راهنمای خرید عطر

نگهداری از عطر ها ؛عطرهایمان را کجا و چطور نگهداری کنیم؟

معمولا عطرها تاریخ انقضا ندارند اما آن‌ها برای استفاده دراز مدت تولید نشده اند. شما می‌توانید با نگهداری از عطر ها به صورت صحیح عمر آن را طولانی‌‌تر کنید. سعی کنید عطر را دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید و در جایی بگذارید که دمای ثابتی داشته باشد. مطمئن بشوید که عطرتان در شیشه های درستی ریخته شده باشد. شیشه های شکستنی عطر را در طبقات خیلی بالای کمد ها نگذارید و همیشه درپوش شیشه را روی آن قرار دهید.

جایی را پیدا کنید که دور از نور مستقیم خورشید باشد!

معمولا نورخورشید به عطر آسیب می‌رساند و در حالت کلی عطرها در جاهای تاریک تر بیشتر ماندگاری دارند. یک کشو یا کمد جای خوبی برای نگهداری از عطر هستند. عطرهایی که در شیشه های رنگی در بازار موجود هستند، معمولا کمتر در برابر نور خورشید آسیب می‌بینند. ولی به هر حال بهتر است این روش را برای تمام عطرها مخصوصا عطرهای گران قیمت رعایت کنید.

نگهداری از عطر ها

جایی را با درجه حراراتی پایدار پیدا کنید!

جاهایی که دمای بسیار بالا یا بسیار پایینی داشته باشند به عطر شما آسیب می‌زنند. سعی کنید در جاهایی از خانه عطرتان را نگه دارید که دچار تغییرات دمایی چندانی نشود. حتما سعی کنید از قرار دادن عطر در حمام و آشپزخانه پرهیز کنید چون گرمای تولید شده در زمان آشپزی و یا دوش گرفتن باعث آسیب زدن به عطر شما می‌شود. کمدی در اتاق پذیرایی یا هال جای بهتری برای نگه‌داشتن مطمئن عطر شماست.  البته حواستان باشد کمدی نزدیک به در ورودی یا کمدی در نزدیکی پنجره انتخاب خوبی نیست. چون این جور جاها تغییر دما را احساس می‌‌کنند و موجب خراب شدن عطرتان می‌شود.

از مناطق مرطوب دوری کنید!

رطوبت قطعا بر روی کیفیت عطر تاثیر می‌گذارد. این هم یکی از دلایلی است که نگهداری از عطر ها در حمام کار منطقی به نظر نمی رسد. جایی در خانه پیدا کنید که در معرض رطوبت بالایی نباشد. اگر می توانید از دستگاه های رطوبت گیر در اتاق خوابتان استفاده کنید تا اتاق خواب را به جایی مطمئن برای نگهداری از عطر تبدیل کنید.

نگهداری در یخچال، ایده بدی نیست!

بعضی از افراد عطرهایشان را در یخچال نگهداری می‌کنند. اگر چه شاید نگهداری شیشه عطر در کنار محصولات غذایی کمی عجیب به نظر برسد اما اگر دمای یخچال خیلی پایین نباشد ثابت بودن دمای آن، آنرا تبدیل به مکانی خوب برای نگهداری عطر می‌کند. البته دمای خیلی پایین به عطرتان آسیب می‌رساند. اگر می‌بینید که نوشیدنی ها، میوه ها و سبزی های تان مکررا یخ می‌زنند پس عطرتان را در یخچال قرار ندهید.

عطرتان را در شیشه اورجینالش نگهداری کنید!

عطرتان را در همان شیشه ای که برایتان فرستاده شده نگهداری کنید. منتقل کردن عطر به شیشه ی دیگری باعث می‌شود که عطر در معرض هوا قرار بگیرد و بخشی از بویش را از دست بدهد.

نگهداری از عطر ها

عطرهاتان را در جعبه نگهداری کنید!

بهتر است شیشه های عطرتان را قبل از اینکه در کمد بگذارید در جعبه ای قرار دهید. جعبه ها محافظت بیشتری در برابر دما و نور خورشید نشان می‌دهند. مطمئن باشید که درپوش تمامی عطرها سفت بسته شده باشند تا عطر به داخل جعبه نریزد. جعبه های دکوری روش جذابی برای نگهداری عطرها هستند.

در هنگام سفر، شیشه های عطر سفری را فراموش نکنید!

اگر میخواهید عطرتان را در سفر همراه داشته باشد از شیشه های کوچک سفری استفاده کنید، چون اگر عطرتان حتی در چمدان خالی شد تنها بخش کوچکی از آن را از دست داده باشید. اگر این سایز از عطر را در فروشگاه پیدا نکردید می توانید یک شیشه کوچک سفری بخرید و عطرتان را برای مسافرت در آن ها بریزید.

در مورد درپوش عطر مطمئن شوید!

هیچ وقت بعد از استفاده از عطر، گذاشتن درپوش را فراموش نکنید. هر چه که عطر کمتر در معرض هوای آزاد باشد بهتر می‌ماند.

شیشه عطر را تکان ندهید!

بعضی از مردم پیش از استفاده شیشه عطرشان را تکان می دهند. تکان دادن عطر باعث می شود عطر به هوای اضافی موجود در شیشه برخورد کند که مضر است. مگر اینکه آن عطر خاص دستورالعمل خاصی برای تکان دادن عطر داشته باشد.

استفاده از اپلیکاتور را محدود کنید!

بسیاری از مردم از اپلیکاتور برای عطر زدن استفاده می کنند. آنان اپلیکاتور را در عطر می زنند و سپس به بدنشان می‌مالند. استفاده چند باره از یک اپلیکاتور باعث می شود با وارد کردن باکتری و چربی پوست به داخل بطری عطر، کیفیت آن از دست برود. برای این کار می‌شود از اپلیکاتور‌های یک بار مصرف استفاده کرد، اما در کل استفاده از درپوش اسپری کن برای عطر زدن شیوه مناسب تری است.

مطلب پیشنهادی : ارتباط بین رایحه ها و سلامتی ؛چطور رایحه ها را به بخشی از روتین سلامتیتان تبدیل کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *