نت و رایحه

نت های بادام در عطرها را بهتر بشناسید

نت های بادام

نت های بادام در بسیاری از محصولات عطر و ادکلن کاربرد دارد؛ از نت های بادام به عنوان رایحه‌ای پیچیده و خوشبو در عطرهای مشهور زیادی استفاده می‌شود و این رایحه در میان مصرف‌کنندگان نیز بسیار محبوب است.

بادام،محبوب و پر کاربرد

بادام که با نام علمی پرونوس آمیگدالیس شناخته می‌شود یکی از خوراکی‌های محبوب دنیا است که بو و طعمی اغواکننده دارد. بدون این آجیل شاید حتی نتوانیم مزه بسیاری از غذاها را تجربه کنیم و بدون نت های بادام نمی‌توان بوی بسیاری از عطرها و ادکلن‌ها را تصور کنیم. فقط فکر کردن به شیرینی بادامی مارزیپان و نوشیدنی آمارتو دهان را به آب می‌اندازد. بادام اصالتی خاور‌میانه‌ای و در شرق هندوستان دارد. این آجیل به دلیل خواص مفیدش در داروسازی، آروماتراپی، محصولات آرایشی و صنعت عطرسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه بزرگ‌ترین تولیدکنندگان بادام، کشورهای قاره آمریکا و پس از آن اسپانیا و ایران هستند که بادام در آنجا در بستنی‌ها، نوشیدنی‌های شیری و انواع مختلف خوراکی‌ها استفاده می‌شود. نت های بادام لوکس، تلخ و شیرین، ملایم و به طرز شگفت‌انگیزی لطیف است؛ شیرینی آن مانند وانیل بیش از حد نیست ولی در ترکیب با آن بهترین عطرها را می‌سازد. بادام تلخ یا بهتر بگوییم روغن اساسی بادام تلخ و نمونه مصنوعی آن معمولاً در عطرها استفاده می‌شوند.

روغن بادام

فرایند تولید روغن اساسی بادام تلخ بسیار پیچیده است چرا که باید اسید هیدروسیانیک که بسیار سمی است را از آن جدا کرد. قبل از استفاده از روغن اساسی بادام در عطرها، جدا کردن ماده سمی یاد شده از آن حائز اهمیت است. جدا کردن اسید هیدروسیانیک از طریق تصفیه و تصحیح قلیایی انجام می‌شود. روغن بادام تلخ مایعی بی‌رنگ با بویی غلیظ، خالص و شیرین است که بسیاری را به یاد شیرینی‌های بادامی می‌اندازد. نت های بادام شیرین و خوراکی است و خانه و کودکی به یاد می‌آورد. از این نت ها در عطرها برای برانگیختن احساس لطافت و گرما استفاده می‌شود.

نت های بادام

با این حال روغن بادام به طور گسترده در عطرها استفاده نمی‌شود و در بسیاری از مواقع مواد مصنوعی مانند بنزالدهید جایگزین آن می‌شود. هر دو این مواد به صورت متعادل فرار هستند و خصوصیات ثابتی ندارند. این مواد به خوبی با رایحه‌های گل و صمغ و همینطور رایحه‌های خوراکی ترکیب می‌شوند.

عطر های خوراکی

اگر رایحه‌های خوراکی را می‌پسندید، نت های بادام در ترکیب با قهوه، کاکائو، وانیل و عسل شما را شگفت‌زده خواهد کرد. ترکیب این رایحه‌ها باعث تمدد اعصاب شده و احساس سرخوشی به مصرف کننده می‌دهد. بعلاوه، ترکیب بادام با سیب و گلابی باعث ایجاد نتی تازه‌تر و سبک‌تر می‌شود. همچنین نت های بادام در ترکیب با آلدهیدها رایحه‌‌هایی را بدست می‌‌آورد که به طور رایج در صابون‌ها، شامپوها و محصولات مراقبت از پوست کاربرد داد.

عطرهای بادامی برای کسانی که بوهای ملایم و پیچیده را می‌پسندند گزینه مناسبی است و با ظاهر و حس آنها سازگاری دارد. مسلم آن است که شما یا از بوی بادام خوشتان می‌آید یا از آن متنفر‌اید. آنهایی که رایحه گرم و ملایم بادام را دوست دارند نمی‌توانند هیچ لحظه معناداری را در زندگی بدون آن تصور کنند. نت های بادام باعث برانگیخته شدن احساسات مصرف‌کننده شده و مانند پارچه‌ کشمیر وی را فرا می‌گیرند.

عطرها و ادکلن‌های زیادی از نت بادام استفاده می‌کنند که معروف‌ترین آنها از این قرار است:

L’Erbolario Mandorla

Givenchy Pi

Montale Amandes Orientales

Comptoir Sud Pacifique Vanille Amande

Aqualina Latte di Mandorla

Jo Malone Green Almond & Redcurrant

Hilde Soliani Orgasmo

Serge Luten Louve

Profumum Roma Dolce Acqua and Profumum Roma Dolce Acqua

Burberry Brit

L’Artisan Jour de Fete

Guerlain Black Perfecto and L’Homme Ideal edt

Elie Saab Girl of Now

Dior Cologne Blanche Bvlgari Jasmin Noir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *