دسته بندی نشده

ادوپرفیوم چیست ؟

ادوپرفیوم چیست

عطر ها ممکن است بتوانند خاطرات را در ذهن انسان به نمایش بگذارند، پس نقش بسیار مهمی در زندگی همه ما برخوردار است. شخصیت اصلی شما و خاطره ای که از خودتان در ذهن دیگران بر جای می گذارید، تا حد زیادی می تواند به عطر شما نیز مرتبط باشد. با آشنایی با عطر های مختلف و انتخاب بهترین نمونه، امضای شخصی خودتان را مشخص کنید تا همه جا با آن رایحه شناخته شوید. برای این که بدانید چه عطری مناسب شماست و چقدر ماندگاری دارد بهتر است، در مورد دسته بندی های عطر آگاهی بیشتری کسب کنید. در این راه شما باید بدانید ادوپرفیوم چیست و چه تفاوتی با ادکلن و یا ادوتویلت دارد تا مناسب ترین انتخاب را برای عطر خود داشته باشید و نسبت به شخصیت خود و شرایطی که در آن قرار دارید، عطری مناسب داشته و در میان اطرافیان بدرخشید. در ادامه مطلب به سوال ادوپرفیوم چیست، پاسخ خواهیم داد و شما را آشنا خواهیم کرد تا این عطر را نیز در انتخاب های خود جای دهید. شما با انتخاب عطر فقط رایحه خود را انتخاب نمی کنید بلکه انتخاب می کنید که مردم شما را چگونه به یاد بیاورند. برای اطلاع بیشتر در مورد ادوپرفیوم می توانید به سایت مندلیف مراجعه کنید.

چرا باید بدانیم ادوپرفیوم چیست؟

ادوپرفیوم چیست

همانطور که گفته شد، بدون شک عطر یکی از شخصی ترین محصولات زیبایی است که می توانید بخرید و برای انتخاب یک عطر مناسب این که بدانید ادوپرفیوم چیست، کافی نیست و باید به موارد زیادی از جمله نوع، قیمت، نت های بالایی، نت های پایین و… توجه داشته باشید. در میان مفاهیم دنیای عطر دو کلمه اساسی وجود دارد، ادوپرفیوم و ادو تویلت که نیاز است در مورد هر کدام آگاهی کافی داشته باشید. با وجود دریایی از گزینه ها و رایحه ها، ممکن است تصمیم گیری برای شما سخت باشد که در این راه اگر بدانید ادوپرفیوم چیست، حتما راحت تر تصمیم گیری خواهید کرد.

تفاوت میان ادوپرفیوم و ادو تویلت

ادوپرفیوم چیست

برای این که بدانید ادوپرفیوم چیست، باید تفاوت آن را با ادو تویلت را به خوبی بدانید. تفاوت کلیدی بین این دو نوع وجود دارد و در واقع، بسیار ساده و علمی است. لورا اسلاتکین، بنیانگذار NEST نیویورک، توضیح می دهد: ادوپرفیوم دارای غلظت بیشتری از روغن معطر نسبت به ادوتویلت است. در دنیای عطر، غلظت ها بسیار اهمیت دارند و سه گروه ادوپرفیوم، ادو تویلت و ادکلن را تشکیل می دهند.

طبق گفته Bee Shapiro، بنیانگذار خط عطر فاقد الکل واقع در نیویورک، یک ادو تویلت از ۱۵٪ تا ۲۰٪ روغن عطر تشکیل شده است، در حالی که مقیاس ادوپرفیوم کمی پایین تر است و از ۱۰٪ تا ۱۵٪ متغیر است. ادواردو والادز، مدیر بازاریابی در عطرسازی فرانسوی Diptyque، می گوید ترکیب بندی دقیق بین برند ها متفاوت است، اما میان آن ها نقطه نظری مشترک وجود دارد که ادو تویلت سبک تر و تازه تر است در حالی که ادوپرفیوم متراکم تر، غلیظ تر و غنی تر است. اگر به دنبال پاسخ به سوال ادوپرفیوم چیست هستید، در ادامه اطلاعات بیشتری به شما خواهیم داد.

آیا ادو پرفیوم و ادو تویلت بوی یکسانی دارند؟

ادوپرفیوم چیست

 اگر هر دو نوع عطر با نت های یکسان ساخته شوند، بله، بوی مشابهی خواهند داشت، اما نه دقیقاً یکسان. به عنوان مثال، یک اسپری از ادوپرفیوم اسطوخودوس، غلظت بیشتری از عطر را نسبت به ادوتویلت آزاد می کند، و با افزایش سطح روغن عطر، نت های خاصی می توانند روی پوست ایجاد شوند تا غلیظ تر، تیز تر یا شیرین تر شوند. والادز توضیح می دهد که بسته به ترکیب شیمیایی، رایحه و سطوح مختلف، غلظت یک عطر می تواند بسیار متفاوت باشد. والادز می گوید:” در ادو تویلت Do Son، گل یاس و شکوفه پرتقال دارید، که حس جدیدی را به عطر می دهد. دو نوع عطر را مانند دو خواهر در نظر بگیرید، شبیه به هم هستند اما یکسان نیستند.”

اگر می خواهید بدانید ادوپرفیوم چیست باید توجه داشته باشید یک ادو تویلت به دلیل غلظت بالاتر الکل در فرمولاسیون که به عنوان یک نگهدارنده محافظ عمل می کند، رایحه آن کمی کند تر از روی لباس شما محو می شود. از طرف دیگر، عطر های بدون الکل در سریع ترین زمان ممکن از بین می روند. برای به حداکثر رساندن ماندگاری ادوپرفیوم یا ادو تویلت، اسلاتکین توصیه می کند آن را در مکانی خنک، خشک و تاریک نگهداری کنید. مراقب نور زیاد، تغییرات دما (مخصوصاً گرما) و قرار گرفتن در معرض اکسیژن باشید، زیرا باعث تسریع خراب شدن عطر می شوند. اگر رنگ عطر به رنگ تیره تری تغییر کرد یا رایحه کمی ترش یا ناپسند شد، وقت آن است که عطر خود را کنار بگذارید. پس متوجه شدیم علاوه بر آن که مهم است بدانیم ادوپرفیوم چیست، باید با شرایط نگهداری آن نیز آشنا باشیم. شاید بطری عطر شما بسیار شیک و زیبا به نظر برسد و شما را به وجد آورد اما ممکن است آن بطری مناسب نگهداری در هر شرایطی نباشد و عطر شما به سرعت خراب شود. پس هنگام انتخاب و استفاده تمامی این جوانب را بسنجید.

دوام و ماندگاری ادوپرفیوم بیشتر از ادو تویلت است؟

شاید پس از آن که متوجه شدید ادوپرفیوم چیست راجع به ماندگاری آن تحقیق کنید. خوب است بدانید که شاپیرو می گوید:” در بیشتر موارد، ادوپرفیوم ها باید ماندگاری بیشتری داشته باشند، اما نت های مختلف دارای الگو های متفاوتی از ماندگاری هستند. برای مثال شما نمی توانید یک ادوپرفیوم میوه ای و بسیار تازه را با یک ادو تویلت چوبی مقایسه کنید. نت های میوه ای و تازه معمولا نت های بالایی هستند و حتی در غلظت های بالا تر، سریع تر تبخیر می شوند. توجه کنید بسته به واکنش فرمولاسیون با روغن های خاص پوستتان، ماندگاری آن متفاوت می شود. به عبارت دیگر، کورکورانه عطری را که بوی خاصی می دهد نخرید، زیرا ممکن است روی پوست شما بوی کمی بدهد. عطر به روغن ها می چسبد و کسانی که پوست خشک تری دارند، ممکن است نیاز به استفاده از غلظت بالاتری از عطر داشته باشند تا تأثیر کافی را بگذارد. به گفته صاحب نظران این حرفه، هرگز عطر را تا زمانی که آن را روی پوست خود امتحان نکرده اید، قضاوت نکنید. مهم تر از همه، باید از قانون طلایی رایحه پیروی کنید، چرا که فقط کافی نیست بدانید ادوپرفیوم چیست و چه غلظتی دارد تا متوجه شوید ماندگاری مورد نظر شما را دارد یا خیر، مورد بسیار مهم در این زمینه، رایحه عطر شما است.

در این مقاله درباره ادوپرفیوم و تفاوت آن با ادو تویلت صحبت کردیم امیدواریم با خواندن این مقاله با ادوپرفیوم بیشتر آشنا شده باشید و همچنین برای  تست رایگان عطر درب منزل می توانید به سایت مندلیف مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *