برندها

معرفی برند شنل ، شماره پنجِ انقلابی!

کمپانی شنل S.A برندی در زمینه ی عطر و محصولات آرایشی است که در سال ۱۹۱۰ توسط گابریل شنل (که توسط دوستانش به نام کوکو شناخته می شد) به وجود آمد.شنل انقلابی واقعی در دنیای مد با سبک شیک و ساده اش از جذابیتی بی انتها به وجود آورد. شنل یکی از اولین طراحانی بود که  برای زنان شلوار طراحی کرد و اعتباری در دنیای مد به خاطر طراحی لباس سیاه کوتاه معروفش به دست آورد. خانم شنل نظارت خلاقانه اش بر محصولات این برند را تا زمان مرگش در سال ۱۹۷۱ ادامه داد. کارل لاگرفلد پس از او به عنوان طراح اصلی برند به کار او ادامه داد.

برند شنل

انقلاب شماره پنج!

شنل در دنیای عطر هم انقلابی مشابه با عطر اولش ایجاد کرد، عطر نمادینی به نام Chanel N°۵ که در سال ۱۹۲۱ معرفی شد. هنگامی که ارنست بیو نمونه کارهای مختلفی برای گابریل شنل طراحی کرد، گابریل آنها را امتحان کرد و نمونه ی پنجم را به عنوان محصول نهایی تایید کرد و به همین دلیل نام این محصول با شماره ی پنج شناخته شده است.آنچه این عطر را از محصولات همزمانش متمایز می کرد (محصولاتی که بیشتر با رایحه های گیاهی مثل گل یاس، یاس بنفش و گل رز شناخته می شدند) ساختار انتزاعی آن و استفاده از آلدئیدها بود. برطبق شنیده ها هنگامی که ارنست بیو مشغول ساخت این عطر بود مقدار زیادی آلدئید در ساخت این عطر به کار برد ( و ما نمی دانیم که این اتفاق تصادفی بوده است یا نه) و این رایحه گابریل شنل را بسیار راضی کرد.

عطر برند شنل

این عطر هنوز به عنوان یکی از پرفروش ترین عطرهای جهانی شنل شناخته می شود که جذابیت مدرنش را با تبلیغات خلاقانه و استفاده از سلبریتی ها در کمپین های تبلیغاتی حفظ کرده است. Chanel N°۵ و بسیاری از عطرهای قدیمی دیرپای این برند توسط ارنست بیو Ernest Beaux طراحی شده است. از سال ۱۹۷۸ طراحی عطرهای این برند را ژاک پولگ Jacques Polge فرانسوی بر عهده دارد.

برند شنل

برند شنل، ۱۲۰ نمونه عطر در شاخه عطر و ادکلنش دارد. شنل برندی قدیمی در زمینه ی عطر است. نمونه های ابتدایی این برند به سال ۱۹۲۰ بر می گردد. شنل در این سال های فعالیتش با طراحان عطر مختلفی مثل ژاک پولگ، ارنست بیو، الیویر پولگ، هنری روبرت و کریستوفر شلدریک همکاری کرده است.

2 دیدگاه در “معرفی برند شنل ، شماره پنجِ انقلابی!

 1. Elersonix گفت:

  در کل جالب و مفید بود
  کاش نمونه هایی از محصولات برند شنل را هم نمایش میدادین مانند بلو شنل ، کوکو شنل ، چنس شنل

  1. سید محمد حسین شفائی زاده گفت:

   حتما،
   دنبال کننده ما باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *