متفرقه

تلفیق جذاب نرم افزار های واقعیت افزوده و پوشاک !

صنعت پوشاک و لباس، برای خود دنیای عجیب و البته پر جنب‌وجوشی دارد. از نمایشگاه‌های مد گرفته تا تلفیق نرم افزار های واقعیت افزوده و پوشاک و استفاده برندهای مطرح فعال در این حوزه از این فن‌آوری‌ها، همگی می‌توانند به‌عنوان نقاط جذاب و پررنگ، صنعت پوشاک و مد به‌حساب بیایند.

در همین راستا، باربری (Burberry)، برند بریتانیایی لوکس ساز فعال در حوزه پوشاک و مد، به‌تازگی نرم‌افزار واقعیت افزوده (AR) را رونمایی کرده است که می‌تواند به‌عنوان یک فروشگاه آنلاین برای انتخاب و دیدن موارد مختلف توسط کاربر، عمل کرده و در تصمیم‌گیری، کمک کند. درواقع با کمک این نرم‌افزار، مشتری می‌تواند قبل از اینکه پولی پرداخت کند و یا تصمیم نهایی خود را برای خریدن بگیرد، در این دنیای واقعیت افزوده، به گشت‌وگذار بپردازد و لباس‌های موردنظرش را تست و بررسی کند.

نحوه کارکرد این نرم افزار

درواقع این نرم‌افزار که برای تلفن‌های هوشمند طراحی‌شده است، به‌گونه‌ای موارد مختلف را به کاربر نشان می‌دهد که بتواند ازنظر اندازه و مقیاس بندی، آن‌ها را با وسایل دنیای بیرون مقایسه کند. اندازه پوشاک موجود در این نرم‌افزار، با مقیاس دنیای واقعی، درست‌شده‌اند. اکنون این نرم‌افزار برند باربری، تنها در کشورهای بریتانیا و ایالات‌متحده، در دسترس کاربران بوده که به‌زودی، این برند قصد دارد تا آن را در اختیار کاربران کشورهای دیگر نیز قرار دهد.

توضیحات برند سازنده

این برند در رابطه با سیستم جدید خود گفته است: «فاز الهام گیری برای اتخاذ تصمیم نهایی خرید در حوزه پوشاک، هرروز در حال بزرگ و بزرگ‌تر شدن بوده و به‌خصوص در قسمت پوشاک‌های لوکس و گران‌قیمت‌تر، این نرم‌افزار می‌تواند نقش حیاتی را برای مشتری، ایفا کند. باربری، دائماً در حال ارتقای سیستم‌های نرم‌افزاری خود به‌خصوص، نرم‌افزارهای واقعیت افزوده بوده تا بتواند هم جذابیت آن‌ها را افزایش دهد و هم بر اساس تجربیات کاربران، فعالیت بهینه‌تر و سودمندتری نیز برای آن‌ها داشته باشد.»

این برند اکنون در بین برندها و شرکت‌های بزرگ دنیا مانند گوچی، پوما، آسوس (Asoso) بوده که تاکنون از تلفیق نرم‌افزارهای واقعیت افزوده و پوشاک برای مشتریانشان، استفاده کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *