نقد و بررسی

با 10 نمونه از گران ترین عطرهای دنیا بیشتر آشنا شوید!

عطرهای متفاوت و رایحه‌های گوناگونی که در انواع مختلف، توسط برندهای جهانی، طراحی و ساخته می‌شوند، هریک دارای ویژگی‌های ذاتی خود بوده که می‌توانند اشتیاق مضاعفی را برای فرد موردنظر چه خانم و چه آقا، ایجاد کرده و تبدیل به یک دوست همیشگی برای آن‌ها شوند. درواقع استفاده از مواد اولیه کمیاب و گران قیمت، بطری‌های ارزشمند، برند سازنده و هدف برند از طراحی و ساخت چنین عطرهایی، از مؤلفه‌هایی هستند که می‌توانند در قیمت نهایی آن تاثیر گذار باشند.

با این حال در طول قرن‌ها و سال های گذشته، شرکت های عطرسازی و طراحان آن‌ها، سعی کرده اد تا این صنعت را به سمت ایجاد عطرهایی ببرند که علاوه بر رایحه و بوی خوش، بتواند حس فلسفه گرایانه و پیچیدگی خود را نیز منتقل کند.

با ما باشید تا با 10 نمونه از گران ترین عطرهای دنیا بیشتر آشنا شویم.

1-عطر DKNY گلدن دلیشز میلیون دالر (Golden Delicious Million Dollar)

قیمت:1 میلیون دلار

 گران ترین عطرهای دنیا

درواقع می‌توان گفت که گران ترین عطری که تاکنون با چنین بطری لوکس و مجللی ساخته‌شده است، همین عطر جذاب بوده است. این رایحه که از همکاری برند DKNY و یک طراح مشهور و حرفه‌ای جواهرآلات ساخته‌شده است، توانسته خود را به‌عنوان زیباترین بطری موجود در بین بطری‌های جهان نیز معرفی کند. در این بطری، از 2,909 قطعه سنگ استفاده‌شده که 183 عدد آن یاقوت کبود زرد رنگ،2,700 قطعه الماس سفید، یک یاقوت گنبد مانند 7.18 قیراطی از کشور سری‌لانکا،15 الماس صورتی رنگ از استرالیا،4 عدد الماس به شکل گل رز، یک سنگ فیروزه 1.6 قیراطی از کشور برزیل، یک یاقوت 3.07 قیراطی، یک الماس به شکل گل رز 4.03 قیراطی و درنهایت نیز یک الماس قناری شکل زرد رنگ بی عیب و نقص، هستند.

درواقع می‌توان گفت که قیمت بیش از حد بالای این عطر، به خاطر بطری بسیار خاص و منحصربه‌فرد آن بوده که تا یک‌میلیون دلار، قیمت آن را بالابرده است. پول این رایحه، پس از حراج، به یک موسسه خیریه که علیه گرسنگی جهانی مبارزه می‌کند، هدیه شد.

2-کلایو کریسشن نامبر وان-ایمپریال مجستی

قیمت: به ازای هر اونس 12,721.89 دلار

 گران ترین عطرهای دنیا

این رایحه مورد نظر نیز دومین عطر از نظر گران ترین عطرهای دنیا بوده که طراح در آن از نت‌هایی مانند وانیل تاهیتی در کنار دیگر مؤلفه‌های خوشبو استفاده کرده اند. این عطر، یک عطر زنانه بوده که نشانه ای از الهه افرودایت (Aphrodite) بوده که نمادی از عشق و زیبایی بوده است.

3-باکارت سکریس دو تبت(Baccarat Sacress De Thebes)

قیمت:6,800 دلار به ازای هر اونس

 گران ترین عطرهای دنیا

این رایحه که نام خود را بیشتر به خاطر کیفیت بی حدوحصر کریستال هایش بلند آوازه کرده و توسط برند عطرسازی Baccarat ساخته‌شده، رکورد سومین عطر در جهان از نظر گران قیمت بودن را به خود اختصاص داده است. درواقع این عطر، در تعداد بسیار محدود تنها 3 نسخه تولیدشده که هر یک با شکل و شمایل خاصی، طراحی‌شده‌اند.

4-چانل گرند اکستریت (Chanel Grand Etrait)

قیمت:4,200 دلار به ازای هر اونس

 گران ترین عطرهای دنیا

این رایحه نیز یک رایحه مخصوص خانم‌ها بوده که با ترکیب کردن نت‌هایی ازگل‌های مختلف و دیگر آکوردهای خوش‌طعم و بو، توانسته تا این حد گران قیمت باشد. جدای از بحث خود رایحه، بطری این عطراز برند چانل نیز، خود به‌عنوان یک شاهکار طراحی محسوب شده که چهره منحصربه‌فردی را به نمایش می‌گذارد.

5-کلایو کریسشن نامبر وان

قیمت:2,150 دلار به ازای هر اونس

 گران ترین عطرهای دنیا

این‌یکی نیز از باکیفیت ترین و گران ترین عطرهای دنیا بوده که توسط برند Clive Christian طراحی و تولیدشده است. این رایحه در سال های 2001 و 2006 معرفی شد و در آن زمان نیز به‌عنوان گران قیمت ترین عطر موجود در جهان، شناخته‌شده بود. عطری که در دو نسخه متفاوت عرضه‌شده بود. یکی رایحه شرقی برای آقایان و دیگری نیز رایحه‌ای حاصل از ترکیب نت‌های گل، برای خانم‌ها.

6-هرمس 24 فابورگ (HERMES 24 FAUBOURG)

قیمت:1,500 دلار به ازای هر اونس

 گران ترین عطرهای دنیا

شاید یکی از دلایل مهمی که این رایحه از برند هرمس تا این حد گران قیمت است این باشد که شرکت سازنده، تنها هزار نسخه از آن را به تولید رساند. رایحه‌ای که از نت‌های منحصربه‌فردی تشکیل‌شده و ترکیب آن‌ها، درنهایت توانسته عطر جذابی را تولید کند. در این رایحه می‌توانیم آکوردهایی مانند شکوفه‌های پرتقال، گل یاسمن، پاچولی یا نعناع هندی، ایلنگ-ایلنگ، وانیل، چوب صندل، گل زنبق و عنبر را مشاهده کنیم.

7-کارون پویوره (Caron Poiver)

قیمت:1,000 دلار به ازای هر اونس

 گران ترین عطرهای دنیا

این رایحه که به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس برند Caron طراحی و تولیدشده بود، نه تنها به‌عنوان یک رایحه جذاب، بلکه به‌عنوان یک شاهکار هنری و دست‌ساز از نظر بطری نیز شناخته می‌شد. رایحه‌ای که در آن، طراحی از نت‌های تند ادویه‌ای در کنار دیگر نت‌های چوبی و گل استفاده کرده است.

8-جوی-جین پاتو (Joy By Jean Patou)

قیمت:850 دلار به ازای هر اونس

 گران ترین عطرهای دنیا

این عطر نیز یک رایحه خاص و منحصربه‌فرد بوده که توسط برند مشهور حاضر در این صنعت یعنی jean patou تولیدشده است. جالب است بدانید که طراح، برای هرچه جذاب‌تر و خاص‌تر کردن رایحه، از 10,000 گل یاسمن و صدها گل رز، استفاده کرده است.

9-جار بولت او لایتنینگ (Jar Bolt Of Lightning)

قیمت:765 دلار به ازای هر اونس

 گران ترین عطرهای دنیا

این رایحه شرقی نیز درون خود، آکوردهایی ازگل‌های شرقی را می‌بیند. رایحه‌ای که درست مانند دیگر رایحه‌های این فهرست، با یک بطری جذاب و هنری نیز عرضه‌شده است. این عطر در سال 2001 معرفی شد و در آن زمان به‌عنوان یکی از گران ترین و در عین حال، معروف ترین عطرها شناخته می‌شد.

10-آنیک گوتال ادو هادرین (Annick Goutal Eau D’Hadrien)

قیمت:441.18 دلار به ازای هر اونس

 گران ترین عطرهای دنیا

این رایحه که در سال 1981 عرضه شد، یک رایحه زنانه بوده که در آن می‌توانیم ترکیبی از مرکبات مختلف و خوشبو را مشاهده کنیم. رایحه‌ای که به‌عنوان دهمین عطر از نظر گرانی قیمت، در جهان شناخته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *