دسته بندی نشده

چرا باید عطر و ادکلن بزنیم؟(اهمیت و مزایای عطر زدن)

همیت عطر زدن

آیا تا به حال شده عصبانی شوید از این که فراموش کردید قبل از یک قرار مهم و حتی یک خرید ساده ، عطر بزنید؟ این به تنهایی اهمیت عطر زدن را در زندگی روزمره شما نشان می دهد. در جلسه، مهمانی یا حتی رویدادهای روزمره مانند خرید،صرف نظر از لباسی که می پوشید عطری که انتخاب می کنید نقش مهمی در به تصویر کشیدن شخصیت شما دارد. رایحه ها قدرت نامریی زیادی دارند. نمی توان جلوی تاثیر قوی رایحه ها را گرفت ،آن ها مانند هوا وارد ریه های ما می شوندو ما را کاملا جذب رایحه خوش خود می کنند.
در این مقاله قصد داریم با اهمیت عطر زدن آشنا شویم و به شما کمک کنیم که چگونه عطری را انتخاب کنید که مناسب شما باشد و اشتباهات رایج در انتخاب عطر رابرای شما بازگو کنیم .

فواید و مزایای عطر زدن چیست ؟

خوش بو بودن :

بارزترین اهمیت استفاده از عطر دور نگه داشتن بوی نامطبوع بدن و اطمینان از بوی تازگی در طول روز است که به تمیز بودن شما کمک می کند.

افزایش اعتماد به نفس:

عطرزدن اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. نه به این دلیل که عطر یک معجون جادویی باشد ، بلکه با عطر زدن خیالتان از این که لباستان بوی خوبی می دهد راحت است و چیزی برای نگرانی وجود ندارد. و همین طور عطری که مناسب شماست می تواند برای شخصیت شما معجزه کند، روحیه شما را بالا ببرد.

بهبود خلق و خو:

خلق و خوی شما این است که در یک لحظه خاص چه احساسی دارید یا می خواهید در یک رویداد یا موقعیت خاص چه احساسی داشته باشید. نوع عطری که می‌زنید به شما کمک می‌کند تا این روحیه را به دیگران نشان دهید. چه احساس بازیگوشی، چه شیطون یا حتی محتاطانه داشته باشید، عطرهای مختلف می توانند حالات مختلف را منعکس کنند. فقط مطمئن شوید که لباسی را می پوشید مناسب موقعیت باشد تا بتوانید حال و هوای مناسبی برای آن موقعیت داشته باشید.

افزایش جذابیت در قرارهای مهم :

بویایی یکی از حواس پنج گانه است که اهمیت زیادی برای انسان دارد. در هنگام ورود رایحه عطر شما اولین تاثیری را خواهد گذاشت و همچنین تاثیر ماندگار در هنگام خروج را خواهد داشت .عطرها دارای مقدار زیادی فرمون هستند و می توانند شما را برای مردم جذاب کنند.عطر نقش مهمی در ایجاد خاطرات دارد. آیا تا به حال شده است که بوی پیتزا را حس کنید و ناگهان پیتزای مورد علاقه خود و جایی که آن را خریده اید به یاد بیاورید؟ مردم هم همینطورند عطر، خاطرات افراد را در ذهن تداعی می کند عطر شما شهرت شماست. به عبارت ساده، می تواند توجه آنها را به سمت شما معطوف کند که قطعا می تواند به بالا رفتن از نردبان موفقیت هم کمک کند.

اهمییت عطر زدن


عطر رایحه درمانی:


یکی دیگر از معنای روانشناختی عطرزدن ، رایحه درمانی است. عطرها با انواع رایحه ها مانند گل‌ها، مرکبات و ادویه‌های زمستانی به آرامش ذهن و بدن شما کمک می‌کنند و اطمینان می‌دهند که سطح استرس شما تحت کنترل است. و اسانس‌های موجود در عطرها دارای اثرات درمانی هستند که می‌توانند به شما در آرامش و خواب بهتر در شب کمک کنند، بنابراین از بی‌خوابی جلوگیری می‌کنند.

چگونه عطری را انتخاب کنیم که مناسب شماست؟


هر فردی در این سیاره منحصر به فرد است. شخصیت، و نگرش آنها نیز مختص به خودشان است و شیمی بدن آنها نیز همینطور است در بدن انسان ترکیبات شیمیایی وجود دارد که بوی طبیعی بدن وابسته به آن است هیچ دو نفری شیمی بدن یکسانی ندارند. و به همین دلیل، نحوه واکنش هر عطر در هنگام اسپری شدن روی بدن شما و اینکه چگونه با ترکیب شیمیایی بدن شما سازگار است ، کاملاً با افراد دیگر متفاوت است .زمانی که به دنبال تاثیرگذاری بوی خاص و منحصر فرد هستید عطری را انتخاب کنید که با شیمی بدن، شخصیت و خلق و خوی شما همراه باشد اگرچه ممکن است فرآیند پیچیده ای به نظر برسد، اما تنها چند قدم با انتخاب عطری که شخصیت شما را به بهترین شکل تکمیل می کند فاصله دارید.

در نظر گرفتن محدوده قیمت

عطر یک کالای کاربردی با ارزش است و قیمت عطر و ادکلن های مختلف بسیار متفاوت است.برای یک انتخاب مناسب ابتدا به بودجه خود نگاه کنید و متناسب با آن عطر و ادکلن خود راخریداری کنید.


آشنایی با خانواده عطر و ادکلن

عطرها نام های مختلفی دارند که به قدرت ماندگاری آنها بستگی دارد. غلظت عطر را بر اساس سبک زندگی خود و مدت زمانی که برای ماندگاری نیاز دارید انتخاب کنید

  • ادکلن : کمترین غلظت عطر. حاوی حدود ۳-۵٪ روغن در مخلوط آب و الکل است. حدود ۲ ساعت طول می کشد.
  • ادو تویلت : کمی غلیظ تر از ادکلن حاوی حدود ۴-۸٪ روغن است. حدود ۳-۴ ساعت طول می کشد.
  • Eau de parfum : غلظت روغن بالاتر نسبت به دو قبلی. حاوی حدود ۱۵-۱۸٪ روغن مخلوط با الکل است. حدود ۶ ساعت طول می کشد.
  • عطر: بالاترین غلظت روغن. حاوی حدود ۱۵ تا ۳۰ درصد روغن مخلوط با الکل است. قدرت ماندگاری بیشتری دارد و می تواند تمام روز دوام بیاورد

قبل از خرید عطر ها را تست کنید:

تست عطر خوش بو

از آن جایی که در نهایت از عطر بر روی پوست خود استفاده می کنیم ، تنها راه برای به دست آوردن ایده از اینکه چقدر با ترکیب شیمیایی پوست شما سازگاری دارد این است که آن را روی پوست خود امتحان کنید.

مقدار کمی را روی مچ دست اسپری کنید و حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید تا الکل حل شود، سپس به آرامی استنشاق کنید.مهمترین عامل در یافتن عطر مناسب، واکنش غریزی اولیه شما به رایحه است. این که آیا بلافاصله رایحه را دوست داشته باشید یا نه

توجه به نت های عطر:

یک عطر دارای ۳ نت مختلف است. نت های بالایی، میانی و پایه.

نت پایه : عطر قوی ترین است و ماندگاری بیشتری دارد. نت میانی بعدی است و نت بالایی کوتاه ترین ماندگاری را دارد و به سرعت تبخیر می شود.ایده این است که عطری با نت پایه پیدا کنید که بوی خوبی به شما بدهد و نت بالایی و میانی که استفاده از آن برایتان مهم نباشد.

پس از اینکه عطری را پس از آزمایش بالا انتخاب کردید، اگر هنوز مطمئن نیستید که آن را بخرید، یک نمونه رایگان بخواهید. اکثر برندهای معتبر عطر و فروشگاه های آنلاین عطر در صورتی که بدانند مشتری به طور جدی علاقه مند است، خوشحال می شوند نمونه هایی را ارائه دهند.

بعد از اینکه چندین عطر را تست کردید و نمونه هائ عطر جمع آوری کردید، آنها را در کنار یکدیگر مقایسه کنید. هنگام مقایسه گزینه های خود را محدود کنید تا زمانی که تصمیم نهایی خود را بگیرید.

اشتباهات رایج در انتخاب عطر و ادکلن چیست؟

اکنون که نحوه انتخاب عطر را توضیح دادیم، وقت آن است که به اشتباهاتی که در انتخاب عطر ممکن است مرتکب شوید نگاهی بیاندازیم تا بتوانید از آنها اجتناب کنید و فرآیند انتخاب را بسیار لذت بخش تر کنید.

  • حدود ۳۰ ثانیه قبل از بو کردن صبر کنید تا محتویات الکل زمان تبخیر شدن داشته باشد.
  • بوییدن عطرهای زیاد بدون فاصله. آزمایش بیش از سه عطر مختلف به طور متوالی توصیه نمی شود. سعی کنید بوی متفاوتی را بین اسپری ها استشمام کنید، زیرا می تواند بوها را جذب و خنثی کند. می توانید مقداری دانه های قهوه را استشمام کنید تا حس بویایی خود را “بازنشانی” کنید..
  • هنگام انتخاب عطر، بهتر است از محصولات پوستی معطر مانند لوسیون بدن، اسپری های بدن یا حتی دئودورانت های با رایحه قوی استفاده نکنید زیرا می توانند با رایحه عطر تداخل کنند و حواس شما را از آن منحرف کنند.
  • در هیچ چیز نباید افراط کرد این در مورد تست عطر نیز صدق می کند. خود را به حداکثر شش عطر در هر سفر محدود کنید. این به شما این امکان را می دهد که پیچیدگی هر رایحه را کاملا درک کنید و حس بویایی خود را تحت تأثیر قرار ندهد.
  • مالیدن مچ دست به هم این اشتباهی است که هنگام تست عطر روی مچ دست و همچنین هنگام استفاده از آن پس از خرید از آن اجتناب کنید. مالیدن مچ دست به یکدیگر در واقع بوی آن را کاهش می دهد. پیوند مولکولی بین نت های بالایی را از بین می برد و رایحه را ضعیف تر می کند.

عطری که می‌زنید، تکمیل کننده تیپ و شخصیت شماست. شما برای بدن، مو، لباس، آرایش خود تلاش می کنید و رایحه عطرها تکمیل کننده استایل شما است در نتیجه اهمیت عطر زدن را دست کم نگیرید.استفاده از روش‌های صحیح و اجتناب از اشتباه در انتخاب رایحه‌ی خاص خود، به طور کلی ظاهر بهتری را به همراه خواهد داشت.خودآگاهی و اعتماد به نفس به دست آمده از ظاهر و بوی خوب، برای شخصیت شما معجزه می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که نسخه بهتری از خودتان شوید و فرصت‌های بیشتری را برای موفقیت، چه در محل کار، چه اوقات فراغت یا حتی زندگی روزمره، باز کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *