متفرقه

پرداخت صددرصدی حقوق کارمندان لاگوست در بحران کرونا ویروس و تولید ماسک توسط این برند فرانسوی

اکنون‌که کل جهان در بحبوحه یک بحران بین‌المللی حاصل از یک ویروس ناخوانده بانام Covid-19 به سر می‌برد، بسیاری از شرکت‌های کوچک و بزرگ در سراسر دنیا، آسیب‌دیده و یا به‌طور کل، از صحنه رقابت حذف‌شده‌اند. درواقع این بحران جهانی، به گونه است که هزاران کارگر و کارمند در سراسر دنیا، شغل‌های خود را در معرض خطر دیده و ممکن است سرمایه و حقوقی برای گذران زندگی خود نیز نداشته باشند.

اما دراین‌بین، هرروز شنیده می‌شود که تعداد شرکت‌های نام‌آشنا و بزرگ یا حتی شرکت‌های متوسطی که هنوز هم پابرجا هستند، می‌خواهند به‌نوعی، کمک خود را به حل این مشکل بزرگ، به انجام برسانند. در صنعت پوشاک و مُد نیز می‌توانیم نام برند لاگوست فرانسه را مشاهده نماییم.

اقدامات برند لاگوست

درواقع در وسط این بحران جهانی به وجود آمده به خاطر ویروس کرونا، گروه برندهای موسوم به MF و همچنین خود شرکت لاگوست اعلام کرده‌اند که در ماه‌های مارس و آوریل که ۶۲ روز آینده سال میلادی هستند، به‌طور صددرصدی، حقوق کارگران و کارمندان خود را پرداخت خواهند کرد.

مدیرعامل این برند، آقای تیری گویبرت (Thierry Guibert) در یک اظهارنظر رسمی اعلام کرده است: «ما همه می‌دانیم که ویروس کرونا چگونه به‌صورت عمیق وارد تمامی جنبه‌های زندگی‌مان شده و توانسته نظم زندگی همه را به هم زده و یک حالت نا اطمینانی را برای همه، به وجود بیاورد. ما نیز برای اینکه بتوانیم نقش خود را در این بحران به‌عنوان یک تیم و حرکت دسته‌جمعی در بهترین حالت ممکن، ایفا کنیم، می‌خواهیم تا حقوق ماهیانه تمامی کارکنان و کارمندان برند لاگوست در سراسر دنیا، به‌صورت صددرصدی در ماه‌های مارس و آوریل ۲۰۲۰، پرداخت شود. این تصمیم همچنین به گروه برندهای MF، شامل Aigle،The Kooples،Gant و Tecnifibre نیز می‌شود.»

تولید ماسک-برند لاگوست

آقای گویبرت همچنین در ادامه گفته است که همیشه و در همه زمان‌ها به‌خصوص در چنین مواقعی که دنیا با یک چنین بحران گسترده و خطرناکی روبرو می‌شود، مهم‌ترین مسئولیت برند لاگوست، حفظ صیانت و رضایت کارمندان و کارکنان آن در تمامی کشورهایی است که این برند در آنجا، شعبه‌ای دارد. به‌واسطه این اقدام، لاگوست می‌خواهد تا روحیه کار تیمی، شجاعت در چنین بحران‌های جهانی و یکپارچه بودن خود را نشان دهد.

لاگوست قصد تولید ماسک های حفاظتی را نیز دارد

ازآنجایی‌که اکنون دنیا با ریسک کمبود ماسک‌های حفاظتی برای مقابله با ویروس کرونا مواجه است، لاگوست، تعدادی از کارخانه‌های کشور فرانسه خود را که از دو هفته قبل تعطیل‌شده بودند، دوباره بازکرده تا در آنجا، به تولید ماسک های حفاظتی قابل شستشو بپردازد. البته بنا بر اعلام این شرکت فرانسوی، اگرچه این ماسک‌ها، از نوع ماسک‌های مخصوص جراحی نیستند اما این برند امیدوار است که بتواند با همین حرکت نیز، مسئولیت خود را در قبال گسترش روزافزون کرونا ویروس، به انجام برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *