نت و رایحه

ده نکته هیجان انگیز درباره عطرها !

هیچ کس نیست که دوست نداشته باشد که بوی فوق العاده ای بدهد! عطرها تبدیل به محصولاتی شده اند که وارد روتین روزانه زندگی ما شده اند و اگر بدون رایحه مخصوص خودمان از خانه خارج شویم مثل این است که لباسی به تن نکردیم! البته ما همه با چالش های انتخاب عطر آشنا هستیم اما باید بدانیم که به جز اینکه یک عطر چه بویی می‌دهد باید چیزهای بیشتری در مورد آن بدانیم. قبل از اینکه تسترهای بیشتری را بو کنید تا جایی که دیگر بینی تان کششی نداشته باشد ما برای شما ده نکته هیجان انگیز درباره عطرها که باید بدانید را لیست کرده ایم تا در خرید بعدیتان حواستان به این‌ها باشد:

مرطوب کننده را فراموش نکنید!

اولین نکته از ده نکته هیجان انگیز درباره عطرها این است که قبل از اینکه هر عطری را بزنید لوسیون مورد علاقه تان را بردارید و جایی را که می‌خواهید عطر بزنید مرطوب کنید. عطر وقتی روی پوست مرطوب زده شود، پخش بوی بهتری دارد و عطر مرطوب شده مدت طولانی تری می ماند.

عطر برای موهای شما خوب نیست!

ما همه متهم به این هستیم که موقعی که در حال عطر زدن هستیم مقدار کمی روی موهایمان اسپری می‌کنیم تا مطمئن باشیم که دیگران (و حتی خودمان) بوی عطر را متوجه می‌شوند. اما نکته اینجاست که بیشتر از اینکه این کار فایده داشته باشه ضرر برای شما دارد. بسیاری از عطرها الکل دارند که اگر مستمرا استفاده شوند موجب خشکی مو می‌شوند.

مالیدن مچ ها به هم را کنار بگذارید!

اگر این عادت را دارید که پس از زدن عطر به مچتان هر دو مچ را به هم می‌مالید این کار را فورا کنار بگذارید. معمولا عطرها مجموعه ای از نت های بالایی، نت های میانی و نت های پایه دارند. نت های بالایی خیلی ظریف هستند و سریع از بین می‌روند در حالی که نت های پایه بیشتر دوام می آورند. وقتی مچ هاتان را به هم می مالید تولید اصطحکاک می کند . این باعث می شود عطر با چربی طبیعی پوست شما وارد واکنش شود و در نتیجه رایحه های عطر به هم بریزند.

شما میتوانید بوی عطرتان را به حداکثر برسانید!

به جای اینکه عطر را همه جای خودتان اسپری کنید آن را به نقاط مشخصی از بدنتان بزنید، مخصوصا نقاط نبضتان. نقاط نبض شما جایی از بدنتان هستند که رگ ها بیشتر از همه جا به پوست نزدیک هستند. این نقاط حرارت تولید می کنند که این حرارت می تواند بوی عطر را از پوستتان داخل فضا پخش کند. عطرتان رو هدر ندهید و آن را فقط در داخل مچ هاتان، پایین گردنتان، پشت لاله ی گوش و  داخل آرنجتان اسپری کنید.

یک عطر مشابه می تواند در دو فرد رایحه متفاوتی داشته باشد!

وقتی عطری را می‌زنید، عطر می‌تواند با مواد شیمیایی پوستتان مخلوط شود. عرق، محیط اطرافتان و حتی تغذیه تان روی رایحه ای که یک عطر مشخص از شما منتشر می‌کند تاثیر دارد و این رایحه، دقیقا مشابه با فرد دیگری که آن عطر را می‌زند نیست.

به بینیتان استراحت بدهید!

وقتی عطر جدیدی را تست می‌کنید سعی کنید بیشتر از سه عطر را پشت سر هم بو نکنید. بینی شما اگر پر از بوی عطر شود نمی تواند گروه های بویایی مختلف را به درستی تشخیص دهد. راه سریع تمیز کردن راه بینی چیست؟ سرتان را به طرف لباستان ببرید و یک نفس عمیق بکشید یا مقداری دانه قهوه را بو بکشید که معمولا در فروشگاه های عطر پیدا می‌شود.

عطرهای امروزی دیگر با گل های واقعی ساخته نمی شوند!

به خاطر صنعت ماشینی تولید عطر، استفاده از اسانس گل های واقعی با رایحه های مصنوعی جایگزین شده است. بهترین تاثیر این اتفاق این است که تاریخ انقضای عطر ها دو برابر شده اند.

برخی از عطرها شامل مواد حیوانی هستند!

مواد به دست آمده از بدن حیوانات هم در صنعت عطر استفاده می‌شود. شاید مشمئز کننده باشد اما یکی از مهم ترین این مواد از مدفوع «گربه زباد» می‌آید.

رایحه ها می توانند مود شما را تغییر دهند!

تحقیقات نشان داده اند که یک اسپری کوچک از یک عطر میتواند روحیه شما را بالا ببرد. احساس خستگی ذهنی می کنید؟ مقدار کمی از عطری که نت اسطوخودوس دارد را امتحان کنید تا شما را ریلکس کند. قهوه ی امروز صبحتان سر حالتان نیاورده؟ یک رایحه از گروه مرکبات میتواند تمامی حواستان را بیدار کند.

عطرهای مردانه فقط برای مردان نیستند!

یک سوم عطرهای مردانه که فروخته می شوند توسط زنان استفاده می شوند. در واقع باید گفت مدت بسیاری است که این فکر مردانه یا زنانه درباره ی رایحه های مختلف از مد افتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *