راهنمای خرید عطر

تفاوت بین عطرهای مختلف ؛ پرفیوم، ادکلن و ادوتویلت

ممکن است تاکنون برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که در فروشگاه‌های فرودگاه یا هرجای دیگری، قصد خرید عطر و ادکلن داشته و با خواندن دقیق قسمت مربوط به رایحه عطر موردنظرتان، بخواهید به انتخاب صحیح برسید. مواد خوشبوکننده‌ای که در انواع متفاوتی مانند عطر، ادکلن و ادوتویلت وجود دارند.این‌که تنوع آن‌ها تا این حد بالاست، خبر بسیار خوبی است اما چه تفاوتی بین این موارد مختلف وجود دارد؟ به‌صورت خلاصه، می‌توان گفت، قسمت بزرگی از رایحه موجود در آن‌ها یکسان بوده اما با توجه به درصد تمرکز روغن در الکل و آب، می‌توانند باعث تفاوت بین عطرهای مختلف بشود.

تفاوت بین عطرهای مختلف

اوفقِش (به معنای آب شیرین در فرانسوی):

این رایحه را می‌توان رقیق‌ترین رایحه در بین تمامی عطرها دانست که معمولاً با 1 تا 3 درصد روغن خالص عطر ترکیب‌شده در الکل یا آب همراه بوده و ماندگاری بسیار پایین، کمتر از 1 ساعت را برایتان به ارمغان می‌آورد.

کلن (ادکلن):

قدیمی‌ترین عبارتی که در حوزه عطر وجود داشته و در آمریکای شمالی، به‌عنوان یک رایحه مردانه استفاده می‌شود. سبک، تازه با طعم و مزه میوه که به‌صورت معمول، از 2 تا 4 درصد روغن عطر ترکیب‌شده در آب و الکل، تشکیل می‌شود. این عطر که بیشتر، افراد جوان از آن استفاده می‌کنند، چیزی حدود 2 ساعت ماندگاری دارد.

تفاوت بین عطرهای مختلف

تویلت (ادوتویلت):

یک افشانه سبک که از 15 درصد اسانس عطر خالص حل‌شده در الکل، تشکیل می‌شود. این نوع از رایحه عطر نیز ماندگاری 3 ساعته دارد.

پرفیوم (ادوپرفیوم):

این نوع از عطر که به‌صورت تاریخی نیز برای جنسیت خاصی تعریف‌نشده است، می‌تواند هم برای آقایان و هم خانم‌ها به‌عنوان یک رایحه مناسب، مورداستفاده قرار بگیرد. در این رایحه نیز چیزی بین 15 تا 20 درصد عصاره عطر خالص وجود داشته که می‌تواند بین 5 تا 8 ساعت ماندگاری داشته باشد.

پرفیوم (پارفوم):

این عبارت از کلمه لاتین Per fumum آمده که در بین تمامی انواع مختلف رایحه‌ها، با بیشترین تمرکز عصاره عطر بوده و البته جزء گران‌ترین آن‌ها نیز محسوب می‌شود. این نوع عطر، به دلیل غلظت بیشتر روغن عطر، حالت روغنی‌تر داشته به‌طوری‌که از 20 تا 30 درصد اسانس خالص عطر تشکیل‌شده و می‌تواند ماندگاری بالای تا حداکثر 24 ساعته را داشته باشد.

این شناسایی تفاوت بین عطرهای مختلف و همچنین میزان ماندگاری که آن‌ها می‌توانند برای شما داشته باشند، می‌تواند کمک کند تا نوعی از عطر را انتخاب کنید که برای مثال، در روزهای گرم‌تر سال مانند فصل تابستان، سبک‌تر بوده و یا ماندگاری کمتری نیز داشته باشند. در کل، شناختن نوع کلی عطر می‌تواند راهگشای خوبی برای یافتن بهترین و موردپسندترین رایحه دلخواهتان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *