دسته بندی نشده

چرا عطر های بدون الکل را انتخاب کنیم؟

عطر های بدون الکل

یکی از انواع عطر هایی که بسیار به آن کم توجهی می شود، عطر های بدون الکل است. این گونه عطر ها طبیعی هستند و در ساخت آن ها از مواد شیمیایی استفاده نشده است.

بیشتر اوقات هنگام تولید عطر، الکل به عطر اضافه می شود تا روغن های مورد استفاده در عطر رقیق و بوی عطر تقویت شود ولی این تنها راه تولید عطر نیست. بسیاری از شرکت های خصوصی عطر های بدون الکلی را تولید می کنند که در ساخت آن ها از مواد شیمیایی استفاده نمی شود. برای اطلاع بیشتر از انواع عطر و همچنین خرید عطر می توانید به سایت مندلیف مراجعه کنید.

علت انتخاب عطر های ادو پرفیوم

عطر های ادو پرفیوم نوعی از عطر های بدون الکل هستند که به جای الکل در ترکیبشان اسانس های روغنی طبیعی به کار می رود. سابقه استفاده از این گونه عطر ها به دوران بابل باستان بر می گردد و هنوز هم به عنوان یکی از استاندارد های عطر سازی شناخته می شوند. در دنیای امروزی نیز استفاده از این گونه عطر ها رواج دارد و افراد آن را به عطر های دارای الکل ترجیح می دهند تا عطری طبیعی و مبتنی بر اسانس های واقعی داشته باشند.

دلایل بسیار زیادی برای انتخاب این گونه عطر ها وجود دارند که افراد آن ها را به عطر های الکلی و صنعتی ترجیح می دهند. عطر های بدون الکل مانند ادو پرفیوم، عطر های طبیعی ای هستند که از مواد طبیعی درجه یک ساخته می شوند و مزایای بسیار زیادی نسبت به عطر های الکلی دارند.

علت انتخاب عطر های ادو پرفیوم

مزایای استفاده از عطر های بدون الکل

  • رایحه بهتر

رایحه و بوی عطر های بدون الکل نسبت به عطر های دارای الکل ملایم تر و بهتر است. ممکن است که گاهی اوقات وارد مکانی شوید و بوی عطری را استشمام کنید که بوی غیر طبیعی و خسته کننده ای دارد و باعث سردرد شما می شود. در واقع این مشکل به خاطر استفاده از عطر های الکلی است. عطر بدون الکل هرگز کدر نمی شود. این مدل عطر ها بوی مصنوعی کمتری دارند و بیشتر بوی طبیعی می دهند که باعث می شود هرگز خسته کننده نشوند.

عطر بدون الکل برای ذهن و بدن انسان راحت تر است و هرگز باعث دل زدگی از عطر نمی شود. این عطر ها رایحه ای فراگیر و طبیعی و ملایم را ایجاد می کنند که می تواند هر کسی را به خودش جذب کند. این گونه عطر ها بهترین گزینه برای افرادی هستند که به دنبال حذف الکل در عطر های خود هستند.

  • راحتی بیشتر روی پوست

عطر های بدون الکل، برای پوست مضر نیستند و می توان همیشه از آن ها استفاده کرد؛ زیرا عطر های الکلی به علت ماهیت الکل اگر در یک دوره زمانی طولانی استفاده شوند، می توانند پوست را تحریک و آن را خشک کنند. همچنین برخی از پوست ها ممکن است واکنش های شدیدی را نسبت به عطر های الکلی نشان دهند که بسیار خطرناک خواهد بود. به همین دلیل همیشه باید از عطر های بدون الکل استفاده کرد. این عطر ها نه تنها برای پوست مضر نیستند؛ بلکه مدل هایی نیز دارند که برای پوست های حساس ساخته شده اند و مناسب آن ها هستند.

راحتی بیشتر روی پوست

  • چند کاره بودن

از عطر بدون الکل مانند عطر های ادو پرفیوم می توان برای کار های دیگری نیز استفاده کرد. برای مثال می توان از عطر های بدون الکل برای اسپری اتاق، عطر بدن، عطر مو و یا حتی به عنوان محافظ پوست نیز استفاده کرد؛ اما عطر های الکلی، فقط برای استفاده بدن مناسب هستند و بر روی قسمتی از بدن استفاده و خشک می شوند، در حالی که عطر های فاقد الکل می توانند چندین کار مختلف را انجام دهند.

  • حلال بودن

یکی دیگر از معایب عطر های الکلی، حلال نبودن آن ها است؛ البته تنها الکلی نبودن عطر دلیلی بر حلال بودن عطر نیست؛ زیرا عطر باید عاری از هر گونه محصولات حیوانی یا مواد غذایی ممنوع باشد و بر اساس قوانین اسلامی تاییدیه رسمی حلال داشته باشد. حلال نبودن عطر های الکلی، یکی از دلایل بسیار مهمی است که افراد سراغ آن نمی روند.

حلال بودن

  • طبیعی بودن

بر اساس همان چیزی که در اول مقاله گفتیم، بیشتر شرکت های تولید عطر سعی می کنند تا عطر بدون الکل و بر پایه عناصر طبیعی تولید کنند؛ زیرا عطر های فاقد الکل لطیف تر هستند. همچنین این گونه عطر ها به عنوان عطر های طبیعی شناخته می شوند که انسان از هزاران سال پیش از آن ها استفاده می کرده است. شرکت هایی که عطر های بدون الکل تولید می کنند، اغلب می توانند عطر های بهتر و ارگانیگ درست کنند.

وقتی از عطر های طبیعی استفاده می کنید، خودتان می توانید بفهمید که از چه موادی استفاده می کنید و در نتیجه آیا این مواد برای بدن شما ضرر خواهند داشت یا خیر.

در این مقاله با هم در مورد عطر بدون الکل صحبت کردیم و متوجه شدیم که این گونه عطر ها چه مزایایی نسبت به عطر های الکلی دارند. امیدواریم که این مقاله به شما در این زمینه کمک کرده باشد. همچنین اگر به دنبال خرید عطر به صورت آنلاین هستید می توانید با مراجعه به سایت مندلیف از خدمات بی نظیر آن مانند تست رایگان عطر درب منزل بهره مند شوید و عطر مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *