راهنمای خرید عطر

چهار راز انتخاب عطر برای هدیه به دوستانتان!

وقتی روز مبارکی در پیش باشد مردم به این فکر می‌کنند که به نزدیک‌ترین و عزیزترین کسانشان هدیه ای بدهند. اما با این همه عطر موجود در بازار چطور باید برای کسی عطری را انتخاب کرد؟ انتخاب عطر برای دیگران شاید کار سختی باشد، اما غیر‌ممکن نیست. در ادامه چهار تا از مهم‌ترین نکته ها برای انتخاب عطر برای دیگران را می خوانید:

FIND OUT WHAT THEY WEAR

بفهمید چه عطری می زنند

یا یواشکی در بین عطرهایشان سرک بکشید و یا خیلی ساده از آنها بپرسید (البته اگر فکر نمی کنید که ممکن است متوجه بشوند برای چه می پرسید!) دنبال خانواده ای از عطر ها بگردید که عطر محبوبشان در بین آن قرار گرفته است.  ممکن است رایحه این عطر از خانواده مرکبات، چوب یا رایحه گل‌ها باشد. اگر دو یا سه عطر محبوبشان را پیدا کنید دیگر می‌توانید بفهمید به چه خانواده‌ای از رایحه ها علاقه دارند. حالا می‌توانید این رایحه ها را در سایت گوگل یا Fragrantica جستجو کنید تا عطر جدیدی با آن مشخصات پیدا کنید.

MATCH THEIR PERSONALITY

عطر را با شخصیتشان تطابق بدهید

وقتی دارید یک رایحه را با شخصیت فردی تطابق می دهید منطقی باشید. مثلا برای کسی که زیاد عطر نمی زند یا شخصیتی محتاط دارد عطری که رایحه اش بسیار جلب توجه می کند، نخرید. آدم هایی با شخصیت های بزرگ معمولا از رایحه های شرقی، رایحه های شدید گل های سفید، نت های ادویه ای و عطرهای گورمند ( gourmand) یا چوبی خوششان می آید.

CHOOSE WITH YOUR NOSE, NOT THE BRAND

با بینی تان عطر را انتخاب کنید نه با اسم برند

اگر چه برند هایی با اسم های بزرگ مطمئنا معرف یک عطر با کیفیت هستند (مثلا شانل یک مثال واضح است) چیزی که دوست شما در پی آن است این است که وقتی آن عطر را می زند چه بویی می دهد. بنابراین به بینی خودتان اعتماد کنید. فراموش نکنید مسیری که منجر به انتخاب این عطر شد را برایشان توضیح دهید، اینکه چرا آن را انتخاب کردید و چرا انقدر دوستش داشتید. شاید دلیل آن این باشد که یادآور مکانی بوده که همدیگر را ملاقات کرده اید، قصه گویی در اینجا بسیار مهم است.

GO BEYOND PERFUME

از عطر فراتر روید

اگر واقعا نگرانید که عطر اشتباهی را بخرید بنابراین می توانید از هدیه های معطر دیگر استفاده کنید. شمع، صابون، خوشبو‌کننده اتاق یا حتی می‌توانید از جواهرات عطر دار مثل دستبند های معطر استفاده کنید. فراموش نکنید اگر بخواهید کرم دست، شامپو بدن و روغن حمام برای دوستتان بخرید هم محصولات متنوع زیادی فراتر از محصولات معروف نیوآ در دسترس خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *