متفرقه

۶ نوع از بهترین روغن های اساسی برای آقایان

روغن های اساسی

استفاده از روغن های اساسیپس از یک روز طولانی یکی از بهترین گزینه‌ها است. بسیاری از آقایان این روزها از روغن های اساسی در برنامه خودمراقبتی استفاده می‌کنند.

 روغن های اساسی عصاره‌های گیاهی هستند که نه تنها برای تمدد اعصاب مناسب‌اند بلکه خواص زیادی نیز برای سلامتی دارند. روغن های اساسی برای استفاده در مواردی چون برطرف کردن استرس و اضطراب تا حالت تهوع و درد و کوفتگی عملکرد مناسبی دارند. بعلاوه، از آنجایی که منشأ این روغن‌ها، گیاهی است بویی بسیار قوی داشته و اغلب به عنوان داروی تقویت قوا مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه شش گونه از روغن‌ های اساسی برای استفاده آقایان را معرفی می‌کنیم.

بهترین روغن های اساسی برای آقایان

انتخاب بهترین روغن اساسی برای سلامتی و مراقبت از پوست نهایتاً به اولویت‌های شما بستگی دارد. روغن های اساسی که در ادامه معرفی می‌شوند به صورت رایج توسط آقایان با سلایق مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و ماندگاری طولانی دارند.

۱- چوب صندل

روغن چوب صندل از روغن های اساسی است که بویی مردانه از خود ساطع می‌کند و اغلب به عنوان بویی عمیق و چوبی توصیف می‌شود که برای تمدد اعصاب مناسب است. این روغن در موارد بسیاری با دیگر مواد مخلوط شده و همراه با نوت‌های مختلف با بوی ضعیف‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. چوب صندل بویی بسیار قوی دارد پس باید ادکلنی انتخاب کنید که آنچنان در هنگام تنفس زننده نباشد. دریکر نویر (Drakkar Noir) از گای لاروک (Guy Laroche) به خوبی بوی بسیار قوی چوب صندل را با نوت‌های بالای گیاه ریحان و اسطوخودوس متعادل کرده است. این عطر کلاسیک با بیس تمیز دارای عصاره چوب صندل، نعناع هندی، سرو و بلوط است.

۲- کندر

روغن کندر از روغن های اساسی که به صورت طبیعی دارای قابلیت کاهش استرس است به خوبی نوت‌های پایین گرم و شیرین را با هم مخلوط کرده و بویی خوش و زمینی را ایجاد می‌کند. کندر به صورت رایج در محصولات مراقبت از پوست با روغن جوجوبا مخلوط می‌شود تا خراشیدگی‌های پوستی، زخم‌ها، چروکیدگی و دیگر نشانه‌های کهولت سن را از بین ببرد. این عصاره را می‌توان به عنوان روغن ماساژ برای درمان درد ماهیچه‌ها و آرامش فرد استفاده کرد. برای نتیجه بهتر باید این رایحه آرامش‌بخش را با  ادکلن لوئه ۷ (Loewe 7) که رایحه‌ای چوبی است مخلوط کرد که در تمام طول روز با شما همراه خواهد بود.

روغن های اساسی

۳- نعناع فلفلی

روغن نعناع فلفلی یکی از روغن های اساسی در خانواده نعناع است که بیشتر به صورت رایحه‌های افزودنی مورد استفاده قرار می‌گیرد و درمان بسیاری از ناخوشی‌ها است. این روغن به صورت موضعی برای رهایی از درد ماهیچه‌ای و سوزش‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بوی تند این روغن ممکن است کمی آزاردهنده باشد پس بهتر است رایحه‌ای را با آن مخلوط کنید که در تعادل کامل با آن باشد. به عنوان مخلوط این روغن پیشنهاد می‌کنیم که از ادکلن مردانه ژان پاول گوتیه استفاده کنید.

۴- چوب سرو

روغن چوب سرو یکی از بهترین روغن های اساسی است که در که آروماتراپی استفاده می‌شود و یکی از رایج‌ترین موارد برای استفاده در ادکلن‌ها است. این یکی از روغن های است که به خوبی با رایحه‌های گیاهی مانند مریم گلی، سرو و دیگر روغن های چوبی و همچنین طعم‌هایی مانند علف لیمو، میخک و عصاره پرتقال مخلوط می‌شود. بسیاری از رایحه‌های اغواکننده دارای روغن چوب سرو هستند ولی یکی از بهترین‌های آنها شاید ادکلن گری فلانل (Grey Flannel) باشد. این رایحه زمینی اکنون مدت‌هاست که مورد استفاده قرار می‌گیرد و از دهه ۷۰ میلادی که وارد بازار شده هنوز هم طرفداران زیادی دارد.  

۵- نعناع هندی

روغن نعناع هندی از جمله روغن های اساسی است که معمولاً بعد از رقیق شدن به عنوان روغن حامل مورد استفاده قرار می‌گیرد و در محصولات مراقبت از پوست، آرایشی و بهداشتی با هدف ایجاد بویی مطبوع مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روغن که با بوی شیرین و مشک مانند شناخته می‌شود طرفداران زیادی دارد. نعناع هندی به عنوان عطر در بسیاری از رایحه‌های رایج استفاده می‌شود. آکوا دی جیو آرمانی (Acqua Di Gio Armani) یکی از پرفروش‌ترین‌های دنیای عطر است که نوت‌های بیس نعناع هندی را با سرو، عنبر، بلوط و مشک همراه کرده است.

۶- وتیور

روغن اساسی وتیور یکی از رایحه‌های جذاب است برای درمان گردش خون پایین و کاهش درد کاربرد دارد. این رایحه بیشتر به عنوان بویی عمیق و چوبی و در عین حال تازه و آرامش‌بخش شناخته می‌شود. وتیور روغنی آرامش‌بخش است و بهتر است با وتویر گرلن (Vetvier Guerlain) استفاده شود تا اثری مانا داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *