اخبار

Parfums de Nietzsche SURHOMME: عطری برای ابر انسان ها

لورانت آسولین (Laurent Assoulin) به دلیل ترکیب عطر و موسیقی شناخته شده است. وی پس از تحصیل پیانو در هنرستان لیون (Lyon) و بعداً به عنوان مدیر حسابداری برای شرکتهای عطر کوئست (Quest)، روبرتو (Robertet) و تاکساگو (Takasago) کار کرد و در این تجربیات دریافت که گاهی اوقات ارائه ایده های عطر و رایحه برای مشتریان گاهی با موسیقی آسانتر از کلمات است.

با ترک حرفه خود در زمینه عطر، لورانت آسولین (Laurent Assoulin) در مدت چند سال به آهنگساز و نوازنده تبدیل شد و کنسرت های ارائه عطر خود را آغاز کرد، قطعات موسیقیی را در سراسر دنیا را در کنسرت های عطر خود ارائه داد که در آن او موسیقی را با رایحه ها ترکیب کرد. وی در سال ۲۰۱۵ اجرای عالی در اکسنس (Esxence) انجام داد و به تازگی پنجمین آلبوم موسیقی خود را ضبط کرده است.

اکنون لورانت آسولین (Laurent Assoulin) پروژه جدید عطر و طعم معروف خود را با نام (Parfums de Nietzsche) را توسعه داده است. باید اعتراف کنم، این یک بازی خنده دار با کلمات است: parfums de nicheParfums de Nietzsche ، برگرفته از شعار معروف نیچه است: به آنچه که هستی تبدیل شو.

اولین پروژه (Parfums de Nietzsche) با نام (SURHOMME) یا ابر انسان (Superhuman) یا (Ubermensch) نامگذاری شده و توسط دو عطر ساز معروف یعنی آن فلیپو (Anne Flipo) و کارلوس بنیم (Carlos Benaim) ساخته شده است. هر دو عطر ساز در حال حاضر با لورانت آسولین (Laurent Assoulin) همکاری کرده اند و روی نسخه جدید کنسرت های عطر او کار می کنند. در کار خلاقانه خود، آنها عطرهایی را خلق کردند و در عین حال به پیشرفت عطرهای یکدیگر توجه داشته باشند. این واقعاً کار مشترک آنها بر روی دو رایحه بود، به طوری که عطر سوم، عطر ابر انسان(Superhuman) از ترکیب دو عطر زیبای آنها به وجود آمده.

پروژه عطر (SURHOMME) شامل دو بطری اسپری مثلثی، سیاه و شفاف است که توسط یک براکت فلزی به شکل حرف N برگرفته شده از (Niche, Nietzsche) به یکدیگر متصل شده و با دو اسپری وصل می شود.

هر یک از فلاش های مثلثی عطری یونیکس را در خود دارد: در بطری شفاف (Surhomme Transparent) قرار دارد، یک زنجبیل خامه ای به همراه تنوعی از رایحه های گل و چوب دودی که با رایحه های تند، همچون وزش نسیم آزادی که انسان را به سمت بالا و کنترل خویش تن می کشاند به انسان روحیه آزادی می دهد و توسط آن فلیپو (Anne Flipo) ساخته شده است. در بطری سیاه (Surhomme Noir) یک رایحه چرمی تازه شکلاتی احاطه شده در زنبق سیاه و کهربا است که توسط ترکیبی متناسب از وِتیوِر و نعنا هندی حمایت شده است، که قدرت زندگی را بالاتر می برد و توسط کارلوس بنیم (Carlos Benaim) ساخته شده است.

یکی از آنها روح ابرقهرمان را بیدار می کند، دیگری جنون را در او می یابد. همانطور که نیچه در کتاب چنین گفت زرتشت (Spoke Zarathustra)  نوشت: همیشه عشق کمی جنون  به همراه دارد، همیشه در جنون دلیلی کمی وجود دارد. بنابراین، مطمئنا، هر دو عطر را می توان به طور جداگانه استفاده کرد، اما با هم، همانطور که توسط لورانت آسولین (Laurent Assoulin) تصور می شود، آنها با هم چیزی بیش از فقط مخلوط ایجاد می کنند: ۱ + ۱ = ۳. علاوه بر این، مدیر هنری دیگر از جستجوی بهترین نسبت و ترکیب برای مصرف کنندگان با توجه به حس سلیقه و اندازه گیری آنها دست می کشد. علاوه بر این واقعیت که می توان عطرها را یکی پس از دیگری به کار برد، به روال معمول، لوران ژست عطر جدیدی پیدا کرده است: هر دو مانع را برداشته، بطری را به صورت افقی قرار دهید و همزمان هر دو اسپری را فشار دهید.

افسانه عطر کاملاً پیچیده است. این دو عطر کاربر را به نظریه فردریش نیچه (Friedrich Nietzsche) درمورد دو اصل در هنر ارجاع می دهد: آپولونین (Apollonian) و دیونیزین (Dionysian). خورشیدی آسمانی و الهی و زمینی پرشکوه، شاد و بارور، غم انگیز و خشونت آمیز، وحشی، خوش بینانه و با خشونتی غم انگیز در عین قهرمانانه بودن، راضی و ناراضی، خواب و مسمومیت، نظم و نشاط، فرهنگی و طبیعی، سیاه و سفید.

هر دو سرچشمه می توانند از خالق الهام بخش برای تجسم تصاویر خود باشند و لورانت آسولین (Laurent Assoulin)، کارلوس بنیم (Carlos Benaim) و آن فلیپو (Anne Flipo) را به عنوان دو هنرمند و تولید کننده که می توانند با هم همکاری کنند انتخاب کرد. اما در عین حال، او عطرهایی را که عطرسازها خلق می کنند را با تکیه بر مصنوعی و طبیعی بودن و همچنین براساس خردگرایی الهی و طبیعت وحشی پیرامون آنها می دید. واضح است که اینها تنها دو قطب هستند که معمولاً در اشیاء و رایحه ها زندگی می کنند، در حالی که جداگانه مجسم می شوند. با این حال ، لورن تصمیم گرفت تا این قطب ها را به صورت دو عطر مجدداً از هم بازسازی و از نظر جسمی جدا کند تا کاربران بتوانند در یک عمل ترکیب مجدد آنها را به هم متصل کنند.

(SURHOMME) اولین تجسم عطری از نظریه های فلسفی نیچه است که در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۰ منتشر می شود. در پیش سفارش در وب سایت رسمی در بطری ۲۵ میلی لیتری به قیمت ۱۶۹ یورو یا می توانید با پر کردن مجدد، ۲۵ میلی لیتری نیز به طور جداگانه خریداری کنید. لورانت آسولین (Laurent Assoulin)  فکر می کند بیش از عطرهای جدید موجود در این مجموعه، به سایر آثار نیچه تعلق یافته است. او می خواهد ایده ترکیب را به عنوان ویژگی بارز برند خود حفظ کند و پروژه جدید دوباره توسط دو عطر ساز ایجاد خواهد شد. چه کسی دوست دارد عطر دوتایی جدید را ببینید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *