نقد و بررسی

معرفی ۹ نمونه از گران قیمت ترین عطرهای جهان مخصوص بانوان

اگرچه هر یک از رایحه‌های متفاوتی که با برندهای متنوع در سراسر دنیا به فروش می‌روند اما قیمت‌های آن‌ها با توجه به کیفیت، نوع مواد استفاده‌شده در آن‌ها و تولید شدن در تعداد محدود و مواردی ازاین‌دست، می‌توانند قیمت‌های بسیار جورواجوری داشته باشند. گران قیمت ترین عطرهای جهان نیز اگرچه هزینه زیادی روی دست خریدار می‌اندازند اما می‌توانند در طول روز، بوی خوش و حس شادابی و سرزندگی را برای فرد، ایجاد کنند.

با ما باشید تا به شما عزیزان،۹ نمونه از گران قیمت ترین عطرهای جهان که برای بانوان وجود دارند را معرفی نماییم:

عطر بولت آو لایتنینگ (JAR(Bolt of Lightning

قیمت:۷۶۵ دلار

گران قیمت ترین عطرهای جهان

جول آ روزنتال، شخصی است که باتجربه و تبحر خود، پشت این عطر گران‌قیمت و معروف، قرارگرفته است. ایده چنین نامی برای این عطر نیز ازآنجایی گرفته‌شده است که این رایحه می‌تواند در مواجهه با بدن انسان، واکنش نشان بدهد؛ یعنی درست مانند همان چیزی که برای نامش انتخاب‌شده است، این عطر می‌تواند پس از استفاده شدن، درست مانند جریان هوای تازه‌ای که پس از یک رعدوبرق ایجاد می‌شود، تازه و جذاب باشد.

زمانی که شما از این عطر استفاده می‌کنید، می‌توانید مزه میوه‌ها، علف‌های خیس شده تازه چیده شده از زمین و گل‌ها را استشمام کرده که کمی بعد شیرینی مزه خاصش، برای هرکسی هویدا می‌شود. شیشه این عطر گران‌قیمت، دست‌ساز بوده و ماندگاری آن نیز برای مدت‌های طولانی باقی خواهد ماند.

جوی پارفوم – جین پاتو (Jean Patou)

قیمت:۸۰۰ دلار

گران قیمت ترین عطرهای جهان

این پرفیوم یکی از عطرهای شاخص و البته موردپسند مردم در قرن جدید و در سال ۲۰۰۰ بوده است. عطری که نسبتاً قوی بوده و رایحه گل مانند دارد. همچنین جالب است بدانید که گفته می‌شود هر یک بطری از جوی پرفیوم (Joy Parfume)، از ۳۰۰ رز و چیزی حدود ۱۰,۰۰۰ گل یاسمن تشکیل‌شده است. این رایحه یکی از معروف‌ترین رایحه‌های مخصوص خانم‌ها در جهان بوده که بسیاری از بازیگرآن‌هالیوود نیز از آن استفاده می‌کنند.

شالینی (Shalini)

قیمت:۹۰۰ دلار

گران قیمت ترین عطرهای جهان

این پرفیوم جذاب و البته گران‌قیمت نیز به این منظور طراحی و تولیدشده است تا بتواند حس خوب استشمام رایحه گل‌هایی را که ازنظر اندازه و رشد خود، به مرحله نهایی رسیده‌اند را برای فرد ایجاد کند. رایحه‌ای که در بطری‌های کوچک توسط سازنده، تولید می‌شوند. شالینی، دارای مزه قوی بوده که از رزهای سفیدرنگ مکزیکی (tuberose) در درون خود استفاده کرده و همچنین، طراح در آن از نت‌های پایه‌ای مانند چوب صندل و مشک، بهره برده است. این رایحه همچنین به خوشایند بودن و ماندگاری بالا نیز شناخته می‌شود.

هِرمس ۲۴ فابورگ (Hermes’ ۲۴ Faubourg)

قیمت:۱,۵۰۰ دلار

گران قیمت ترین عطرهای جهان

این پرفیوم توسط مائوریس روسل (Maurice Roucel) طراحی‌شده و فقط در نسخه‌های محدود به فروش می‌رود. هرمس ۲۴ به ازای اونس فروخته‌شده و بطری آن نیز برای آن‌که زینت‌بخش چنین عطر و رایحه گران‌قیمت و لوکسی باشد، از کریستال ساخته‌شده و مانند یک مربع، تراش‌خورده است. به همراه نت‌های گل، این پرفیوم، طعم سبکی دارد. تنها دلیلی که این عطر در واحد اونس استفاده می‌شود این است که نیازی به میزان بیشتر از آن نبود و همان مقدار کم نیز می‌تواند، پاسخگوی ماندگاری بالا باشد.

آنیک گوتالز ادو هادرین (Annick Goutal’s Eau d’Hadrien)

قیمت:۱,۵۰۰ دلار

گران قیمت ترین عطرهای جهان

رایحه استفاده‌شده در این پرفیوم، به خاطر اینکه از ترکیب لیموی سیسیلی، گریپ‌فروت، سرو، لیمو و نارنگی و پرتقال است را می‌توان یک رایحه مرکبات دانست. این عطر همچنین از عصاره درخت ایلنگ (ylang-ylang) تشکل شده و طراح آن، از رایحه گل نیز برای ترکیب شدن با نت‌های دیگر، استفاده کرده است.

این رایحه دارای بوی نشاط‌آوری است که می‌تواند بدن شمارا در طول روز، شاداب و سرزنده نگاه دارد. آنیک گوتال، در طراحی این پرفیوم، از رمان Memoirs of Haiden و عشق او به توسکانی (Tuscany)، الهام گرفته است.

باکارتلو لارمه دو تبیز (Baccaret Les Larmes Sacrees de Thebes)

قیمت:۱,۷۰۰ دلار

گران قیمت ترین عطرهای جهان

باکارت تنها یک تولیدکننده کریستال بوده که تصمیم گرفته است تا وارد حوزه عطر نیز شده و مسیر برند خود را به سمت تازه‌ای هدایت کند. این پرفیوم از ترکیب درخت مر (myrrh) و کُندر تشکیل‌شده است تا بتواند یک رایحه جذاب خاورمیانه‌ای را برای شخص ایجاد کند. یک نکته جالب در مورد این عطر، شیشه آن بوده که مانند یک هرم و از جنس کریستال ساخته‌شده است و ظاهر فوق‌العاده‌ای دارد.

چانل نامبر ۵(Chanel NO.5)

قیمت:۱,۸۵۰ دلار

گران قیمت ترین عطرهای جهان

این پرفیوم، یک عطر محبوب و شناخته‌شده بوده که به‌منظور مدهایی فراتر از مدهای معمول، طراحی و ساخته‌شده است. طراحی، در این رایحه از گل یاسمن برای قوی‌تر شدن مزه و طعم آن استفاده کرده است. این رایحه برای دهه‌ها است که در جهان وجود داشته و تولید می‌شود و به برخی از مشتریان ثابت و وفادار برند چانل ، به‌صورت رایگان داده می‌شده است؛ اما اکنون با این قیمت بالا به فروش می‌رود.

کارونز پویور (Caron’s Poivre)

قیمت:۲,۰۰۰ دلار

گران قیمت ترین عطرهای جهان

این عطر کوچک و البته گران‌قیمت، توسط برند فرانسوی Caron طراحی‌شده است و می‌تواند هم توسط خانم‌ها و هم آقایان مورداستفاده قرار بگیرد. جالب است بدانید که این پرفیوم، از دهه ۵۰ میلادی تاکنون وجود داشته و در نت‌های بالایی آن، طراح از فلفل تند استفاده کرده است. کارون یک برند معتبر و نام‌آشنا است که استاد طراحی عطر بوده و درست به همین خاطر، این عطر را به‌گونه‌ای طراحی کرده است که حتی یک قطره از آن می‌تواند تأثیر بسزایی بر روی خود شخص و اطرافیان او داشته باشد.

کلایو کریسشم ایمپریال مجستی (Clive Christian Imperial Majesty)

قیمت:۲۱۵,۰۰۰ دلار

گران قیمت ترین عطرهای جهان

بله درست است. شما در خواندن قیمت این عطر اشتباه نکرده‌اید. این عطر فوق لوکس و بسیار گران‌قیمت، یکی از گران قیمت ترین عطرهای جهان است که برای خانم‌ها طراحی‌شده است. البته چنین قیمتی تنها به خاطر خود عطر نیست. قسمت بالایی بطری آن از طلای ۱۸ قیراطی ساخته‌شده که در درون آن نیز الماس ۵ قیراط قرارگرفته است. درواقع این‌گونه می‌توان گفت که کل بطری، ظاهری شبیه بطری‌های سلطنتی داشته که این عطر نسخه محدود را هم گران‌قیمت و هم با رایحه‌ای خاص و جذاب قرار می‌دهد.

همچنین رایحه‌های و عناصر تشکیل‌دهنده در این عطر ایمپریال مجستی، از موادی گرفته‌شده‌اند که آن را چند سرو گردن از دیگر رایحه‌ها و عطرها موجود، بالاتر قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *