متفرقه

غول دنیای عطر در مبارزه با کرونا!

شرکت محصولات لوکس LVMH در سه تا از کارگاه های عطرسازی و لوازم آرایشی اش، شروع به تولید ضد عفونی کننده دست کرده تا بتواند در بیمارستان های فرانسه که مشغول مبارزه با ویروس کرونا هستند توزیع کند.

این کارگاه ها به جای تولید محصولات کریستین دیور و ژیوانشی تا پایان این هفته دوازده تن محصولات ضدعفونی کننده تولید می‌کند. این کمپانی زیرمجموعه هایی همچون برند لویی ویتون، تیفانی و Moet & Chandon  دارد. این ژل های ضدعفونی کننده بدون هیچ هزینه ای به مقامات بهداشتی فرانسه تقدیم می‌شوند تا در ۳۹ بیمارستان دولتی پاریس استفاده شوند.

مدیر بیمارستان های پاریس آقای مارتین هرش به آسوشیتدپرس گفت:

باید از این شرکت تشکر کرد که این چنین سریع شروع به کمک کردن نمود. آنها شنبه شب این پیشنهاد را به ما دادند و روز یک شنبه شروع به کار کردند.

تنها یک شیشه!

بیمارستان های شهر پاریس هنوز ژل ضدعفونی کننده تمام نکرده اند اما نیاز به ذخیره مناسبی از این وسایل دارند. شرکت های دیگری هم آماده ی اهدای مواد ضدعفونی کننده به بیمارستان ها هستند. ترس از گرفتن ویروس کرونا باعث شده مردم برای تهیه ژل ضدعفونی کننده دست هجوم بیاورند و کار به جایی رسیده که بسیاری از داروخانه ها تنها به هر نفر یک شیشه کوچک محصول ضدعفونی کننده می‌دهند.

دولت فرانسه هم دستورات محدود کننده ای در مورد قیمت مواد ضد عفونی به خرده فروش هایی که می‌خواستند از این بازار آشفته سود ببرند صادر کرد به طوری که هم اکنون در پاریس یک شیشه ژل ضد عفونی کننده ۱۰۰ میل به قیمت ۳ یورو به فروش می رسد.

به این خاطر که مقامات بر شستن و ضد عفونی کردن دستان برای مبارزه با کرونا تاکید کرده اند، تولیدکنندگان مواد ضدعفونی در سرتاسر فرانسه هم کارگران تازه ای را به خدمت گرفته اند تا بتوانند این نیاز بیش از پیش را برطرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *