راهنمای خرید عطر

عطر زنانه شیرین و گرم بهتر است یا خنک؟

انواع عطر زنانه در بازار موجود است که از نظر طبع با یکدیگر متفاوت هستند. هر یک از طبع‌ها در فصل به خصوصی استفاده می‌شوند تا هم ماندگاری بهتری داشته باشند و هم اینکه کیفیت بوی آن نیز بالاتر رود. زمانی آراستگی ظاهری بانوان تکمیل می‌شود که عطر مناسب انتخاب شود. عطر گرم و شیرین و عطر خنک و شیرین دو دسته از عطرهایی هستند که به وفور میان زنان میانسال و دختران جوان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عطر زنانه

در صنعت عطر و ادکلن دو دسته عطر زنانه و مردانه عرضه شده است که از نظر تندی، غلظت، رنگ و مواد به کار رفته درساخت با یکدیگر متفاوت هستند. عطرهای زنانه بیشتر در رایحه‌های لطیف و تیز ساخته می‌شوند که از ترکیب انواع گل، شکوفه، مرکبات، ریشه‌ها، ادویه و ترکیبات شرقی به دست می‌آیند.
عطر شیرین نقطه مقابل عطر تلخ قرار دارد. عطرهای تلخ از گیاهان، ریشه درختان و ادویه‌های تند به دست می‌آیند که بوی سنگینی داشته که با رایحه منحصر به فرد اطرافیان را به سوی خود جذب می‌کنند. عطرهای تلخ سنگین هستند که بهترین زمان استفاده از آن‌ها در فصول سرد است. عطر شیرین آرامبخش و دل‌انگیز بوده که روایح آن از نت‌های معتدل نظیر گل، میوه، کارامل، وانیل و گاه چوب به وجود آمده است.
میان انواع عطر زنانه، عطر شیرین بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است که در دو دسته عطر گرم و شیرین و عطر خنک و شیرین به فروش می‌رسد. عطرهای شیرین برای محافل گرم و دوستانه مناسب هستند که حس صمیمیت ایجاد کرده و آرامش بیشتری را به ارمغان می‌آورد.

عطر خنک و شیرین

عطرهای خنک و شیرین علاوه بر داشتن رایحه ملایم و شیرین، طبع سرد دارند. در فصل گرم سال مشام بوهای خنک را می‌جوید تا لذت را احساس کند. بوهای خنک مغز را تازه کرده و حس بسیار خوبی به فرد می‌دهد. در فصل تابستان و روزهای گرم بهار استفاده از عطر خنک و شیرین توصیه می‌شود که ماندگاری بهتری داشته و حس طراوات و شادابی به وجود می‌آورند. معمولا عطرهای خنک و شیرین با پایه نارنج، لیمو، پرتقال، هندوانه و دریا هستند.
افرادی که طبع گرمی دارند نیز بهتر است از عطر خنک و شیرین استفاده کنند. افراد گرم مزاج با استشمام عطرهای خنک احساس خوشحالی و انرژی کرده که ترکیبی از رایحه‌های اسیدی، آبلیمو، سرکه، ترشی، مرکبات و میوه‌های تابستانی هستند. یکی از راهکارها برای ماندگاری بیشتر عطر سرد استفاده از پوشش‌های رنگ روشن است که در کنار یکدیگر کامل کننده استایل بانوان خواهند بود.

عطر گرم و شیرین

بهترین زمان استفاده از عطر گرم و شیرین، فصل پاییز و زمستان است که ماندگاری بیشتری بر روی پوست داشته و الکل آن دیرتر تبخیر می‌شود. افرادی که سرد مزاج هستند، بوی گرم عطر در آن‌ها احساس آرامش به وجود می‌آورد. عطرهای گرم از ترکیب عناصر مختلف نظیر گل محمدی و گل یاس، مشک، نعناع، ادویه، چوب‌، هل، شکلات، وانیل و دارچین حاصل می‌شود که پایه‌های گرم دارند.
عطر گرم و شیرین مناسب افرادی است که خواهان برقراری ارتباط صمیمی با دیگران هستند و می‌خواهند رد بویی از خود به جای بگذارند. عطر گرم زنانه با بوی شیرین می‌تواند مدت‌ها در یاد بماند و دیگران شما را با آن عطر به خاطر آورند که برای ملاقات‌های عاشقانه و مهمانی بسیار مناسب هستند.

انواع عطر زنانه (گرم و خنک)

اگر قصد خرید عطر زنانه را دارید، بر اساس سلیقه و فصل سال، طبع عطر مورد نظر خود را در نظر بگیرید. برای انتخاب و خرید راحت‌تر تعدادی از انواع عطر گرم و شیرین و عطر خنک و شیرین زنانه در ادامه معرفی شده‌اند:

لانکوم لانویت ترزور | Lancome La Nuit Tresor

لانکوم لانویت ترزور عطر گرم و شیرین زنانه است که در فصل سرد سال مورد استفاده قرار می‌گیرد. لانویت ترزور ساخت کشور فرانسه بوده که ماندگاری و پراکندگی بسیار خوبی دارد. در اسانس اولیه بوی ترنج، نارنگی و گلابی به مشام می‌رسد. در نت میانی بوی توت فرنگی، میوه گل ساعت، ارکیده و رز غالب می‌شود. در انتها با روایح سرخالو، وانیل، نعناع هندی، کومارین، پرالین، روایح دودی، پاپیروس، شیرین بیان، کارامل، هسته میوه‌جات و قهوه پایان می‌یابد که در گروه بویایی شرقی وانیلی قرار می‌گیرد.

هرمس الکسیر دس مرولیس | Hermes Elixir des Merveilles

برند هرمس فرانسه در سال ۲۰۰۶ عطر گرم و شیرین زنانه الکسیر دس مرولیس را به بازار عرضه کرد که در شیشه نارنجی رنگ مجموعه‌ای از شگفتی‌ها را کنار هم قرار می‌دهد. عطر هرمس الکسیر با بوی لیمو و پرتقال آغاز می‌شود. در نت میانی روایح کهربا، بنفشه و فلفل قرمز شیرین و در نت پایانی صنوبر، سدر و خزه درخت بلوط خودنمایی می‌کنند که برای بانوان خوش سلیقه جوان و میانسال مناسب است.

 

ایفوریا (یوفوریا) کالوین کلین| Ck Euphoria

عطر ایفوریا از برند کالوین کلین اسپانیا جزو محبوب‌ترین عطر گرم و شیرین زنانه است که اسانس‌های انار، لاله مردابی، ارکیده ، مشک، کهربا، بنفشه و چوب ماهون مشام را می‌نوازند. ایفوریا در فصول سرد سال ماندگاری و پراکندگی بسیار خوبی دارد که با خاطرات عجین شده و آن را تبدیل به عطری شیک و خاص می‌نماید. ایفوریا که در گروه بویایی شرقی گلی قرار دارد، برای فرد استفاده کننده شادی و سرخوشی را به ارمغان می‌آورد.

شوپارد (چوپارد) هپی اسپیریت | Chopard Happy Spirit

عطر خنک و شیرین هپی اسپریت از برند چوپارد سوئیس با ماندگاری بسیار خوب مناسب استفاده در مجالس رسمی و روزمره است. تمشک و نارنج نت اولیه‌ و گل‌های اسمانتوس و پیچ امین الدوله نت میانی را تشکیل می‌دهند. ترکیب دل‌انگیز چوب کشمیر، مشک و کهربا نت پایانی عطر سرد زنانه هپی استریت را به وجود می‌آورند که حس شادابی و طراوت به آن می‌بخشند و می‌توان از آن در فصول گرم سال استفاده کرد.

والنتینو والنتینا سه گل | Valentino Valentina

والنتینا سه گل از برند والنتینو ایتالیا در سال ۲۰۱۱ به بازار عرضه شد که جزو انواع عطر خنک و شیرین بوده که رایحه ملایم گل‌های شرقی را دارد. عطر سرد زنانه والنتینا سه گل با بوی ترنج و قارچ توبر (دنبلان) آغاز می‌شود تا به گل‌های یاس، شکوفه پرتقال، مریم و توت فرنگی برسد. در انتها با نت‌های کهربا، وانیل و سدر پایان می‌یابد که رایحه‌ای رمانتیک، جذاب و سرشار از بوی خوش روزهای بهاری به وجود می‌آورد.

ویکتور اند رولف او مگا | Viktor Rolf Eau Mega

عطر خنک و شیرین او مگا (اُمگا) در سال ۲۰۰۹ وسط کمپانی ویکتور اند رولف هلند به بازار عرضه شد و میان بانوان بسیار مورد استقبال قرار گرفت. عطر سرد زنانه امگا با گروه بویایی معطر سبز مناسب فصول گرم سال بوده که گلابی، لیمو، برگ بنفشه، نت‌های آبی و ریحان اسانس اولیه را تشکیل می‌دهند. در اسانس میانی رایحه گل‌های یاس و صد تومانی خود نمایی کرده و سپس با بوی مشک و چوب صندل در یادها باقی می‌مانند.

جمع بندی
رایحه عطرها تاثیر عمیقی روی خلق و خو می‌گذارند که رفتار، شخصیت و استایل را شکل می‌دهند. با استفاده از یک رایحه خوش در ذهن دیگران با خاطره‌ای خوش می‌توان باقی ماند بنابراین بهتر است از عطر مناسب استفاده شود. عطر گرم و شیرین زنانه مناسب روزهای خنک و سرد سال است که همانند لباسی گرم پوشش فرد را تکمیل می‌کند. بالعکس عطر خنک و شیرین برای روزهای گرم بهار و تابستان مناسب است که همچون زیور آلات نامرئی عمل کرده تا استایل زیبایی ساخته و حس طراوات و نشاط ببخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *