متفرقه

نگاهی به فایده عطر و ادکلن که تاکنون به گوش شما نخورده است

عطر و ادکلن را برای خوشبو شدن استفاده می‌کنیم، اما جالب است بدانید فایده عطر و ادکلن تنها به رایحه خوش آن خلاصه نمی‌شود و بوی جادویی عطر و ادکلن، فایده‌های زیادی به دنبال دارد. آشنایی با این فایده‌ها باعث می‌شود تا در کنار خوشبو شدن، عطر و ادکلن دلخواه خود را با وسواس بیشتری خریداری کنیم و لذتی دوچندان از خرید عطر یا ادکلن ببریم. به همین دلیل در ادامه فایده‌های جالبی از عطر و ادکلن را با شما در میان می‌گذاریم که مطمئن هستیم تاکنون این فایده‌ها حتی به گوش‌تان نخورده است.

رایحه دلنشین

اولین فایده‌ عطر و ادکلن همان‌گونه که کاملا مشخص است، بوی خوش و دلنشینی است که از عطرهای ترازاول به مشام می‌رسد. به همین دلیل انسان‌‌ها از دیرباز تاکنون مهم‌ترین فایده عطر و ادکلن را در بوی خوش آن می‌دانند. به لطف بوی خوش عطر، بوی نامطبوع بدن را از بین می‌بریم و در طول روز و موقعیت‌های مختلف با رایحه‌ای خوشبو در نزد دیگران حاضر می‌شویم. به همین دلیل بهتر است در خرید عطر دقت بیشتری به ماندگاری آن داشته باشید و عطری خریداری نمایید که در طول روز دوام بیاورد.

بهبود روحیه

عطر تاثیر چشمگیری در ارتقا روحیه دارد و یکی دیگر از فایده‌های مهم عطر زدن را می‌توان بهبود روحیه نام برد، از طرف دیگر علاقه‌مندان دوآتشه عطر، با انتخاب رایحه‌های مناسب، سعی در ابراز حالت‌های روحی خود دارند. به این ترتیب با خرید عطری که رایحه‌ای دل‌انگیز دارد، می‌توانید عشق و عاشقی خود را به مخاطب منتقل کنید و عطرهای گرم و پرانرژی را برای دوران مسافرت و گذرانی انتخاب نمایید. با این حساب پیشنهاد می‌کنیم به جای خرید یک عطر، چند عطر مختلف با رایحه‌های متفاوت خریداری نمایید تا بوی خوش این عطرها با مناسبت‌های مختلف سازگاری داشته باشد.

افزایش اعتماد‌به‌نفس

حتما برای شما هم پیش‌آمده که با پوشیدن یک دست‌ لباس زیبا و اشرافی، احساس کنید که اعتماد‌به‌نفس بیشتری پیدا کرده‌اید. این وضعیت برای عطر نیز کاربرد دارد و با انتخاب عطری با رایحه‌ای نافذ و جذاب، نه تنها اعتماد‌به‌نفس خود را افزایش می‌دهید، بلکه در طول روز نیز نگران بوی نامطبوع بدن نخواهید بود. توجه داشته باشید که بوی خوش عطر، بیانگر شخصیت و سلیقه شما است، در نتیجه عطری انتخاب کنید که در کنار افزایش اعتماد‌به‌نفس، بیانگر شخصیت شما نیز باشد و با استفاده این عطر، نگرانی‌ها را کنار بگذارید و اعتمادبه‌نفسی پولادین پیدا کنید.

عطر جلوه‌ جذاب‌تری به شما می‌دهد

حس بویایی جای ویژه‌ای درمیان هواس پنج‌گانه دارد، به همین دلیل با دقت در خرید عطر می‌توانید رایحه‌ای انتخاب کنید که مخاطب را در اولین برخورد جذب شما می‌کند. این واقعیت به لحاظ علمی نیز به اثبات رسیده و مشخص شده که عطرها سرشار از عامل شیمیایی با نام «فرومون» هستند. جالب است بدانید این ماده تاثیری شیمیایی در انسان به دنبال دارد و در جذب افراد به یکدیگر موثر است.

ایجاد برانگیختگی

عطرهای زیادی را در بازار سراغ داریم که استفاده از آنها فرد مخاطب را برانگیخته میکند. سلاطین دنیای عطرسازی نیز به این واقعیت پی‌برده‌اند و به همین دلیل رایحه‌های خاصی را در عطرهای ترازاولِ برند‌های معتبر شاهد هستیم که بوی خوش این رایحه‌ها، فرد را برانگیخته و عاشق می‌کند. به همین دلیل اگر به فکر عشق و دلدادگی افتاده‌اید و می‌خواهید دلدار را برای همیشه عاشق خود کنید، عطری با رایحه‌ای جذاب و عاشقانه خریداری نمایید.

ارتقا سلامتی

به لحاظ پزشکی هیچ دلیلی وجود ندارد که از رابطه میان بوی خوش یک عطر و ارتقا سلامتی خبر بدهد، اما اگر از طرفداران دوآتشه عطرهای خوشبو هستید، حتما به خوبی می‌دانید که به راحتی نمی‌توان از کنار بوی خوش یک عطر گذشت. به همین دلیل گفته می‌شود که عطرها در کنار بهبود روحیه، به لحاظ سلامتی نیز مفید هستند و نقش چشمگیری در کاهش استرس و نگرانی دارند. به این ترتیب اگر نگران و مضطرب هستید و به دنبال راهی برای کاهش استرس می‌گردید، پیشنهاد می‌‌کنیم با خرید عطری با رایحه‌ای آرامش‌بخش، استرس و نگرانی را از وجود نازنین‌تان دور کنید.

به یادآورنده خاطره‌های خوش

کسی را سراغ نداریم که عطری خوشبو با رایحه‌ای کلاسیک و قدیمی، خاطره‌ای خوش را در ذهن وی زنده نکند. به احتمال زیاد این شرایط را شما هم تجربه‌ کرده‌اید که با بوی خوش یک عطر، یاد خاطره‌های خوش گذشته افتاده باشید. به همین دلیل بانوان خوش‌سلیقه زیادی را می‌شناسیم که عطر مخصوص مادرشان، یادآور خاطره‌های خوش مادرانه آنها است.به این ترتیب اگر می‌خواهید خاطره‌های خوش گذشته را دائم در ذهن‌تان مرور کنید، هر بار که به مسافرت یا مراسم خاطره‌انگیزی می‌روید، عطری جدید خریداری کنید تا بوی خوش این عطر درآینده یادآور خاطره‌های خوش این مراسم باشد.

رایحه‌درمانی

این روزها فایده عطر در دنیای درمان و بهداشت جایگاه خاصی پیدا کرده و رایحه‌درمانی به عنوان شاخه‌ای پذیرفته‌شده در جوامع پزشکی شناخته می‌شود. به همین دلیل عطرهای خوشبویی را با رایحه‌های دلنشین مرکبات، گل‌ها و ادویه‌های زمستانی شاهد هستیم که اثربخشی چشمگیری در التیام‌بخشی و تکسین‌ آلام بدن دارد. به این ترتیب پیشنهاد می‌کنیم برای خرید عطر اهمیت بیشتری قائل شوید و عطری خریداری کنید که در کنار بوی خوش، خاصیت رایحه‌درمانی داشته باشد.

درمان بی‌خوابی

به احتمال زیاد این فایده عطر به گوش شما نخورده که برای درمان بی‌خوابی نیز می‌توانید از عطرهای خوشبو کمک بگیرید. جالب است بدانید استفاده عطری که رایحه‌ای دلنشین دارد، خوابی عمیق و سنگین را به ارمغان می‌آورد. با این حساب اگر از بی‌خوابی رنج می‌برید، عطری با رایحه‌ای آرامش‌بخش خریداری نمایید و خودتان را مهمان خوابی عمیق و سنگین کنید.

درمان سردرد

شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد که پس از استفاده از عطری خوشبو و دلنشین، احساس کرده‌ باشید که سردرد شما از بین رفته است. این فایده عطر در دنیای عطرسازی کاملا شناخته شده و عطرهای زیادی را سراغ داریم که استفاده از آنها نقش مهمی در کاهش یا از بین‌ بردن سردرد دارد. ناگفته نماند بعضی از عطرها نه تنها سردرد را کاهش نمی‌دهند، بلکه در آنها روغن‌های معطر گیاهی وجود دارد که سردرد را تشدید می‌کند. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید عطر حتما به روغن‌های معطر گیاهی آن دقت کنید.

همان‌گونه که به شما وعده داده بودیم، فایده‌های جالبی از عطر را با شما درمیان گذاشتیم که مطمئن هستیم تاکنون به گوش شما نخورده است. در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم از طرفداران دوآتشه عطر و ادکلن هستید و فایده‌های جالبی را از عطر سراغ دارید که ما به آنها اشاره نکردیم، این فایده‌ها را در قسمت نظرات با ما و دیگر خواننده‌ها به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *