اخبار

رایحه جدید آلگرتو ۷.۲ از برند تازه وارد برسیوس پرفیوم، سمفونی جذاب بتهوون!

رقابت در حوزه‌ی جذاب رایحه‌های خوشبو توسط برندهای مطرح و اصیل دنیا، کم نبوده و آن‌ها برای اینکه بتوانند گوی سبقت را از دیگر شرکت‌ها بربایند، به مناسبت‌های متفاوت، مجموعه‌های جدید و حتی نسخه‌های مدرنی از ترکیبات خود را طراحی و عرضه می‌کنند.

برند تازه تأسیس موسوم به برسیوس پارفوم (Berceuse Parfum) نیز یکی از شرکت‌های جدیدی بوده که باید برای بقا و رقابت‌پذیری خود، در این صنعت پر جنب‌وجوش، بجنگد. این برند اصالتاً آمریکایی، به‌تازگی اولین عطر خود را بانام آلگرتو ۷.۲(Allegretto) معرفی کرده است. جالب است بدانید که نام رایحه جدید آلگرتو ۷.۲ ، از یک سمفونی مشهور بتهوون گرفته‌شده است.

درواقع شاید بتوان گفت که فلسفه طراحی چنین رایحه‌ای و همچنین نام‌گذاری آن به این شیوه، می‌تواند گویای بدون زمان بودن رایحه برند برسیوس بوده که در بُعد زمانی نمی‌گنجد و می‌تواند تا چندین سال، به‌عنوان یک رایحه محبوب، مورداستفاده قرار بگیرد. این عطر، توسط طراح حرفه‌ای این حوزه یعنی آقای آنتونیو گاردونی (Antonio Gardoni) و همکاری بنیان‌گذار برند برسیوس، آقای ویل کاریوس (Will Carius)، طراحی و تولیدشده است.

آلگرتو 7.2

رایحه ی جدید این برند

شاید تاکنون، نام گاردونی به گوشتان خورده باشد. این طراح برای برند بوگو (Bogu)، فعالیت کرده و همچنین در سال گذشته میلادی، با باستان شناسان متخصصان حوزه جانورشناسی، برای خلق دایناسور تیرانوساروس رکس (Tyrannosaurus Rex) همکاری کرده بود.

آقای گاردونی درباره رایحه جدید آلگرتو ۷.۲ می‌گوید: «نت‌های و عناصر خاص به‌کاررفته در فرمول این رایحه، به این منظور طراحی نشده‌اند که یک شخصیت و کاراکتر خاص را به نمایش بگذارند. درواقع این عناصر و آکوردها، می‌توانند با همکاری با یکدیگر، یک ابر جاری را بسازند که می‌تواند بازتابی از زیبایی هر یک از نت‌ها باشد. نت‌هایی که درست مانند یک آینه، جذابیتشان را به این ابر، منتقل خواهند کرد.»

درواقع او،۲۴ نسخه مجزا و متفاوت از این رایحه را قبل از اینکه او و آقای کاریوس بخواهند به فرمول نهایی دست پیدا کنند، خلق کرده است.

آلگرتو ۷.۲ نیز یک رایحه چوبی بوده که از گیاه‌های تازه و معطر ساخته‌شده است. گیاهانی مانند، استوقدوس، سدر، ایلنگ ایلنگ (Ylang Ylang)، بنزوین (Benzoin)، نعنا و گل شاه‌پسند. بر اساس گفته‌های طراح این رایحه و مشاهده نت‌ها، می‌توانیم درست مانند موسیقی‌های دلنواز بتهوون، سمفونی این رایحه جدید را نیز بر روی تک‌تک سلول‌های بدنمان، مانند یک ابر بدون شکل، حس کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *