راهنمای خرید عطر

چگونه عطرها را نگهداری کنیم؟ دو اشتباه خیلی خطرناک

امروزه عطرها به دلیل ترکیباتشان که اکثراً از مواد معطر مصنوعی ساخته شده اند، نسبت به عطرهای گذشته که بیشترآنها از مواد طبیعی ساخته شده بودند، با ثبات تر و ماندگارتر هستند. با این وجود مواردی وجود دارد که بر عطر شما تأثیر منفی بگذارد و می تواند در عرض چند روز از تازه به ناخوشایند و زننده تبدیل شود. اگر می‌خواهید عطر خود را ماندگار کنید، این کارها را نباید انجام دهید:

قرار گرفتن در معرض نور احتمالاً این خطرناک ترین چیز برای یک عطر است. نوری که ما می‌بینیم از فوتون هایی با انرژی کافی ساخته شده است که می‌تواند پیوندهای شیمیایی مولکولهای عطر را بشکند (برخلاف مالیدن در آن که نمی‌تواند آن را انجام دهد).

در صورت بروز چنین اتفاقی، متوجه خواهید شد که عطر رنگ قهوه ای به خود میگیرد. فقط مراقب باشید بیش از یک هفته در معرض نور قرار نگیرد چون حیوان خانگی مورد علاقه شما از نظر فتوشیمیایی سوخته خواهد شد در مقایسه با آن، عطرهایی که در تاریکی نگهداری می‌شوند می‌توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند. بنابراین، اگر نمی خواهید بلافاصله از آن استفاده کنید، آن را در یکی از کشوهای خود نگه دارید.
دومین مورد خطرناک برای عطرها قرار گرفتن در معرض گرما است. به همین دلیل است که اغلب می شنوید که عطرها نباید در حمام نگهداری شوند، زیرا تغییرات دما (و رطوبت) بسیار زیاد است و می تواند بر کیفیت عطر و سایر محصولات زیبایی تأثیر منفی بگذارد. می دانید که عطر حتی بر روی پوست شما به سرعت پخش می شود، بنابراین تصور کنید که اگر مدتی در حمام شما باشد چه اتفاقی می افتد. بنابراین، عملی ترین راه حل این است که عطرهای خود را در جایی که برای کار یا مدرسه آماده می شوید قرار داده و آنها را در جای خشک و خنک نگه دارید.
نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید، رسیدن یک عطر به مرحله استفاده آن است. هر عطری آن مرحله را پشت سر می گذارد و نگه داشتن بطری های عطرتا زمان رسیدن آن مرحله، بهترین کار در صنعت عطر است. این مرحله اکثرا در چند روز اول اتفاق می افتد، اما این روند در حالی ادامه می یابد که عطر قفسه بندی شده و به مرحله خرید می رسد. ممکن است این یکی از دلایلی باشد که باعث تفاوت ماندگاری عطرها در مغازه ها باشد، زیرا آنها تازه تولید شده اند. دلیل دوم، تولید مجدد عطر است، اما این داستان دیگری است.

امیدوارم این نکات مشاوره به شما کمک کرده باشد. مراقب عطر خود باشید زیرا به گفته مرد صنعت عطر، برونو جووانوویچ “پوست دوم ماست”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *