برندها

معرفی برند پرفیومز د مارلی و محصولات پرطرفدارش

فلسفه برند پرفیومز د مارلی (Perfums De Marly)

برند پرفیومز د مارلی در سال ۲۰۰۹ توسط ژولین اسپرچر Julien Sprecher که عشق به هنر عطرسازی را از پدرش به ارث برده بود به راه افتاد. این برندی سطح بالا در زمینه عطرسازی است که عطرهای شاخصش وضعیتی رویاگونه برای مشتریانش می سازد. منبع الهام این عطرساز فرانسوی، کاخ ها و باغ های ورسای است، جایی که در آن نزدیکی ها او به دنیا آمد و بزرگ شد.

این برند خلاق عطرسازی نماینده نوعی سبک زندگی معاصر است که در عین معاصر بودن، موازی با ارزش ها و میراث خانواده های سلطنتی فرانسه در قرن هجدهم میلادی است. هر عطرمایه ای از این برند تجربه ی خاص بویشی خودش را دارد که نشانی از وقار فرانسوی بر جای می گذارد.

برند پرفیومز د مارلی

هنر پالایش عطرها

گل های رز، میوه ها و رایحه های عجیب در همه نوع در دربار لویی پانزدهم حضور داشت. طراحی داخلی کاخ “شتو دِ مارلی” Château of Marly که جایی بود که پادشاه دوست داشت ساعات استراحت خود را به دور از رسوم رسمی و آداب اداری در آنجا بگذراند با دکورهایی ساخته شده بود از طرح های مارپیچ و المان های گیاهی در رنگ های سبز دریایی و صورتی کمرنگ. زنان دربار هم عاشق عطرهای چوبی با ارزش بودند  و پارچه ی لباسشان ترکیبی بسیار پیچیده از تمام رنگ های طبیعت و رایحه ی تمام عطرها بود که تاثیر تصویری شگرفی بر بینندگان می گذاشت.  این زنان که سبک لباس پوشیدنشان précieuses گفته می شد بر روی موهایشان پارچه هایی می بستند که با پرها، میوه ها ، گل ها و پرندگان کوچک نقاشی شده روی آنها صحنه های مینیاتوری بسیار زیبایی خلق می شد.

عطرها در اوج

تحت حکومت لویی پانزدهم هر عطر با تلاش و کوششی زیاد ساخته می شد تا قله های جدیدی از نبوغ را آشکار کند. در ساختمان مخفی و خصوصی پادشاه در شاتوی ورسای Château of Versailles رایحه های مختلفی به مشام می رسید: گل ها، میوه ها و عطر ظرف های پر از گل های خشک شده. ساختن عطرهای تازه در این دوره بی وقفه پیش می رفت. درباریان حتی در خانه هایشان انبار عطر خودشان را داشتند که به آنها اجازه می داد ترکیب های رایحه ای فوق العاده ای را بسازند.

پایه و اساس عطرسازی مدرن

ویژگی خاص دربار لوئی پانزدهم که آنرا تبدیل به درباری معطر می کرد موجب انقلابی در عطرها و رایحه ها شد. مد روز آن دوره عطرهایی با ترکیبات پیچیده بودند.  به واسطه عزم عطرسازانی همچون ژان لوئی فارگئون Jean-Louis Fargeon  و پیش از آن دژین Dejean عطرهای حیوانی در این دوره توسعه یافتند که در ابتدا شامل دو یا سه  جزء ترکیبی مست کننده بودند. رایحه نت های پایه اغلب توسط دسته هایی از گل های گرانقیمت پر می شد که به آنها mille fleurs به معنی هزار گل می گفتند که با گذشت زمان این رایحه به نت های میانی تبدیل شدند. در نت های بالایی این عطرها معمولا از رایحه ی میوه ها استفاده می شد و بیشتر از رایحه شکوفه پرتقال استفاده می شد که مورد علاقه ی خود پادشاه بود.

اسب، سمبلی از اشرافیت

مجسمه هایی از اسب ها به عنوان خصوصیات زینتی باغ های فرانسوی در کاخ «شتو دِ مارلی» در آن دوران محبوبیت یافت. اسب گودولفین عربی که یکی از اصیل ترین نژادهای اسب عربی بوده است به عنوان یک کادو از پادشاه تونس به لویی پانزدهم بخشیده شد. این اسب ها منبع الهام او برای سفارش مجسمه ی اسب های مارلی در سال ۱۷۴۳ بود که از دو اسب تشکیل شده بود. این مجسمه به علت اینکه جزو شاهکارهای هنر مجسمه سازی در فرانسه بود در طی انقلاب صنعتی فرانسه به آنها آسیبی وارد نشد و به پاریس منتقل شد و در سال ۱۹۸۴ در موزه لوور پاریس نصب شد.  

سه محصول پرطرفدار برند پرفیومز د مارلی به انتخاب کاربران سایت Fragrantica :

برند پرفیومز د مارلی-Herod Parfumes de Marly مردانه سال 2012

Herod Parfumes de Marly مردانه سال ۲۰۱۲

نت های بالایی: فلفل و دارچین

نت های میانی: گل اسمانتوس، برگ تنباکو و عود

نت های پایه: وانیل، چوب سدار، علف وتیور، Iso E Super، مشک و روغن سایبروس

نت اصلی به انتخاب کاربران سایت: برگ تنباکو

آکوردهای اصلی: ادویه ای، ادویه های گرم و آروماتیک

مناسب برای زمستان و پاییز

میزان پخش بو: متوسط    میزان ماندگاری روی بدن: طولانی

برند پرفیومز د مارلی-Layton Parfumes de Marly سال 2016

Layton Parfumes de Marly سال ۲۰۱۶

نت های بالایی: پرتقال ماندارین، سیب، اسطوخودوس و نارنج

نت های میانی: گل بنفشه، یاس و شمعدانی

نت های پایه: چوب گویاک، نعناع هندی، چوب صندل، هل، وانیل و فلفل

نت اصلی به انتخاب کاربران سایت: وانیل

آکوردهای اصلی: تنباکو، وانیل و دارچین

مناسب برای زمستان و پاییز و بهار

میزان پخش بو: متوسط  تا زیاد  میزان ماندگاری روی بدن: طولانی

برند پرفیومز د مارلی- Delina Parfumes de Marly زنانه محصول سال 2017

 Delina Parfumes de Marly زنانه محصول سال ۲۰۱۷

نت های بالایی: جوز هندی، نارنج، لیچی و ریواس

نت های میانی: گل رز ترکی، گل صد تومانی، وانیل و  مشک

نت های پایه: علف وتیور، عود، چوب سدار و کشمران

نت اصلی به انتخاب کاربران سایت: گل رز ترکی

آکوردهای اصلی: گل رز، خنکی و میوه ای

مناسب برای بهار و تابستان

میزان پخش بو: متوسط   میزان ماندگاری روی بدن: طولانی

خرید عطر و ادکلن های محبوب دنیا فقط در فروشگاه مندلیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *