راهنمای خرید عطر

ادکلن مناسب خود را چگونه پیدا کنیم؟

امروزه عطرهای مختلف با برندهای متفاوت، آن‌قدر گسترش‌یافته‌اند که هریک از آن‌ها می‌توانند چه برای آقایان و چه برای خانم‌ها، به‌عنوان یک امضای اختصاصی استفاده‌شده و نوع شخصیت فرد و علایق او را تنها با همین رایحه جذاب، نشان دهند.همان‌طور که ممکن است تاکنون نیز اطلاع داشته باشید، رایحه‌های مختلفی که در بازارهای جهانی وجود دارند، از سه نت اصلی موسوم به نت بالایی، وسط و پایه تشکیل‌شده‌اند که درست مانند نت‌های موسیقی، می‌توانند با یکدیگر ترکیب‌شده و با ماندگاری‌های متفاوت خود،یک ادکلن مناسب و رایحه‌های متفاوتی را نیز ایجاد کنند. نت‌هایی که با ترکیب شدن با روغن‌های معطر گیاهی و انواع دیگر رایحه‌های چوب، چرم، گل و غیره می‌توانند پیچیدگی خود را به نمایش بگذارند.

انتخاب رایحه موردنظر

هرزمان که خواستید یک ادکلن مناسب با رایحه جدید را انتخاب کنید، به سبک شخصیتی و تصویری که از خودتان در ذهنتان مجسم می‌کنید، توجه ویژه‌ای داشته باشید. چند رایحه متفاوت را امتحان کرده تا ببینید که کدام‌یک از آن‌ها، در اصطلاح بیشتر باشخصیت شما سازگاری داشته و می‌تواند به‌عنوان یک مکمل برای شما عمل کند. البته این را هم باید مدنظر داشته باشید که این رایحه‌های خوشبو، در یک مغازه عطر فروشی می‌توانند، حس بویایی شمارا گیج کرده و اجازه ندهند به نتیجه مطلوب برسید.

پس عیبی ندارد اگر فکر می‌کنید که از یک رایحه بیشتر خوشتان آمده و با استایل خاص شما سازگاری دارد را به مقدار بسیار کم خریداری کرده و در موقعیت‌های متفاوت آن را امتحان کنید. همچنین کاغذهای معطری که فروشگاه‌ها به مردم ارائه می‌دهند نیز می‌تواند فرصت خوبی برای این کار باشد. حتی می‌توانید سه حس خوبی که به شما در مورد آن رایحه موردنظر دست داده است را روی کاغذ نوشته و با دیگر رایحه‌ها مقایسه کنید.

استفاده از رایحه جدید

  • یکی استراتژی خوب برای آقایان این است که دو افشانه روی قفسه سینه، یکی بر روی مچ و یکی هم‌روی گردن بزنید تا نتیجه بهتری بگیرید.
  • مچ و گردن، نقاط ضربان دار هستند؛ یعنی جایی که بدن انسان، بیشترین ضربه را ایجاد کرده و این ادکلن می‌تواند به دیگر نقاط بدنتان نیز با همین ضربان‌ها، انتقال پیدا کند.
  • افشانه‌ای که روی قفسه سینه زده شود، از هوای محیط دور بوده و می‌تواند در طول شب و روز، ماندگاری داشته باشد.
  • ایده اصلی این است که اگر نمی‌تواند رایحه ادکلن را حس کنید، دوباره اسپری نکنید؛ زیرا در هنگام صبح و موقعی که از خواب بیدار می‌شوید، حس بویایی کمی ضعیف‌تر از دیگر مواقع روز عمل کرده و می‌تواند شمارا به‌اشتباه بیندازد.
  • کافی است در هنگام بعدازظهر، یعنی هنگامی‌که حس کردید بوی ادکلن در حال از بین رفتن است، تنها یک افشانه از آن را استفاده کرده تا برای شب، ماندگاری داشته باشد.
  • یادتان باشد که در فصل تابستان، ترکیب گرما و عرق انسان، می‌تواند بوی ادکلن را بیشتر و شدیدتر از روزهای دیگر کند.

عطربازهای حرفه‌ای ‌تر

هنگامی‌که شما از یک رایحه خوشتان بیاید و برای مدت طولانی از آن استفاده کنید، به آن عادت می‌کنید و آن را مانند یک قسمت جداناپذیر از خودتان می‌دانید؛ اما ممکن است از یک رایحه جدید و یا حتی چند رایحه جدیدتر نیز خوشتان بیاید که می‌توانید از هرکدام برای موقعیت‌های متفاوتی مانند کار، مهمانی، دوستان و یا موقعیت‌های خاص، از یک رایحه خاص نیز استفاده کنید و تبدیل به یک عطرباز حرفه‌ای شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *