نبض شما در هوا منتشر شود. عطر و ادکلن به گرمای نبض شما واکنش نشان می‌دهد و در تمام طول روزبه انتشار رایحه خوش از شما کمک می‌کند.

 • نبض مچ دست
 • نبض پشت گردن
 • نبض پشت زانو

 

افزایش ماندگاری بوی عطر – وازلین فراموش نشود

افزایش ماندگاری بوی عطر - وازلین فراموش نشود

برای افزایش ماندگاری بوی عطر می‌دانستید که بعد از لوسیون و کرم مرطوب‌کننده وازلین انتخاب مؤثری برای است. وازلین را برای امتحان روی مچ دست خود بزنید و سپس عطر موردنظرتان را روی آن اسپری کنید. این امر سبب می‌شود که عطر روی وازلین جذب شود و به‌راحتی از روی پوست بدن شما پاک نشود از همین رو ماندگاری بیشتر آن را تجربه خواهید کرد.

وازلین سبب می‌شود مولکول‌های عطر را به دام بیندازد و رایحه بیشتری را از خود متصاعد کند. اگر وازلین در اختیار نداشتید می‌توانید از مقداری روغن جامد یا مایع به‌صورت یک‌لایه بسیار نازک برای این منظور استفاده کنید. البته بهتر است روغن مایع شما بدون بو باشد تا عطر شما خوش‌بوتر در هوا منتشر شود.

 • استفاده از وازلین
 • جذب بیشتر عطر
 • ماندگاری طولانی‌مدت ادکلن

 

افزایش بوی عطر و ادکلن – مالش عطر ممنوع

افزایش بوی عطر و ادکلن - مالش عطر ممنوع

برای افزایش بوی عطر می‌دانستید نباید بعد از زدن عطر روی مچ دست یا روی گردن آن را مالش دهید؟ شاید این را از فروشندگان عطر و ادکلن شنیده باشید و دیگر این کار را انجام نداده باشید اما آیا دلیل علمی آن را می‌دانید. زمانی که شما عطری را روی پوست خود اسپری می‌کنید مدت‌زمانی برای پخش شدن نت اولیه، میانی و پایانی آن زمان نیاز است.

شما اگر مچ دست‌هایتان را روی‌هم بمالید این کار سبب پخش شدن مواد شیمیایی آن نمی‌شود بلکه شما با این کار آن‌ها را تجزیه می‌کنید و این کار باعث می‌شود نت‌های برتر سریع‌تر تجزیه شوند. اسپری کردن عطر روی مچ و مالش دست‌ها سبب تبخیر و تجزیه سریع عطر می‌شود پس این کار ازاین‌پس ممنوع است.

 • اسپری کردن عطر روی پوست بدن
 • عدم مالش دادن جای عطر
 • تجزیه شدن مواد شیمیایی عطر

 

راهنمای تشدید بوی عطر- به موی خود عطر بزنید

راهنمای تشدید بوی عطر- به موی خود عطر بزنید

تجربه داشتن رایحه خوش در هوا کار سختی نیست اگر با این ترفندهای مهم آشنا شوید. شما می‌توانید پیش از شانه زدن موهای خود قدری از عطر خود را روی برس یا شانه سرتان اسپری کنید. سپس موهای خود را شانه بزنید. اگر موهای شما خشک باشد سبب جذب بهتر رایحه عطر می‌شود و بوی آن ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

این را به یاد داشته باشید که نباید عطر را به‌صورت مستقیم روی موهای سرخود اسپری کنید این کار سبب می‌شود الکل موجود در آن به ریشه و ساقه موهای شما آسیب وارد کرد. زدن الکل عطر روی موی سبب خشک شدن مو می‌شود و نرمی و خوش‌فرم بودن را از آن دور می‌کند. البته عطرهای مخصوص برای مو در بازار وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره بگیرید.

 • اسپری کردن عطر روی شانه
 • شانه زدن موهای خشک
 • پخش رایحه بهتر عطر

 

راهنمای تشدید بوی عطر- نگهداری عطر در یخچال

راهنمای تشدید بوی عطر- نگهداری عطر در یخچال

نگهداری عطر در یخچال باعث تشدید بوی عطر می شود. مواد شیمیایی که در عطرها وجود دارد اگر در آب‌وهوای مناسب نگهداری نشود تجزیه می‌شود و در طی گذر زمان رایحه خوش خود را از دست می‌دهد. برای این منظور به شما توصیه می‌کنیم عطر خود را در جای خنک و دور از نور آفتاب نگهداری کنید تا این کار ماندگاری رایحه خوش آن را برای طولانی‌مدت برای شما فراهم سازد.

به شما توصیه می‌کنیم برای این منظور در قدم اول کشویی برای وسایل آرایشی بهداشتی خود مدنظر قرار دهید. در قدم بعد می‌توانید گوشه‌ای دنج از کمد اتاق‌خواب خود را که به‌خوبی تاریک است را برای این منظور مدنظر قرار دهید. این امر از تجزیه شدن و تبخیر شدن اسانس‌ها و مواد روغنی عطر و ادکلن شما جلوگیری می‌کند.

 • نگهداری عطر در حمام
 • نگهداری در جای خنک
 • نگهداری در جای دور از نور آفتاب

 

راهنمای تشدید بوی عطر- روی پوستتان عطر بزنید یا لباستان

راهنمای تشدید بوی عطر- روی پوستتان عطر بزنید یا لباستان

عطر را برای انتشار بهتر رایحه روی پوست خود بزنیم یا روی لباس؟ در پاسخ به این سؤال باید بگویم پیش از پوشیدن لباس و یا حتی زمانی که در حمام هستید بهتر است عطر خود را بزنید. این امر سبب می‌شود تا جذب بهتری اتفاق بیفتد و عطر خوش برای ساعت‌های طولانی از شما استشمامم شود. زدن عطر روی لباس در قدم اول بسیار عمر کوتاهی دارد و با گذر جریان هوا به‌سرعت از بین می‌رود. در قدم بعد باید بگویم اسانس‌های روغنی سبب لک شدن لباس‌های رنگ روشن شما می‌شود و این امر قاعدتاً خوشایند نخواهد بود. طراحی عطرها در زمان آماده‌سازی در کارخانه‌های عطرسازی بیشتر در راستای اسپری کردن روی پوست دنبال شده است پس از زدن آن روی لباستان خودداری کنید.

 • اسپری کردن روی پوست بدن
 • عدم اسپری عطر روی لباس
 • لک شدن لباس روشن

 

بالا بردن پخش بوی عطر – عطر را در هوا اسپری کنید

بالا بردن پخش بوی عطر - عطر را در هوا اسپری کنید

برای بالا بردن بالا بردن پخش بوی عطر اگر می‌خواهید ذرات ریز عطر و ادکلن به‌خوبی روی پوست بدن شما جذب شود به شما توصیه می‌کنیم پیش از پوشیدن البسه خود در حمام قدری از عطر را در هوا اسپری کنید. بلافاصله بعد از اسپری کردن در مسیری که عطر اسپری شده است قدم بردارید این کار سبب می‌شود ذرات معلق در هوا به‌خوبی روی پوست شما جذب شود و این کار ماندگاری بیشتر عطر را برای شما فراهم می‌کند. پخش شدن عطر روی شکم، زانو، نبض‌های حساس بدن شما و یا حتی پوست صورتتان سبب می‌شود در تمام طول روز بوی عطر از بدن شما استشمام شود. هرچقدر پوست بدن شما تمیزتر و عاری از زخم باشد بوی عطر شما ماندگارتر خواهد شد.

 • اسپری کردن عطر در هوا
 • جذب بهتر عطر روی پوست
 • قدم زدن در مسیر اسپری عطر

 

راهنمای تشدید بوی عطر- عطرهای روغنی را پشت گوش بزنید

راهنمای تشدید بوی عطر- عطرهای روغنی را پشت گوش بزنید

شما می‌توانید با اصطلاحات و اسانس‌های که در عطرها استفاده می‌شود بیشتر آشنا شوید تا استفاده از آن‌ها به‌منظور تشدید بهتر بوی عطر به کمک شما بیاید. به‌عنوان‌مثال به شما توصیه می‌کنیم برای ماندگاری بیشتر عطرها و ادکلن های چرب آن را پشت گوش خود بزنید. پشت و بالای گوش چرب‌تر از سایر قسمت‌های بدن شما است و این امر سبب پخش شدن بوی عطر و ماندگاری بیشتر آن می‌شود.

آقایان نسبت به خانم‌ها پوست بدنشان خشک‌تر است از همین رو بهتر است حتماً مقداری از عطر خود را با استفاده از یک گوش پاک‌کن پشت گوش خود بمالند البته اگر این کار با اسپری کردن عطر دنبال شود بهتر است. ازآنجایی‌که ممکن است اسپری کردن عطر سبب رفتن آن داخل گوش شود ما به شما استفاده از گوش پاک را توصیه می‌کنیم.

 • زدن عطر پشت گوش
 • زدن عطرهای روغنی بالای گوش
 • چرب‌تر بودن پوست گوش

بالا بردن پخش بوی عطر – متناسب با فصل سال

برای بالا بردن پخش بوی عطر و ماندگاری بهتر عطر بهتر است فصول مناسبی را برای این مهم در نظر بگیرید. به‌عنوان‌مثال اگر می‌خواهید در فصل سرد سال عطر بزنید بهتر از رایحه‌های قوی‌تر استفاده کنید که سرما سبب کم شدن رایحه آن نشود. از سوی دیگر برای فصل‌های گرم سال توصیه ما استفاده از عطرهای ملایم‌تر است تا خیلی بوی تندی از شما در هوا منتشر نشود.

 • فصل‌های سرد عطرهای تند
 • فصل‌های گرم عطرهای ملایم
 • عطر هر فصل مجزا باشد

 

کلام آخر پیرامون راهنمای تشدید بوی عطر

راهنمای تشدید بوی عطر

همان‌طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید زدن عطر قوانین و آداب مخصوص به خود را دارد که اگر به یکایک این موارد توجه شود رایحه بهتر و ماندگاری بیشتری را از آن شاهد خواهید بود. شما نباید عطر را روی لباس خود بزنید زدن عطر روی پوست بدن از اولین اصولی است که باید به آن توجه شود. در قدم بعد نیاز است از مواد روغنی مثل مرطوب‌کننده، لوسیون، وازلین و سایر موارد برای جذب بهتر عطر استفاده کنید.

استفاده از عطر روی پوست بدنی که مرطوب است ماندگاری آن را طولانی‌تر می‌کند. نبض بدن گرمای بیشتری را تولید می‌کند و این امر به تشدید بوی عطر خوش شما کمک می‌کند. به‌هیچ‌عنوان نباید عطر و ادکلن را روی پوست خود مالش دهید زیرا تجزیه آن سبب از بین رفتن رایحه خوشش می‌شود. امید است مطالب ارائه‌شده پیرامون راهنمای تشدید بوی عطر موردتوجه شما عزیزان قرارگرفته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *