برندها

داستان تکامل یک برند؛ با برند کلوین کلین و رایحه «افوریا» این شرکت آشنا شوید

[vc_row][vc_column][vc_column_text]داستان‌هایی که هر یک با اشتیاق و ایده ذهنی یک نویسنده شروع می‌شوند، اگرچه ممکن است در ابتدای کار، به نقطه اوج و هیجان نسبی خود دست پیدا نکنند و در حد همان داستان ساده باقی بمانند اما این، شور و شوق و تعهد نویسنده داستان است که می‌تواند مخاطبان و خوانندگان را به‌گونه‌ای جذب داستان نماید که آن‌ها تحت هیچ شرایطی حاضر نباشند نام و جذابیت داستان را با هیچ نوشته دیگری عوض نمایند. شاید، زیبایی دنیای مُد و پوشاک و رایحه‌های خوشبو نیز همین باشد که می‌توانیم درست مانند همین کتاب‌های داستان، آن‌ها را به نوشته‌هایی تشبیه کنیم که برخی از آن‌ها جذابیت و محبوبیت بسیار زیاد و بعضی دیگر نیز اگرچه چنین شهرتی پیدا نکرده‌اند اما داستان منحصربه‌فرد خود رادارند.

دراین‌بین، برند کلوین کلین که حتماً تاکنون نام آن را شنیده و یا از محصولات متنوع این شرکت استفاده کرده‌اید، برند کم شهرت و نامأنوسی برای طرفدارانش در سراسر دنیا نیست. برندی که توانسته امپراتوری عظیم خود را ساخته و به‌گونه‌ای عمل کند که خود را تبدیل به یک نام پرقدرت و پر ابهت برای رقیبانش، کند. این برند در حال حاضر به تولید لباس‌های مجلسی، کتان و انواع پوشاک زنانه و مردانه و حتی برای سلبریتی ها و افراد مشهور، مشغول است.

 

چکیده‌ای از برند کلوین کلین

آقای کلوین کلین در نوزدهم نوامبر سال ۱۹۴۲ در شهر برونکس (Bronx)، نیویورک آمریکا به دنیا آمد. او در شهر نیویورک، در رشته مُد به تحصیل پرداخت و برای یک تولیدکننده کت‌وشلوار، به تولید کت‌وشلوار مشغول بود. در سال ۱۹۶۸، او باری شوارتز (Barry Schwartz)، شرکت مخصوص خود را تأسیس کرده و خود را مشغول تولید دید جدیدی در حوزه هنر و طراحی، کردند.

 

برند کلوین کلین-کلوین کلین در سال 1985
کلوین کلین در سال ۱۹۸۵

پدر او اصالتاً اهل کشور مجارستان بوده که در محله هارلم (Harlem) شهر نیویورک، یک مغازه خانوادگی خواروبارفروشی را در اختیار داشت. مادر کلوین نیز به کار خیاطی و تولید لباس در خانه مشغول بود. درواقع، مادر او توانست نقش مؤثری در علاقه پسر به طراحی و پوشاک داشته باشد. در همین زمان‌ها و قبل از رسیدن به سن نوجوانی بود که او بر روی طرح‌های اولیه مُد و پوشاک، کار می‌کرد تا اینکه درنهایت، وارد دبیرستان هنرهای صنعتی شد. در سال ۱۹۶۳ بود که کلوین کلین توانست با موفقیت از موسسه مُد و فن‌آوری، فارغ‌التحصیل شود.

 

شرکت کوچک ، آینده ای بزرگ

اگرچه در ابتدا، شرکت کوچک آن‌ها مشغول تولید کت‌وشلوار بود اما به‌مرور و با طراحی و تولید لباس‌های اسپرت، توانستند سودآوری و شهرت خود را بیش‌ازپیش بالا ببرند. آقای کلین توانست سه جایزه موسوم به کوتی (Coty) را در حوزه پوشاک زنانه دریافت کرده و تجارت او درنهایت توانست حوزه کسب‌وکار خود را به سمت پوشاک مردانه شامل لباس‌های جین و حتی اکسسوری های مختلف، رایحه‌های جذاب و کالاهای تزئین خانه نیز، گسترش دهد.

 

برند کلوین کلین

در سال ۲۰۰۳ و با فروش شرکت بزرگ خود، آقای کلوین کلین یکی از افراد متفکر در قسمت تبلیغات این شرکت بود. به‌گونه‌ای که این برند آمریکایی، با کمک سلبریتی ها و افراد مدل، توانست کمپین تبلیغاتی خود را به‌گونه‌ای عالی رقم بزند که هم شهرت خود را چندین برابر کند و هم این نوع تبلیغ، جزء ذات و طبیعت این برند، گردید.

 

تولد برند نمادین کلوین کلین

کلین، قبل از اینکه بتواند برند خودش را داشته باشد، در حرفه‌های صنعتی متفاوتی مشغول به کارشده بود و در آن‌ها به کسب تبحر و تجربه می‌پرداخت. در سال ۱۹۶۸، او دوست دوران کودکی‌اش، باری شواتز، تبدیل به شریک‌های تجاری شدند. کلین برای راه‌اندازی این کسب‌وکار تجاری، از قید خواربارفروشی خانواده خود گذشت و توانست از طریق همان، حدود ۱۰,۰۰۰ دلار را برای شروع کار، به دست بیاورد.

او در ابتدا یک اتاق نمایش کوچک را اجاره کرده و به‌مرورزمان و با بستن قراردادی با صاحب آن مکان، توانست به سودآوری بالاتر و تولیدات بیشتری رسیده و تا اوایل دهه ۷۰ میلادی، گسترش بیش‌ازپیش کسب‌وکار خود را شاهد باشد.

 

برند کلوین کلین

او در ابتدا، بر روی تولید پوشاک زنانه متمرکز بود و با ایجاد طرح‌هایی تازه، مینیمال و منحصربه‌فرد، توانست با انتخاب صحیح نوع لباس و کیفیت برتر، شهرت خوبی را دست‌وپا کند. بعد از همین پیروزها درزمینهٔ پوشاک زنانه بود که شرکت کلین، وارد طراحی و تولید پوشاک مردانه نیز شد. حال که هرروز گسترش نفوذ و تنوع این برند افزایش می‌یافت و بر تعداد طرفداران آن نیز افزوده می‌شد، آقای کلین به طراحانی نیاز داشت که بتواند دید هنری خود را در این حوزه، تکمیل نماید. به همین منظور، برند کلوین کلین، از طراحان سابق برند ووگ (Vogue) نیز بهره برد تا بتواند خطی مشی منحصربه‌فرد خود را داشته باشد.

 

برند کلوین کلین

تا اوایل دهه ۸۰ میلادی، برند کلین همچنین به طراحی و تولید لباس‌های زیر و همچنین عطرها و ادکلن های لوکس که در کمپین‌های تبلیغاتی آن نیز به‌خوبی به چشم می‌خوردند، شهرت پیداکرده بود. در دهه‌های بعد بود که برند، وارد دنیای اکسسوری های متفاوت وسایل خانه نیز شد.

 

برند کلوین کلین

 

مشکلات مالی برند

در دهه ۹۰ میلادی، کلوین کلین با مشکلات مالی مواجه شد که توانست با کمک گرفتن از یک دوست یعنی دیوید گِفن (David Geffen)، مشکلات را رفع‌ورجوع کند؛ اما بازهم این مشکلات مالی، در سال‌های پس‌ازآن، گریبان گیر برند بزرگ کلوین کلین شده بودند تا اینکه آقای کلین و شریک او آقای شوارتز، تصمیم به فروش برند خود به برند موسوم به فیلیپ-فن هوزن (Phillips-Van Heusen) در سال ۲۰۰۳ و باقیمت ۴۳۰ میلیون دلار نقدی کردند.

 

اکسسوری ها و رایحه‌های این شرکت

تا پایان دهه ۷۰ میلادی، کلوین کلین از شهرت و آبروی خود استفاده کرد تا بتواند باقدرت، وارد دنیای جدیدی از صنعت مُد شود. این بخش‌های جذاب همان رایحه‌های خوشبو اکسسوری های متفاوتی بودند که دیگر برندهای فعال در این صنعت، حضور فعال و گسترده‌ای در این بخش، داشته و دارند؛ اما در آن دهه‌ای که این برند، قصد وارد شدن به حوزه رایحه‌های خوشبو را کرد، این محصولات، شهرت و محبوبیت بخش پوشاک کلوین کلین را نداشتند.

 

برند کلوین کلین

اما این شرکت، ازآنجایی‌که با مشکلات مالی بزرگی روبرو شده بود، باعث شد تا از این بازار، در آن سال‌ها از بازار وسایل کاسمتیک (Cosmetic) و رایحه‌های خوشبو خارج شود. به همین منظور تا چندین سال پس‌ازآن، هیچ رایحه و کالکشن جدید از سوی این شرکت رونمایی و عرضه نشد و کلوین کلین، تمرکز اصلی خود را بر روی همان لباس‌های جین که سودآوری خوبی برای آن داشتند، گذاشت.

 

برند کلوین کلین

 

کلوین کلین در دهه ۸۰ میلادی

در طول دهه ۸۰ میلادی، لباس‌های جین به شهرت روزافزونی بین مردم و به‌خصوص افراد جوان‌تر، رسیدند. در همین دهه بود که کلین، لباس‌های زیر را نیز برای طرفداران و مشتریان خود در نظر گرفت. درواقع این لباس‌ها و کالکشن های جدید، به حدی برای این برند، سودآور بودند که تنها در یک سال، درآمد ۷۰ میلیون دلاری را عاید شرکت می‌کردند. درست به همین خاطر بود که شرکت، در دهه ۹۰ میلادی، بر روی بیلبوردهای بزرگ و از طریق دیگر ابزارهای تبلیغات، به‌صورت گسترده، به تبلیغ این محصولات خود می‌پرداخت.

 

برند کلوین کلین

 

چهره‌های برند کلوین کلین

جاستین بیبر (Justin Bieber) خواننده، تبدیل به چهره برند کلوین کلین در بخش لباس‌های زیر مردانه و کِندال جنر (Kendall Jenner) نیز بازیگر نقش‌آفرین این بخش در قسمت زنانه برای کمپین‌های تبلیغاتی این شرکت، بوده‌اند.

 

به خاطر کمک گرفتن و استفاده از همین دو سلبریتی مشهور در تبلیغات بود که میزان فروش این برند به اوج خود رسید و کلوین کلین، در این بخش به موفقیت بی‌بدیلی دست پیدا کرد. اگرچه در ابتدای کار، خود آقای کلین اعتقادی به استفاده از این دو سلبریتی مشهور برای تبلیغات برند نداشت اما به‌مرور و با مشخص شدن اثرات بی‌بدیل این تبلیغات، اثرگذاری این بخش، بیش‌ازپیش، خود را نشان داد.

 

رایحه‌های کلوین کلین، این بار شکست نخوردند

اگرچه در ابتدای کار، این برند به دلیل مشکلات مالی که داشت، نتوانست در حوزه عطر و ادکلن و رایحه‌های خوشبو، جای پای خود را تثبیت کرده و به موفقیت در این حوزه برسد اما در اوایل قرن بیست و یکم، اوضاع متفاوت شد و کلوین کلین، توانست در این بخش نیز به‌خوبی به موفقیت برسد. از معروف‌ترین رایحه‌های این برند، می‌توانیم به آبسشن (Obsession)، اِترنیتی (Eternity) و اِسکیپ (Escape)، اشاره‌کنیم.

 

برند کلوین کلین

درواقع این بار، اگرچه بسیاری از تبلیغات این برند برای حوزه پوشاک، متوقف شد اما کلوین کلین، کماکان به تبلیغات خود در بخش عطر و ادکلن می‌پرداخت. درواقع برند کلوین کلین، در حال حاضر به‌گونه‌ای در بخش رایحه‌های خوشبو، موفق عمل کرده است که توانسته امضای تخصصی خود در این بخش و طرفداران روزافزونش را در سراسر دنیا، داشته باشد.

 

معرفی رایحه افوریا برند کلوین کلین

طراحان رایحه:دومینیک روپیون (Domonique Ropion)، کارلوس بِنایم (Carlos Benaim)، لوک دونگ (Loc Dong)

سال عرضه:۲۰۰۵

مناسب برای:خانم‌ها

هرم نت‌های اصلی

نت‌های گشایشی:انار، نت‌های سبز، هلو، تمشک، خرمالو

نت‌های میانی:لوتوس (نیلوفر آبی)، ارکیده، گل چامپاکا (Champaca)

نت‌های پایه:گل بنفشه، عنبر، مُشک، چوب ماهون (Mahogany)، پاچولی یا نعنا هندی، وانیل

 

برند کلوین کلین-رایحه افوریا

رایحه موسوم به افوریا برند کلوین کلین، یک از آن عطرهای تشکیل‌شده از آکوردهای گل-میوه ای است که در سال ۲۰۰۵ توسط این برند عرضه شد. درواقع می‌توان گفت که افوریا، همان رایحه‌ای است که خوش‌طعم و مزه بودن را در کنار درخشندگی‌اش، می‌تواند برای افراد، به ارمغان بیاورد. این خاصیت درست مانند همان نت‌های اصلی است که در ذات این رایحه به‌کاررفته‌اند.

افوریا، یک رایحه رازآلود و جذاب بوده که در آن از آکوردهای عجیب و البته جذاب گل‌ها استفاده‌شده است. این رایحه، شمارا دعوت به لذت بردن از تک‌تک لحظه‌های زندگی کرده و می‌تواند همان رایحه ذهنی و مورد انتظار شما باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *