متفرقه

تاثیر ویروس کرونا و برنامه ریزی برندهای لوکس مُد برای دوران پساکرونا است

اکنون‌که دنیا درگیر بحران همه‌گیر تاثیر ویروس کرونا است، هیچ برند و شرکتی از این قضیه مصون نمانده و اثرات آن بر سودآوری و تولیدات بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی، اثرگذار خواهد بود؛ اما دراین‌بین شرکت‌های لوکس فعال درزمینهٔ پوشاک و مُد نیز از این قاعده، جدا نبوده و بر اساس گزارش‌ها، چیزی حدود ۳۵ درصد از فروش جهانی‌شان را ازدست‌داده یا خواهند داد.

هفته‌های متمادی بسته بودن فروشگاه‌ها، فاصله‌گذاری اجتماعی در کشورهای جهان و موارد دیگر، هر یک می‌توانند مشخصه‌ای بزرگ برای خم کردن کمر اقتصاد جهان و شرکت‌های مختلف باشند که شرکت‌های لوکس تولیدکننده پوشاک، عطر و فعال درزمینهٔ مُد نیز مصون نخواهند بود.

بر اساس گزارش گروه مشاوره‌ای موسوم به بوسون (BCG)، برندها و شرکت‌های مختلف باید برنامه‌ریزی‌های خود را برای آینده محصولاتشان، در نظر داشته باشند و تصمیمات مهمی را در رابطه با زنجیره تأمین کالا، فروش و خرید کالای اولیه بگیرند. این موسسه همچنین تخمین زده است که فروش این شرکت‌ها نسب به سال ۲۰۱۹ میلادی، از ۴۵۰ تا ۶۰۰ میلیارد دلار، کاهش را خواهد دید که عدد بسیار قابل‌توجهی است. این عدد، افت بسیار بیشتری نسبت به بحران مالی سال ۲۰۰۸ است.

برنامه‌ریزی برای آینده

والپول (Walpole)، شرکت زیرمجموعه برند UK Luxury، گفته است که تاثیر ویروس کرونا نیز درست مانند دیگر بحران‌های به وجود آمده جهانی، خواهد گذشت اما آنچه مطرح است، این خواهد بود که تا آخر فصل تابستان و اوایل کریسمس سال ۲۰۲۱، خریدها و تقاضا از طرف مشتریان بالا خواهد رفت. آنچه مهم است، خارج شدن کشورها از این بحران در فواصل زمانی مختلف و آماده شدن برندها در حوزه کالاهای لوکس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *